İçeriğe Yönlendir

1.2 Tsi 110Hp & 90Hp Arasındaki Farklar

Tuna İşgören

Recommended Posts

Tuna İşgören

Uzun zamandır bu konu üzerinde düşünüyorum araştırma yapıyorum pek birşey elde edemedim doğrusu. Ailede 90 hp ve 110 hp TSi euro 6 motora sahip araç var. Göz ucuyla inceliyorum ama görünüş olarak bir fark yok :)  Vag grubu yazılım oyunu ile satış stratejisimi yapıyor acaba ?  90hp olan 5 ileri 110 hp olan 6 ileri , vites dişli oranlarında fark var ama turboda falan fark olabilirmi ? 90 HP olan fabiayı yazılımla 110 hp yapsam sorun olur mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Onu geçtim acaba euro5 ile euro6 arasında bile ne kadar fark olduğu bence şüpheli, FR siparişi vermeden önce 2-3 tane bayii euro6 ecotsi motoru satmak için neler neler dediler bana :)

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Valla doğuş derin arastirmalardayim , pazartesi günü 110luk ve 90hp fabia turbo parca kodlarini ogrenmeye caliscam servisten insallah yardimci olurlar ,

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Euro 5 1.2 tsi 105hp ile Euro 6 1.2 tsi 110hp arasında büyük fark var, triger zincirden kayışa, 8v'den 16v'ye büyük değişiklil var.

Onu geçtim acaba euro5 ile euro6 arasında bile ne kadar fark olduğu bence şüpheli, FR siparişi vermeden önce 2-3 tane bayii euro6 ecotsi motoru satmak için neler neler dediler bana :)

Yorum bağlantısı

Euro 5 1.2 tsi 105hp ile Euro 6 1.2 tsi 110hp arasında büyük fark var, triger zincirden kayışa, 8v'den 16v'ye büyük değişiklil var.

pardon 1.4 TSI 150 lik için söylemiştim unutmuşum yazmayı 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bizim ailedeki araclar euro6 revizyonlu motorlar , trigerler kayışlı ve 16v motor , skodada calisan arkadaş var yedek parcada pazartesi bakıcak eger turbolar ayniysa skoda servisinde ecufast var yetkili serviste ufak bi gıdıkla 110luk yapicam fabişi :D

Yorum bağlantısı
Osman Ünal
(düzenlendi)

Fark o değil, bendeki Euro 5 105 hp 16v kayışlı.

Edit: yalnız ben alır iken Jettalar hala Euro 5 105 hp 8v zincirliydi.

tarihinde Osman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bildiğim kadarıyla yazılım garantiyi bozuyor bu servisteki cihazların araca bağlanmasıyla belli oluyormuş kaldıki aracı bilen birisi aracı kullansa hemen anlar yazılımı ama garanti yoksa yazılım candır [emoji1360]

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Yazılımı yapan yetkili skoda bayii , onlara yaptiricam bisey olursada onlar uğraşsın, leonuda 130hp yaptirma dusuncem var 220m tork şaka makinesi olur artık :D

Yorum bağlantısı
Tolga Ar

pardon 1.4 TSI 150 lik için söylemiştim unutmuşum yazmayı

Performansına göre oldukça ekonomik bir motor
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Yazılımı yapan yetkili skoda bayii , onlara yaptiricam bisey olursada onlar uğraşsın, leonuda 130hp yaptirma dusuncem var 220m tork şaka makinesi olur artık :D

Yüncüler Skoda yapıyordur yalnız bayinin kendi açıklamasını şuraya koyayım, garanti işi başka bir yerde olamaz yüncülerde ise belkii..

''Not: EcuFast ayrı bir kurum olup SKODA nın onayladığı garantili dediği bir yazılım firması değildir. Hiç bir diğer marka üretici firmaları veya distribütörü şu yazılım markası garanti içerisindedir diye onayladığı çalıştığı yazılım firması olmadığı gibi SKODA üretisi veya distribütörüde onayladığı bir yazılım firması yoktur.''

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Servis ecufast bayiiligi almış, yaptığı işe garanti vermesse zaten yaptirmam :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

Yaptığı işe garanti verebilir veremez o ayrı ama garantisi olan araca yazılımdan sonra garanti vermiyor zaten bunuda söylemiş

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bugün skodada çalışan arkadaşımdan cevap geldi,90 ve 110 hp fabialarin turbolari aynıymış sistemde parça kodları birebir aynı olduğu için 90 hplik araç satışı tamamen satış stratejisi olabileceği düşüncesini akla getiriyor, demekki 90lik tsi sahipleri korkmadan 110hp yaptırabilir

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

110 hp leon sahiplerine bişey yok mu [emoji4]

Erdal bizim turbolarda 90lik fabia ile aynı, belki 130hp ye kadar bi zararı olmaz çok aşırı gazlamadikca ecufast 105lik leonu 135 yapiyor 30 hp artışla sorun yasanmiyorsa 20hp pek sorun yaşatacak gibi durmuyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...