İçeriğe Yönlendir

Vga To Hdmi Dönüştürücü Kullanan Var Mı?

Muhammet Kaymaz

Recommended Posts

Muhammet Kaymaz

VGA çıkışlı bilgisayar kasasından HDMI girişli televizyona görüntü aktarmak istiyorum. Resimde görünen ürünü sipariş edeceğim fakat işe yarar mı hiçbir fikrim yok. VGA+ses = HDMI prensibiyle çalışıyor.

Görüntü kaliteli olur mu?

Ses aktarımında sorun yaşanır mı?

Alan, kullanan, farklı kaliteli marka tavsiye den veya fikri olan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim.

kEGza7.jpg

pEX3aN.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bilgisayar yada seyredeceğiniz film Hd olmadığından, seyredeceğiniz görüntü kaliteli olmaz. Bu gibi dönüştürücülü kabloda görüntü kalitesi artmaz. Ancak tv nin iyileştirme özelliği sayesinde bir nebze daha iyi bir görüntü sağlayabilirsiniz. 

http://urun.n11.com/kablolar/standart-hdmi-to-vga-donusturucu-goruntu-kablosu-P91209155?cid=604001&gclid=CInDt52U-s4CFckp0wodTPwI9w&gclsrc=aw.ds

Kerem bu senin eklediğin ürün HDMİ portu VGA ya çeviriyor.  Sorulan VGA yı HDMI a çevirmek.

KAlite ile ilgili bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla, vga to hdmi dönüştürücü ile tv'den görüntü alabilirmiyim sorusunun cevabı evettir.

Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

Bilgisayar yada seyredeceğiniz film Hd olmadığından, seyredeceğiniz görüntü kaliteli olmaz. Bu gibi dönüştürücülü kabloda görüntü kalitesi artmaz. Ancak tv nin iyileştirme özelliği sayesinde bir nebze daha iyi bir görüntü sağlayabilirsiniz. 

http://urun.n11.com/kablolar/standart-hdmi-to-vga-donusturucu-goruntu-kablosu-P91209155?cid=604001&gclid=CInDt52U-s4CFckp0wodTPwI9w&gclsrc=aw.ds

Televizyonda çözünürlük ayarı var ama işe yarar mı bilmiyorum. Sizin tavsiye ettiğiniz ürün hdmı dan vga ya bağlantı satlıyor. Bana tam tersi lazım hocam vga dan hdmı ya çevirecek

Yorum bağlantısı

Kerem bu senin eklediğin ürün HDMİ portu VGA ya çeviriyor.  Sorulan VGA yı HDMI a çevirmek.

KAlite ile ilgili bir sıkıntı yok anladığım kadarıyla, vga to hdmi dönüştürücü ile tv'den görüntü alabilirmiyim sorusunun cevabı evettir.

Televizyonda çözünürlük ayarı var ama işe yarar mı bilmiyorum. Sizin tavsiye ettiğiniz ürün hdmı dan vga ya bağlantı satlıyor. Bana tam tersi lazım hocam vga dan hdmı ya çevirecek

Örnek olması amacı ile ilettim. O tip kabloda mevcuttur. Dediğim gibi eğer vga çıkıştan görüntü alacaksanız, ne olursa olsun saf Hd görüntü elde edemezsiniz. Bunun için hem kaynağın, hem kablonun hemde hedefin Hd olması gerek.

Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

Görüntü kaliteli olsa çok iyi olur tabiki ama normal şartlarda kabulümdür :) Televizyonum Samsung Smart TV kendi film uygulamaları var ama istediğim filmi bulamıyorum. İnternet tarayıcısı var hem yavaş hemde filmin yarısında kasıyor kapanıyor. Bende kasadan bağlantı ile işimi çözeyim dedim

Yorum bağlantısı

Görüntü kaliteli olsa çok iyi olur tabiki ama normal şartlarda kabulümdür :) Televizyonum Samsung Smart TV kendi film uygulamaları var ama istediğim filmi bulamıyorum. İnternet tarayıcısı var hem yavaş hemde filmin yarısında kasıyor kapanıyor. Bende kasadan bağlantı ile işimi çözeyim dedim

İşinizi görür. Görüntü aktarılır. Bizzat 8 sene önce kullanıyordum. Ancak dediğim gibi görüntü, tv nin iyileştirme performansı kadar iyi olur.

http://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/fck-vh-vga-to-hdmi-vga-dan-hdmi-ceviricises-kablosu-hediyeli-P128534684?cid=604001&gclid=CPGl94Ca-s4CFY8YGwodqTUB9w&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

İşinizi görür. Görüntü aktarılır. Bizzat 8 sene önce kullanıyordum. Ancak dediğim gibi görüntü, tv nin iyileştirme performansı kadar iyi olur.

http://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/fck-vh-vga-to-hdmi-vga-dan-hdmi-ceviricises-kablosu-hediyeli-P128534684?cid=604001&gclid=CPGl94Ca-s4CFY8YGwodqTUB9w&gclsrc=aw.ds

Teşekkürler hocam.

O cihaza bağlayacak telefonum yok malesehef  :i-ih: 

Aliexpressden http://tr.aliexpress.com/item/Quad-core-RK3188-Google-Smart-TV-Box-IPTV-MK809III-mini-pc-Android-TV-Stick-4-2/1126756766.html?spm=2114.13010608.0.59.k5CBvUbu ürünü sipariş ettim geldi kullandım ama basit çin malı tabletlerden farkı yok işlemcisi yavaşdı. Olsun idare edelim dedim bu seferde wifi performansı beni tatmin etmedi filmler geç yükleniyor :sanssiz:

Tv nin vga girisi yok mu

Yok malesehef. HDMI, Scart, AV/Out girişleri var

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Mevcut ekran kartınız ne ? . Masa üstü ise, bsayara hdm çıkışlı bir ekran kartı taksanız, hem ekran kartını yenilemiş olursunuz. Hem de kalite kaybı yaşamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

Mevcut ekran kartınız ne ? . Masa üstü ise, bsayara hdm çıkışlı bir ekran kartı taksanız, hem ekran kartını yenilemiş olursunuz. Hem de kalite kaybı yaşamazsınız.

Bunu bende düşündüm ama bilgisayar kasamda mevcut olan 2 GB ekran kartım var onu kaybetmek istemedim

ekran kartında  DVI varmı

Ustad şu televizyonun Marka Modeli nedir ?

Masaüstü bilgisayarımda DVI var hocam. Televizyonum Samsung UE40ES6340 Smart TV

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben okuldaki bilgisayarimdan akıllı tahtaya aktarmak için kullanıyorum. Gayet güzel çekinmeden alabilirsiniz. Yalnız aktarım yaptığınız HDMI kablosu kaliteli olmalı. Piyasada satılan 10 liralık kablolarla görüntü alamazsınız. Aynı durum bilgisayardan cihaza giden ara kablolar için de geçerli.

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Ekran kartında dvi varsa (dvi-d veya dvi-i)  vga->hdmi dönüştürücü kullanmak yerine dvi-> hdmi aparatı kullanın.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

dvi giriş yok televizyonda.

eğer pc deki ekran kartınız dijital DVI ise güzel bir çeviriciyle (DVI HDMI) güzel görüntü alırsınız diğer bütün çözümler rgb kalitesini geçemez.

akıllı tv de neden buna ihtiyaç duyuyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

Ben okuldaki bilgisayarimdan akıllı tahtaya aktarmak için kullanıyorum. Gayet güzel çekinmeden alabilirsiniz. Yalnız aktarım yaptığınız HDMI kablosu kaliteli olmalı. Piyasada satılan 10 liralık kablolarla görüntü alamazsınız. Aynı durum bilgisayardan cihaza giden ara kablolar için de geçerli.

HDMI kablom kaliteli hocam Teknosa'dan almıştım. Cevabınız için teşekkürler.

Ekran kartında dvi varsa (dvi-d veya dvi-i)  vga->hdmi dönüştürücü kullanmak yerine dvi-> hdmi aparatı kullanın.

Dvi+ses = hdmı yapan yani sesi de aynı anda aktaran bir dönüştürücü var mı acaba bir araştırayım.

dvi giriş yok televizyonda.

eğer pc deki ekran kartınız dijital DVI ise güzel bir çeviriciyle (DVI HDMI) güzel görüntü alırsınız diğer bütün çözümler rgb kalitesini geçemez.

akıllı tv de neden buna ihtiyaç duyuyorsunuz ?

Hocam TV'nin kendi film uygulamaları var ama hem bazıları ücretli hemde istediğim filmi bulamıyorum. İnternet tarayıcısı var hem yavaş hemde filmin yarısında kasıyor kapanıyor. Bende kasadan bağlantı ile işimi çözeyim dedim

Aslında TV tarayıcısından film izlerken kasma problemine bir çözüm bulabilirsem hiç bişeye gerek kalmaz :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Kaymaz

TV kastığında "Hafıza doldu. Yeterli alan yok" uyarısı veriyor ve tarayıcı kapanıyor. TV'ye yüklediğim uygulamaların hepsini kaldırdım sonuç yine aynı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...