İçeriğe Yönlendir

Silecek Suyunun Kaputa Sızdırması

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Arkadaşlar bende de silecek suyunu çalıştırınca kaputun üstünde çok çirkin bi görüntü oluşuyor.

Kaputa akmasına çözüm bulan birileri var mı acaba.

Araç 2004 c-max.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bizimkilerde kronik malesef. Kaputun egiminden diye düşünüyorum. Acaba sprey tip fiskiye ile değişsek düzelir mi?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bizimkilerde kronik malesef. Kaputun egiminden diye düşünüyorum. Acaba sprey tip fiskiye ile değişsek düzelir mi?

Düzelmez tecrübe ile sabittir.
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ben değiştim yine düzelmedi. Bizim burada doğalgaz çalışması var, su sızma yapınca çok çirkin oluyor.
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Geçmiş olsun. Focusu olanlarin yaşayacağı acı tecrübe. Daha öncede bahsetmiştim. Aracımı aldığımda üzerinde orjinal fiskiyeler vardı. Su sızdırma sorunu kesinlikle yoktu. Aliexpresten 2 takım f3 aldım. Taktım ve sızdırma oldu. Bu böyle olmaz diyerek eskiye geri döneyim dedim. Taktım eskilerde sızdırıyor. Geçende servise gittim. Orjinal aldım yine sızdırıyor. Yani gül gibi sızdırmayan ama ortalama fışkırtan silecek ekipmanı kül oldu gitti. Bence sorun motorda. Kolu kendimize cekip bırakınca suyu anında kesmiyor. Yavaş yavaş kestiği icin kaputa dökülüyor su.

Ben çok işe yarayacagini sanmiyorum ancak başka araçların uyan fıskiyeleri denenebilir. C4 aracımın fıskiyelerine hayrandım. F3 lerde durum ne bilmiyorum. Eğer onlarda bu durum yoksa ,anında suyu kesiyorsa onun motoru bizimkine takılabilir. Tabi ne kadar ekonomik olur ayrı mesele.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan hocam f3 lerde orjinal haliyle sızdırma oluyor mu?

Evet.. ben fiskiyelere hiç dokunmadım sprey tip zaten. Ancak kaputta yine cam suyu oluyor.

Bu arada kendi şahsi fikrim şu ; Ford artık fiskiyerleri kaput üstüne konumlandırmamalı. Gizlemeli.. Artık bir çok araçta bu şekilde. Kaput üstünde fiskiye mi olur yıl bilmem kaç olmuş :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Peki su hortumlarının içine arasına falan bisey konulabilir mi ki ek olarak, motordan gelen suyu aniden kesecek. Teknik bilgim olmadığı için aklıma geldi sadece :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Evet.. ben fiskiyelere hiç dokunmadım sprey tip zaten. Ancak kaputta yine cam suyu oluyor.

Bu arada kendi şahsi fikrim şu ; Ford artık fiskiyerleri kaput üstüne konumlandırmamalı. Gizlemeli.. Artık bir çok araçta bu şekilde. Kaput üstünde fiskiye mi olur yıl bilmem kaç olmuş :)

Volvo v serisinde kaput üzerinde 3 adet fiskiye var ve böyle bir sorun yok tamamen ford mühendislerinin hatası.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Volvo v serisinde kaput üzerinde 3 adet fiskiye var ve böyle bir sorun yok tamamen ford mühendislerinin hatası.

Doğrudur.. Ancak görsel olarak da bence kötü gözüküyor kaput üzeri fiskiyeler.

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

benim araçtada vardı. focus 3 püskürtme sistemini söküp, focus 2 fiskiye takıldı serviste. birde focus 3lerin su yönünü değiştirme şansımız yok, tek yöne sabit su atıyordu,camın alt kısmına atması canımı sıktı, cam silecek fitili su yukarı çıkana kadar 2-3 defa kuru cam üzerinde gidiyordu. bu sorun halledildi, sızıntı ise en azından diğerinden iyi oldu.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Babamda ghia cmax var. Onda da aynı sorun oluyor.Bende makyajlı olanı var bu sorunu fıskiyeyi kaput altına koyarak çözmüş. Ama cmax 2 lerde tekrar kaputa koymuşlar. Birde onların durumunu öğrenmek lazım.

aa046f44a65e792036de8f924ec9b0ea.jpg
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Benim f 2 de de vardı bu durum. Su aktığı şekilde çok kötü bi iz kalmıştı zamanla ve çıkmıyordu. O iğrenç görüntü bütün şekli semali bozuyor. Zaten bi çok markada kaput altındayken ford neden burun deliği gibi görüntüde ısrar ediyor anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Belki bu konuda şikayet ediyoruz ama durumu Ford a bildiren yoktur.  Memnuniyetsizliği biliyor olsalar bir çare düşünürler herhalde. Mesela bu fıskiyeler gizlenmiş olsa belki de kardan buzdan bile daha az etkilenecekler.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Üste olmasi elbette hata ancak önceki araçlarım olan getz ve c4 de de kaput üstündeydi fıskiye. Ama kaputa su falan gelmiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kamil Çiçek

en azından kaputa sıvı tutmayıp kaydıracak bişey uygulansa faydası olan olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Belki bu konuda şikayet ediyoruz ama durumu Ford a bildiren yoktur. Memnuniyetsizliği biliyor olsalar bir çare düşünürler herhalde. Mesela bu fıskiyeler gizlenmiş olsa belki de kardan buzdan bile daha az etkilenecekler.

Ford çözüm bulmaz maliyeti düşünür ona göre hareket eder.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...