İçeriğe Yönlendir

Triger Zinciri Ne Zaman Degismeli

Murat Altay1

Recommended Posts

Murat Altay1

Merhaba arkadaslar

Opel corsa 1.3 cdti aracimin trigeri zincirlidir

Benim kafama takilan konu aracin triger zinciri hangi durumlarda degisir kac km ye geldiginde degismelidir ?

Yardimlarinizi bekliyorum ...

Yorum bağlantısı
Özkan Şen

120000 km de değişiyor sanırım

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

120000 km de değişiyor sanırım

124 binde su an

Motorcum degisme dedi

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Merhabalar, sanayici ustaların dediklerine göre 100 bin km değişim yapılmalı. Ancak internette araştırma yapınca 5 yıl kullanılsın kullanılmasın değişim öneriliyor zira parça durduğu yerde dahi eskime yapıyor.

Yorum bağlantısı
Özkan Şen

124 binde su an

Motorcum degisme dedi

Şırıltı geliyormu peki zincirden

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Şırıltı geliyormu peki zincirden

Sikirtidan kastiniz nedir

Arac ilk calistirdigimda sesli calisiyor isindiginda kesiyor

Su sikirti herkes diyor nette ama sikirti nedir bilmiyorum .

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Dizel Astra aracım 6 yasındaydı servise bakima gittigimde sormuştum ses gelmediği sürece degisime gerek yok dediler belirli bir suresi yokmuş

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

benim aracımda 120bine geldi servis ve klavuz değişecek diyor ama aklıma yatmıyor benzinli normal kayışlı araçların bile 90-100 gidiyor bu nasıl iş 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

En son 2.0 ecoboost aracım için sormuştum her yurt içi hem de yurt dışına ikisi de belli bir süre ve km olmadığını ses yapmaya başlayınca değişim yapıldığını söylediler. Lakin sesten kasıt nedir nasıl bir ses yapar bir fikrim yok...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

bu fiat'ın 1.3 motorunun aynısı sanırım opel 1.3 multijette 160 binde değişiyor yada bazı ustalar ses geldiğinde değiştiriyor ses bariz belli oluyor şakır şakır 

örnek

Yorum bağlantısı

Kardeşimde Mazda 6 var, 190 bin oldu km, servise sordu zincir ne Zaman değişir diye, ses yapmazsa 500 bin gider demişler. [emoji5]

Yorum bağlantısı
Hamit inan

yağı düzgün değişirseniz. Kalkışlarda sakin olursanız çok çok çok uzun 200-300 rahat gidiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

benim corsa dan hatırladığım şu : ses geliyorsa bakarız. boşluk varsa boşluğu alırız. devam ediyorsa değiştiririz. ama sen böyle gidersen en az 400.000km kullanırsın :D  demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

benim corsa dan hatırladığım şu : ses geliyorsa bakarız. boşluk varsa boşluğu alırız. devam ediyorsa değiştiririz. ama sen böyle gidersen en az 400.000km kullanırsın :D demişlerdi.

Ses videodaki kadar yok ama komprosor sesine benziyen bir ses var aracta ilk calistirdigimda duyuyorum sizce o ses nedir ?
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

değişim periyodunun Zincirli bazı marka/modellerde 250 Bin bazılarında 180 bin olduğuna rastlamıştım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Eski sisteme gore 6 yil yada 90bin km idi. Simdi yeni araclarda biraz daha kilometreyi genislettiler. Ama siz yinede bu aralikta degistirmeye bakin. 150 200 400 diyen arkadaslarim oyle geliyorumda demez tik der gider ardindan baktirir. 300 liradan kacarken sona bir sifir daha ekletir [emoji1] [emoji1]

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Ford focus 1.6tdi triger kayışı 5sene veya 90.000km hangisi önce dolarsa. Fakat zincirlilerin biraz daha fazla ömrü vardır. Birde ben bir uyarı yapayım. Her parçanın periyodik ömrü vardır bir bakımcı olarak uyarayım. Öyle ses gelince felan filan bazı emarelere bakarak parça ömrü belirlenmez. Aracın bakım teknik bilgisini incelemek gerek. Triger çok önemli bir hareket aktarma parçasıdır. Koptuğunda misliyle araca zarar verir!..

Yorum bağlantısı
Murat Altay1
(düzenlendi)

Sanayide triger zinciri devirdayim yag su bakimlari yapiliyor

A37Okv.jpg

40rpMA.jpg

Usta degisme demesine ragmen

Triger seti devirdayim conta antifiriz orjinal gm yag degisiliyor

tarihinde Murat Altay1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...