İçeriğe Yönlendir

2008 C4 Grand Picasso

Serkan Engin

Recommended Posts

Serkan Engin
(düzenlendi)

Öncelikle tüm foruma merhaba bebeğimiz 1 yaşına girmek üzere ve 15 ağustosta tatile giderken mecut aracım olan 2000 model fiesta bize yeterli gelmediğini artık anladık uzun süredir takip ettiğim bir model olan C4 Picasso almayı düşünüyorum sizinde değerli yorumlarını beklerim.

Seçenekler içerisinde C-Max var ama otomatik dizelini kime sorduysam herkes uzak dur dedi.

İlan

baskıbalatası 130.000km de değişmiş.

tarihinde Serkan Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Gemi gibi araba gibi duruyor, hiç binmedim ama fransız araçlarına halen ısınamadım iyi düşünmek lazım mekanik olarak sıkıntısı varmı araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

aynı aracı yaklaşık 1 sene kullanmış biri olarak,kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.

Aile amaçlı kullanacağınız için amacına çok iyi hizmet eden bir araç.

içi çok geniş ve ferah,modeline göre çok doludur.

bakımları ucuzdur,çıldırtacak bir arızası olmaz,yakıt olarak çok ekonomiktir,peugeot a ya göre iç malzeme kalitesi daha iyidir.

şanzımanı ya çok seversiniz,ya nefret edersiniz.ama şunu bilinki manuel mantığında çalışıyor.

Diyorlar ki vites değişimlerini hissediyordun!!! e birader manuel viteste hissetmiyor musun sanki?

Hayırlısı olsun sizin için

(bu arada c max çok dardır,focustan bile dar)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

aynı aracı yaklaşık 1 sene kullanmış biri olarak,kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.

bakımları ucuzdur,çıldırtacak bir arızası olmaz,yakıt olarak çok ekonomiktir,peugeot a ya göre iç malzeme kalitesi daha iyidir.

şanzımanı ya çok seversiniz,ya nefret edersiniz.ama şunu bilinki manuel mantığında çalışıyor.

Diyorlar ki vites değişimlerini hissediyordun!!! e birader manuel viteste hissetmiyor musun sanki?

C-max focustan nasıl dar olabiliyor? :)

B-max ile karıştırdıniz sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Güzel araç. Evren abide vardı. Memnundu. uzun süre kullandı, hiçbir problem yaşamadı. Ancak 3 kişilik bir aile iseniz Grand modeli (7 kişilik) fazla gelir kanaatindeyim. Normal Picasso almanız daha avantajlı. Hemde piyasası Grand a göre daha iyi..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

c4 picassoyu bende takip ediyorum cok guzel bir arac. ancak ilan icin şunu demek istiyorum. galeriye sair ruhlu birini almislar yazıyor da yaziyor. diger ilanlarina bakin exper raporları şaka gibi. ben hic bir yerde araba cicek gibi diye bir rapor görmemiştim. alacaksanız bile dikkatli olun derim cok mal haramsiz cok laf yalansiz olmaz derler..

tarihinde Beyazıt Gündem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

C-max focustan nasıl dar olabiliyor? :)

B-max ile karıştırdıniz sanırım

c max focus a göre uzunluk ve genişlik olarak daha az azdır,sadece yüksekliği fazla.

içerde 1.90 boyunda biri sürücü koltuğunu kendine göre ayarladığında arkada oturan sıkışıyor,focusta böyle bir durum yok.

C max te çocuk koltuğu taktığınızda çocuğun ayakları ön yolcu koltuğunun arasında kalıyor,çocukta ister istemez devamlı ön yolcu koltuğunu ayakları ile iteklemeye çalışıyor(3.5 yaşındaki çocuk için)

Yorum bağlantısı

c max focus a göre uzunluk ve genişlik olarak daha az azdır,sadece yüksekliği fazla.

içerde 1.90 boyunda biri sürücü koltuğunu kendine göre ayarladığında arkada oturan sıkışıyor,focusta böyle bir durum yok.

C max te çocuk koltuğu taktığınızda çocuğun ayakları ön yolcu koltuğunun arasında kalıyor,çocukta ister istemez devamlı ön yolcu koltuğunu ayakları ile iteklemeye çalışıyor(3.5 yaşındaki çocuk için)

C-max'ın arka koltukları 15 cm. kadar geri gidebilir. Focustan sadece boyu kısadır.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Galerinin yazısına bakarak aldanmayın. O şekilde exper raporu olmaz. Bilgisayarda hazırlandığı belli. İçerideki tuşlarda soyulmalar var. İyice araştırmak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynı Şase üzerine üretilmiş 2 araçtan bahsediyoruz. C-max sadece biraz daha kisa. Hicbir sekilde dar olamaz.

Kendim bizzat 1.89 boyundayim. Babam benden daha uzun. 5 senedir hiç arka koltukta yer kalmadı diyen kimseyi duymadık. Focus sahibi olan insanlar bile bindiğinde ne kadar ferahmis dışardan bu kadar büyük gözükmüyor diyorlar.

Focusun uzunluğunun sebebi içinin geniş olmasi degil tamamen bagaj.

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim bursada kuzenim var ona baktırmadan sadece ilandan bakarak tabiki araç almam. Baktığım diğer ilanlarda çoğunda tuş soyulması var herhalde kronik bir sorun gibi.

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

Buda yaşadığım şehirde olan bir ilan bu biraz daha içime sindi diğerinin baskı balatasının değiştigini belirtmişler.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Aynı Şase üzerine üretilmiş 2 araçtan bahsediyoruz. C-max sadece biraz daha kisa. Hicbir sekilde dar olamaz.

Kendim bizzat 1.89 boyundayim. Babam benden daha uzun. 5 senedir hiç arka koltukta yer kalmadı diyen kimseyi duymadık. Focus sahibi olan insanlar bile bindiğinde ne kadar ferahmis dışardan bu kadar büyük gözükmüyor diyorlar.

Focusun uzunluğunun sebebi içinin geniş olmasi degil tamamen bagaj.

bilemiyorum,focus ta kullandım,c max te. c max te hiç rahat edemedim,belki picasso ya alıştıktan sonra çok dar geldi bana.c max in bagajına bebek arabasını dikleme koyamıyorsunuz,kapak kapanmaz ama focusta her türlü sığıyor,picassoya isterseniz katlamadan koy,hiç farketmez.

picasso da arka koltukların 3 ü bir birinden bağımsız,3 ündede isofix bağlantı noktası var,ön sağ yolcu koltuğunda bile isofix noktası var,hatta arkaya 2 tane çocuk koltuğu taktınızda ortaya 1 kişi çok rahat oturuyor ama c max te bu mümkün değil.2 tane koltuk taktımı orta koltuk iptal,ancak çanta koyarsınız.

Yorum bağlantısı

fazla büyük bir araç kullanırken park ederken sıkıntılı günler olur fieastadan sonra.

uzun süre binerim satacağımda acele etmem diyorsanız bilmem ama ikinci elinin hızlı olmayacağı düşüncesindeyim. 

tip olarak bu sınıfta daha güzel arabalar var

Yorum bağlantısı

Buda yaşadığım şehirde olan bir ilan bu biraz daha içime sindi diğerinin baskı balatasının değiştigini belirtmişler.

izmirde kirmizi renkli aracini satan bir bayan vardi aracin km si yüksekti ama aciklamasinda baski balatanin ve volantin serviste 3000 tl ye degistirdigini söylemiş az para değil. bir kac ilanda daha gordum baski balatasi ile volantin degistigini soyleyen birlikte degisiyor olabilir bu araclarda.
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Kutluay Bey Bunlar fordun sitesinden.

C-max ölçüleri

Y4JrA2.jpg

Focus ölçüleri

J36non.jpg

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Kutluay Bey Bunlar fordun sitesinden.

C-max ölçüleri

Focus ölçüleri

bu ölçüler son kasa focus ve c max e mi ait?

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

fazla büyük bir araç kullanırken park ederken sıkıntılı günler olur fieastadan sonra.

uzun süre binerim satacağımda acele etmem diyorsanız bilmem ama ikinci elinin hızlı olmayacağı düşüncesindeyim. 

tip olarak bu sınıfta daha güzel arabalar var

Park konusunda sıkıntım yok babmda focus sw var, iş yerinde transit 15m3 var aradada olsa par eder çekeriz sağa sola sıkıntı  yok.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

PQBP2Q.jpg

Tamam hocam,ben zaten ilk çıkan c max den bahsediyorum,

şimdiki focus zaten çok dar,bagaj küçük,ön göğüste sanki kucağınızda gidiyorsunuz.

focus 2 çok daha rahattı.

bilemiyorum,focus ta kullandım,c max te. c max te hiç rahat edemedim,belki picasso ya alıştıktan sonra çok dar geldi bana.c max in bagajına bebek arabasını dikleme koyamıyorsunuz,kapak kapanmaz ama focusta her türlü sığıyor,picassoya isterseniz katlamadan koy,hiç farketmez.

picasso da arka koltukların 3 ü bir birinden bağımsız,3 ündede isofix bağlantı noktası var,ön sağ yolcu koltuğunda bile isofix noktası var,hatta arkaya 2 tane çocuk koltuğu taktınızda ortaya 1 kişi çok rahat oturuyor ama c max te bu mümkün değil.2 tane koltuk taktımı orta koltuk iptal,ancak çanta koyarsınız.

Zaten picassodan büyük demedim. Ama focustan asla daha küçük olamaz.

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

Bir zamanlar bende 2009 modeli vardı şanzumana alışınca gaz ile ayarlama yapabiliyorsunuz.benim aracın km si çok yüksekti 240 k gibiydi 2015 aralık ayında takasta 37 ye saydılar verdim gitti.3 lira masraf etsem 1 sene daha binerdim ama turbo filan yağ atmaya başlamıştı sorunlar artıyordu.içi geniş c max daki gibi orta koltuk yarım değil.arka koltuklar ileri geri hareket ediyor.en arka sıra koltuklar çocuklara göre.enteresan özellikleri olan bir araçtı.hala aklımda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...