İçeriğe Yönlendir

Stereo Ses Sistemi Hakkında Bilgisi Olanlar

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Herkese merhaba. İyi bayramlar dilerim.

Evdeki ses sistemimden memnun olmadığım için sattım. Yenisini kuracağım.

Uzun zamandır konu hakkında araştırma yapıyorum. Yeni tip elektro müziklerden hoşlanmadığım için analog tercihinden yanayım. Bu yüzden de eski kaliteli cihazlara bakıyorum.

Mesela

Kenwood KA-99 amfi düşünüyorum.

http://www.hifiengine.c...y/kenwood/ka-990d.shtml

Specifications

Power output: 110 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 1Hz to 150kHz

Total harmonic distortion: 0.004%

Damping factor: 1000

Input sensitivity: 0.2mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 74dB (MC), 87dB (MM), 108dB (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 440 x 168 x 420mm

Weight: 13.5kg

Year: 1987

Kaliteli stereo klasik senfonik müzik, keman, Louis Armstrong-Ella Fitzgerald tarzı jazz dinlemek için bu amfi nasıl görünüyor sizce.

Bu amfi iyiyse amfiye uygun hoparlör ne olabilir veya bununla uğraşmayıp amfi hoparlör yeni bir takım mı alayım.

Evde salonum 55 metrekare civarı L tipi.

Biliyorum dinleyip de almak en iyisi diyeceksiniz, ancak eve getirip dinleme imkanım yok. Mağazaların özel yalıtımlı dinleme odalarında avlanmadan önce kullanıcı tecrübelerini edinmek için forumlarda araştırmayı tercih ettim. Çünkü hoparlörlerin evdeki performansı çok farklı olabiliyor.

Cevap yazma zahmet ve nezaketinde bulunanlara şimdiden teşekkürler.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Marantz'in ve Denon'un stereo anfileri sanki dinlendiginiz muziklerle daha uyumu olur gibi geliyor bana Ridvan Bey.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Media Markt'da bunun için özel bir oda vardı. Eskişehir'de görmüştüm. Bir Media Markta inceleyebilirseniz çok daha sağlıklı karar verebilirsiniz. 

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dinleyici odalarının yanıltacağını düşünüyorum. Oraların çok iyi akustiğinde çoğu sistem zaten iyi sonuç veriyor. Ben daha çok ev tecrübelerini almak istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hı-fi ve 18 hz, 30 khz bandında olmalı ses ünitesi. Imkân varsa 30-50 watt stereo lambalı amfi alın. İki adet harici direnç ve dört adet hoparlör ile quadrafonic ses sisteminiz olur. Evde 30 watt rms güç yeri oynatmaya yeterli

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Hı-fi ve 18 hz, 30 khz bandında olmalı ses ünitesi. Imkân varsa 30-50 watt stereo lambalı amfi alın. İki adet harici direnç ve dört adet hoparlör ile quadrafonic ses sisteminiz olur. Evde 30 watt rms güç yeri oynatmaya yeterli

Lambalı işinden hiç anlamıyorum. Önerebileceğiniz UFİ (ucuz fakat iyi) bir model var mı?

İlginize teşekkür ederim. Kaynak cihazıö var. Amfi/hoparlör demklemini kurmaya çalışıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...