İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Termostat Hakkında

Derviş Dursun
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova
(düzenlendi)

:)  Kırmızı ve turuncunun yeni nesil araçlara koyulduğunu okumuştum, motor-alaşım- yüzeyle bağlantılı. Ben mavi aldım hadi hayırlısı. :D

tarihinde Münir Nurettin Taşova tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Renkleri pek bilmem. İtiraf ediyorum. :D

Ama turuncu koyulmalı.

Fordlarda kırmızı organik antifriz konulmuyor muydu?

962bf08dbdbfa0d733eb453a9c0e8e2b.jpg

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Fordlarda kırmızı organik antifriz konulmuyor muydu?

962bf08dbdbfa0d733eb453a9c0e8e2b.jpg

Bu renk ayrımını marka olarak değilde, eski-yeni nesil motor ayrımı olarak biliyorum.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Aliminyum blok ve radyatörlüler turuncu.

Mk2 Mondeo alüminyum blok mu?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aliminyum blok ve radyatörlüler turuncu.

Fabrika kırmızı koymuş aynı renkle değiştirdim sorun olmaz umarım.
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mehmet abi valla bulursam gösteririm mavi dediğini :) bak şimdi bide turuncu çıktı, ilk defa duyuyorum kafam karıştı! Valla hangisi denk gelirse onu alırım artık, abi neye göre hareket edeyim şaşırdım yeminle. Yada hiç koymasam mı

Yorum bağlantısı

İzmir de bizim oralar kadar yoğun antifiriz koyuluyor mu ? Izmirde genelde su koyuyorlar fazla soğuk olmadığı için dikkatimi çekmişti. Hatta bir arkadaş kışın ankaraya gitti tembih ettiğim halde antifiriz koymayı unutuyor 3.28 blok catlatti çekici ile geldi :) Tabi izmirde antifiriz derecesi daha düşük olur diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Hahah :D ilahi selim.

Bu arada değişmişken antifirizide ekleyim diyorum, bi bakiyim hangisi iyi ve uygun diye, arkadaş herkes bişey demiş :D mehmet abinin 3 sene önceki yorumlarına kadar gördüm o mavi demiş, birisi kırmızı demiş, kimi yeşil demiş, bende karar verdim pembe koyucam. Araban mı var derdin var ya :)

Mevzu derin gibi el becerin var kırmızı organik olsun mesela Petrol Ofisinin ki 3LT koyarsın, üzerine derecesine göre ayarlarsın artık BURSA için kış şartları neyse.

Havasını almayı da unutmayasın Dervişim. 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

İzmir de bizim oralar kadar yoğun antifiriz koyuluyor mu ? Izmirde genelde su koyuyorlar fazla soğuk olmadığı için dikkatimi çekmişti. Hatta bir arkadaş kışın ankaraya gitti tembih ettiğim halde antifiriz koymayı unutuyor 3.28 blok catlatti çekici ile geldi :) Tabi izmirde antifiriz derecesi daha düşük olur diye tahmin ediyorum.

Bilen koyuyor tabi, bilmeyene diyecek bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Noldu Senin Lpg ?

Aracın diğer parçaları gelecekti onları bekledim, yarın baktıracağım. Hem biraz benzinde gezelim, faydası olur. :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Araştırıyorum turuncu antifiriz yok, kırmızı diyorlar ona da :) galiba petrol ofisinden kırmızı almam yeterli olacak. Ölçüm falan aleti yok, 3 litreyi komple boşaltıp üstüne de suyunu koydum mu tamamdır. Zaten 6.6 litre kapasite, oldu yarı yarıya :) zaten bursa da kış 1 hafta, donsa ne donmasa ne :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Araştırıyorum turuncu antifiriz yok, kırmızı diyorlar ona da :) galiba petrol ofisinden kırmızı almam yeterli olacak. Ölçüm falan aleti yok, 3 litreyi komple boşaltıp üstüne de suyunu koydum mu tamamdır. Zaten 6.6 litre kapasite, oldu yarı yarıya :) zaten bursa da kış 1 hafta, donsa ne donmasa ne :p

Turuncu var kırmızı var pembe var ama sanayide Hepsi kırmızı diye geciyor olabilir :)

Organik diye bakin

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dedem olsaydı bahçesinde kırmızı kırmızı organik domatesleri vardı, suyunu sıkıp koyardım ama malesef. Öfff yeminle arabayla uğraşma işi zevk veriyor ama şu ince detaylar Ömür törpüsü resmen. Katalokta motorcraft bilmem ne yazıyor ama herkes farklı şeyler kullanmış bir sıkıntı yaşamıyor. PO dan organik kırmızı alayım koyayım bari, yapacak bişey yok. Çatlak patlak olsada ahtapotu yeni değiştim, gerisi umrumda değil. Resmen Ömür törpüsü o hortum.3 saatte zor değiştik

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Dedem olsaydı bahçesinde kırmızı kırmızı organik domatesleri vardı, suyunu sıkıp koyardım ama malesef. Öfff yeminle arabayla uğraşma işi zevk veriyor ama şu ince detaylar Ömür törpüsü resmen. Katalokta motorcraft bilmem ne yazıyor ama herkes farklı şeyler kullanmış bir sıkıntı yaşamıyor. PO dan organik kırmızı alayım koyayım bari, yapacak bişey yok. Çatlak patlak olsada ahtapotu yeni değiştim, gerisi umrumda değil. Resmen Ömür törpüsü o hortum.3 saatte zor değiştik

Yeni bir konu açılmış, detay bilgi paylaşılır burada. Takip etmekte fayda var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/285837-antifreeze-tavsiye-%C3%B6neri/

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sanırım organik ve kırmızı olması yeterli. Marka olarakta farketmez gibime geldi.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Motor muhafaza kapağı niye yok. :)

Bence motorun olması bile yeterli :p
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben huylu adamım, o kapak olacak. :)

Ne yalan söyleyim bende öyleyim. Şimdi arabada yapılacak bi dünya iş var eksik var içim içimi yiyor haftasonu gelmiyor huylanıyorum. Gözüm eksik arıyor resmen tikliyim yani :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...