İçeriğe Yönlendir

195-55-16 Yerine 205-55-16 Olurmu

Mete Yaban

Recommended Posts

Mete Yaban

merhabalar lastik ebatı normalde üstünde olan 195-55-16 ama fiyatlar bu ebatta uçuk geldi bana ama 205-55-16 olunca ucuzluyor acaba öncelikle kuryeye bu ebat olurmu vede artı eksisi ne olur yorumlarınızı bekliyorum saygılar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benim fışyona bu şekilde kullanıyorsum sıkıntı olmuyordu, çok fazla çap büyümüyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

merhabalar lastik ebatı normalde üstünde olan 195-55-16 ama fiyatlar bu ebatta uçuk geldi bana ama 205-55-16 olunca ucuzluyor acaba öncelikle kuryeye bu ebat olurmu vede artı eksisi ne olur yorumlarınızı bekliyorum saygılar

hiç bişey olmaz artı olarak size ilave yol tutuşu sağlar...

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yüzde 3 üzeri sıkıntı galiba, daha düşük bir deger çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

195 55 16 yerine  205 50 16 koymak zorundasınız çap farki az da cok olsa yakıtı kalkısı son hizi etkiler

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

195 55 16 yerine  205 50 16 koymak zorundasınız çap farki az da cok olsa yakıtı kalkısı son hizi etkiler

yanlışınız var arkadaşın verdigi ölçülerde sadece lastik taban ölçüsü değişiyor yani yanak daralmasına gerek yok.

Yorum bağlantısı
Cengiz Ertürk
(düzenlendi)

Günaydın arkadaşlar benim eski aracım doblo idi onun lastik ebadında 195 55 16 idi ben 205 55 16 kullanıyordum sıkıntı yoktu aksine yol tutuşu artıyor yeni aracım courier de kullanmayı düşünüyorum

tarihinde Cengiz Ertürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

yanlışınız var arkadaşın verdigi ölçülerde sadece lastik taban ölçüsü değişiyor yani yanak daralmasına gerek yok.

Olcu farki farki far taban genislerse yanak daralmak, zorunda olcu farki cikiyo yanlisiniz var taban daralip yanak ayni birakilirsa capta misal yuzde 2 fark cikiyorsa taban genisleyip yanak inceltirilse captaki dark yuzde 0.3 gibi cikar
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

50 YADA 55 olması pek farketmiyor gibi ben 55 olandan alacam çünkü genel olarak kullanılan bir ebedı kullanmak isterim marka olarak neyi tavsiye edersiniz yalnız pahalı olmayandan :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hocam, 55 yanak demek tabanın %55'i demek yani taban genişledikçe yanak da büyür, 205/55 vs dediğinizde 205 mm tabanın %55 demektir o 55 yüzdedir mm değildir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mete Yaban

bugün kışlık lastik almaya gittim benim kuryeye 195 pahalı geldi 205 alayım dedim oda kuryeye sürter dedi bende çekimser kaldım kullanan ve bilgisi olan varsa yanıt verebilirmi acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elde hazırda kış lastiği vs. varsa değerlendirmek için mi?

bugün kışlık lastik almaya gittim benim kuryeye 195 pahalı geldi 205 alayım dedim oda kuryeye sürter dedi bende çekimser kaldım kullanan ve bilgisi olan varsa yanıt verebilirmi acaba

sürtüyor maalesef.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mete Yaban

yok abi yeni almak içindi ben de orijinal ebatta karar kıldım pahalı olsa bile mühendislerin bir bildiği var sayımıyla hareket ettim ;)  ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...