İçeriğe Yönlendir

2014 C-Max Titanium-X "yol Tutuşu Hakkında"

İbrahim Alper

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu

Sizin araç kazadan toplama mı acaba?

Kıyas olmaz ama, bende abisi s-max var. Otobana girer girmez ibre kendiliğinden 180 oluyor. Abanma yok. 180-200 le çok stabil dakikalarca gidilebiliyor. Duble olmayan yollarda, karşıdan gelen kamyon-otobüs ile yan yana gelindiğinde rüzgarından arabalar gibi etkilenmiyor.

Bir de, yağmur performansını çok beğeniyorum. Güneşli günlerden farkı yok. Diğer araçların yavaşlayıp gitmekte zorlandığı ağır yağmurda bile şerit boşsa kaptır git, dış hava şartlarından etkilenmiyor.

Ben de bahsettiğiniz araçtan istiyorum Sefa Bey. Şuan 2010 1,3 cdti Corsa kullanıyorum. Uzun yola çıkmaya korkuyorum. [emoji1]
Yorum bağlantısı
İbrahim Alper

Sizin araç kazadan toplama mı acaba?

Kıyas olmaz ama, bende abisi s-max var. Otobana girer girmez ibre kendiliğinden 180 oluyor. Abanma yok. 180-200 le çok stabil dakikalarca gidilebiliyor. Duble olmayan yollarda, karşıdan gelen kamyon-otobüs ile yan yana gelindiğinde rüzgarından arabalar gibi etkilenmiyor.

Bir de, yağmur performansını çok beğeniyorum. Güneşli günlerden farkı yok. Diğer araçların yavaşlayıp gitmekte zorlandığı ağır yağmurda bile şerit boşsa kaptır git, dış hava şartlarından etkilenmiyor.

Sefa bey;

Aracı sıfır aldım.

Belli ki S-Max aracınızı çok sevmişsiniz. :)

Kazasız belasız ve savrulmasız günlerde kullanın inşallah.. Sevgiler..

ibrahim bey ben jant değil continental lastiklerden memnun değildim şimdi 17 jantları Revo2+ ile kullanıyorum.

Ahmet Bey, sorun zaten arabanın yol tutuşu değil rüzgarlı havalarda hava boşloğuna düşen uçak gibi birden bir kopma yaşanıyor. rüzgar arabayı iterken araç direnir gibi oluyor sallanıyor resmen. 

Rıfat bey;

2. cevabınızdaki tanımlama varya. Çok iyi bir tanımlama. İşte aynen ben de onu yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Gürsu

Mpv lerin kaderi bu rüzgarda kendini çok belli ediyor oda yüksek süratlerde. Eğer araç yüklüyse minumuda oluyor. S-Max larda daha stabil olması normal, hem ağır hemde tekerlek aralıkları geniş ve daha uzun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Mpv lerin kaderi bu rüzgarda kendini çok belli ediyor oda yüksek süratlerde. Eğer araç yüklüyse minumuda oluyor. S-Max larda daha stabil olması normal, hem ağır hemde tekerlek aralıkları geniş ve daha uzun.

Hakan yakında Galaxy'ye geçeceğiz :)

Haftasonu Edge kullandım, güven veren stabil kullanımı var ama 450 nm torkun tamamını kalkışta hissettirmiyor maalesef, tabi bunda 1940 kg oluşunun önemi büyük :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hakan yakında Galaxy'ye geçeceğiz :)

Haftasonu Edge kullandım, güven veren stabil kullanımı var ama 450 nm torkun tamamını kalkışta hissettirmiyor maalesef, tabi bunda 1940 kg oluşunun önemi büyük :)

Ooo hayırlı olsun Gürkan, alda kullanalım canavarı.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Ooo hayırlı olsun Gürkan, alda kullanalım canavarı.

Beraber alacağız yahu :)

Ne renk alsak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Beraber alacağız yahu :)

Ne renk alsak :)

:D  :D  :D  ben S-Max ciyim ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...