İçeriğe Yönlendir

Focus Ahtapot Jant Boyama

Fatih Ozen

Recommended Posts

Fatih Ozen

Jantları boyamak istiyorum , ama nasıl ve ne ile?

Siz forumdaşların bilgı ve tecrübesıne ıhtıyacım var.

Normal jant boyası aldım iç kısma bıraz sıktım çok koyu düştü.

Acaba farklı sprey boya varmı?

Neden sprey;hem kolay hem pratık.

Görüşlerinizi beklıyorum selam ve saygıyla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

fatih abi bence sprey soyulur dökülür bence ya profesyonel olarak boyat yada elleme  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Tahminen elektrostatik toz boya en orjinali olur.İstanbul da tanesi 10-20 tl arasına boyanabilir.Kütahya'da varmıdır,kaça boyarlar araştırmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

fatih abi bence sprey soyulur dökülür bence ya profesyonel olarak boyat yada elleme  :)

Çok Âfaki bişey yok aslında dış kısım iyi ama içeride adam 10 tane kurşun yapıştırmış onların lekesi var.

Sorun yapmak istemiyorum ama olursada iyi olcak memedim.☺

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Tahminen elektrostatik toz boya en orjinali olur.İstanbul da tanesi 10-20 tl arasına boyanabilir.Kütahya'da varmıdır,kaça boyarlar araştırmak lazım.

Abi kütahyada zor zannetmıyorum.aslında bayram sonu ist. gelcem.Acaba bıldıgınız biyer varmı.hem hesaplı hem işin ehli?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Önce kalın 800 gibi su zımparası ile(su ile beraber) hertarafını zımparalayacaksınız. Sonra 1000-1200 daha sonra 2000 gibi su zımparasıyla aynı işlemleri yapacaksınız. Öyleki jantta parlak yüzey kalmayacak. Daha sonra boyama işine geçeceksiniz. Boyanız kaliteli olmalı. Örnek : 

http://www.hepsiburada.com/motip-aluminyum-jant-boyasi-500-ml-made-in-holland-04313059-p-OTEV04313059?magaza=A%20Store&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CP399Z7ih88CFbIV0wodehQIKA

Dikkat etmeniz lastiklere sıçramaması için lastikleri korumanız. 7-8 cmx20 cm gibi kağıtlar keserek(boyayı lastiğe geçirmemesi lazım) lastikle jant arasına sıkıştıracaksınız. Boyadınız ama bitti mi? Hayır  :biggrin:

Daha sonra vernik işlemi yapmanız lazım. Örnek:

http://www.hepsiburada.com/motip-akrilik-vernik-500-ml-made-in-holland-04313066-p-OTEV04313066

Tahminime göre 2 kutu boya bir kutu vernik yeterli gelecektir. 

Kolay mı. Hayır  :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Abi kütahyada zor zannetmıyorum.aslında bayram sonu ist. gelcem.Acaba bıldıgınız biyer varmı.hem hesaplı hem işin ehli?

Bayram'dan sonra bir araştırayım,Tahminim doğruysa,elektrostatik toz boya ile oluyorsa,yaptıracak yer büyük ihtimal buluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Önce kalın 800 gibi su zımparası ile(su ile beraber) hertarafını zımparalayacaksınız. Sonra 1000-1200 daha sonra 2000 gibi su zımparasıyla aynı işlemleri yapacaksınız. Öyleki jantta parlak yüzey kalmayacak. Daha sonra boyama işine geçeceksiniz. Boyanız kaliteli olmalı. Örnek :

http://www.hepsiburada.com/motip-aluminyum-jant-boyasi-500-ml-made-in-holland-04313059-p-OTEV04313059?magaza=A%20Store&wt_gl=cpc.nelk.bahce.pla&gclid=CP399Z7ih88CFbIV0wodehQIKA

Dikkat etmeniz lastiklere sıçramaması için lastikleri korumanız. 7-8 cmx20 cm gibi kağıtlar keserek(boyayı lastiğe geçirmemesi lazım) lastikle jant arasına sıkıştıracaksınız. Boyadınız ama bitti mi? Hayır :biggrin:

http://www.hepsiburada.com/motip-akrilik-vernik-500-ml-made-in-holland-04313066-p-OTEV04313066

Ikışer kutu almam yeterli gelecek mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Bu arada elektrostatik toz boya ile oluyorsa da şöyle bir zorluk var.Araç lastiksiz şekilde en az 1,5 gün yatacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

O mümkün degıl , çünkü gunu birlik gidip gelecem.Olmazsa ben yerel imkanları zorlayayım.

Tesekkur ederım zahmetlenmeyın sagolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altay1
(düzenlendi)

Amcam boyaci eger jantlari sokerseniz dort jant 400 e boyuyor diye biliyorum ve jantlar sokulup 2 gun birakilmasi lazim

Profesyenel olarak bu sekilde olur

tarihinde Murat Altay1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Dikkat etmeniz lastiklere sıçramaması için lastikleri korumanız. 7-8 cmx20 cm gibi kağıtlar keserek(boyayı lastiğe geçirmemesi lazım) lastikle jant arasına sıkıştıracaksınız. Boyadınız ama bitti mi? Hayır  :biggrin:

Ikışer kutu almam yeterli gelecek mıdır acaba?

Boyayı iki kat verniği bir kat atmanız yeterli gelecektir. 2 kutu boya bir kutu vernik yeter diye tahmin ediyorum. Yalnız boya iyice kuruyunca ikinci katı atın. İkinci kat boyada iyice kuruyunca verniği atın.  Biraz el becerisi gerektirir boyayı atmak. Eğer beceriniz yoksa ilk önce lüzumsuz birşey boyayarak deneme yapabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Boyayı iki kat verniği bir kat atmanız yeterli gelecektir. 2 kutu boya bir kutu vernik yeter diye tahmin ediyorum. Yalnız boya iyice kuruyunca ikinci katı atın. İkinci kat boyada iyice kuruyunca verniği atın.  Biraz el becerisi gerektirir boyayı atmak. Eğer beceriniz yoksa ilk önce lüzumsuz birşey boyayarak deneme yapabilirsiniz.

İnş. Deneyeyım bayram sonu.tesekkur ederım

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

benim eski focusta aynı collection jantı vardı fatih abi ben önce kumlattırdım daha sonra elektrostatik olarak boyattım bir kaç kez kaldırıma sürttüm boya bile kalkmadı  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

benim eski focusta aynı collection jantı vardı fatih abi ben önce kumlattırdım daha sonra elektrostatik olarak boyattım bir kaç kez kaldırıma sürttüm boya bile kalkmadı  :D

25 den jant tanesini kumluyorlar 20 yede boyuyorlar abi ortalama fiyat bu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Fatih bey, bende aracımın değiştirdiğim jantlarını aldıktan sonra boyamıştım aracımın konusunda var inceleyebilirsiniz. Önce hafif bir sulu zımpara üstüne iki kat sprey gri renk metalik boya ve kuruyunca da üzerine sprey vernik atın orjinali gibi olacaktır. zımparalar 5 TL, 2 kutu boya 30 TL vernik 13 TL kağıt bant 3 TL maliyet toplamda 51 TL, yanlız boyayı yakın mesafeden atmayın başka bir materyal üzerinde mesafeyi ayarlayıp öyle atarsanız daha güzel olur. Kolay gelsin diyorum....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu arada elektrostatik toz boya ile oluyorsa da şöyle bir zorluk var.Araç lastiksiz şekilde en az 1,5 gün yatacak.

1.5 ay bile yatabilir 3 takım jant emre amade bekler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

1.5 ay bile yatabilir 3 takım jant emre amade bekler

Pazartesi boyacıya bir salça olayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Fatih bey, bende aracımın değiştirdiğim jantlarını aldıktan sonra boyamıştım aracımın konusunda var inceleyebilirsiniz. Önce hafif bir sulu zımpara üstüne iki kat sprey gri renk metalik boya ve kuruyunca da üzerine sprey vernik atın orjinali gibi olacaktır. zımparalar 5 TL, 2 kutu boya 30 TL vernik 13 TL kağıt bant 3 TL maliyet toplamda 51 TL, yanlız boyayı yakın mesafeden atmayın başka bir materyal üzerinde mesafeyi ayarlayıp öyle atarsanız daha güzel olur. Kolay gelsin diyorum....

Serhan abı çok tesekkur ederım paylaşım için.

Sızden boyalar hakkında vernık hakkında marka ve site paylaşımıda yparsanız çok sevınırım,.selamlarımla..

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Konuyu bulamadım,lınk atarmısınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...