İçeriğe Yönlendir

Garantiden Turbo Değişimi

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhabalar,

geçen gün tesadüf eseri motorun yağına suyuna bakayım derken turbo kısmında hafif bir yağlanma farkettim kapağın altında,hortumların bağlantı yerlerinde..derken servisin yolunu tuttum ve servisin bakması sonucunda  sonucunda turbocharger ve hortumların değişmesi kararı alındı,şaşırtıcı bir şekilde hiç sorun çıkmadan ford yaklaşık 2500-3000 TL lik parçayı garantiden değiştirdi.

Courier sahiplerinin motorlarına bakıp kapağın altını incelemesini tavsiye ederim

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Düzgün servise ve servis müdürüne denk gelmişsiniz :)

Yanarım yanarım çabinin serviste çalıştığı zamana denk gelemedim ona yanarım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yanarım yanarım çabinin serviste çalıştığı zamana denk gelemedim ona yanarım :)

Turboyla girerdi komple boyalı çıkardı :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Benim fıskiyeler silecek suyunu  yana atıyordu. Aldığımdan beri öyleydi. trafikte sürekli uyarılıyordum. Servise götürdüm baktılar gördüler garantiden değişim için başvurdular ama değişmediler. Ben de fıskiyeyi bile değiştirmeyen ford yarın pompa enjektörü hiç değiştirmez deyip kızdım. Bu gün internetten yağ falan baktım 30.000 bakımını sanayide yaptıracaktım garantiyi bozma pahasına. 5000 km var ve halen ciddi ciddi sanayide yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

Merhabalar,

geçen gün tesadüf eseri motorun yağına suyuna bakayım derken turbo kısmında hafif bir yağlanma farkettim kapağın altında,hortumların bağlantı yerlerinde..derken servisin yolunu tuttum ve servisin bakması sonucunda  sonucunda turbocharger ve hortumların değişmesi kararı alındı,şaşırtıcı bir şekilde hiç sorun çıkmadan ford yaklaşık 2500-3000 TL lik parçayı garantiden değiştirdi.

Courier sahiplerinin motorlarına bakıp kapağın altını incelemesini tavsiye ederim

Değişim yapan servisin ismini yazar mısın?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Benim fıskiyeler silecek suyunu yana atıyordu. Aldığımdan beri öyleydi. trafikte sürekli uyarılıyordum. Servise götürdüm baktılar gördüler garantiden değişim için başvurdular ama değişmediler. Ben de fıskiyeyi bile değiştirmeyen ford yarın pompa enjektörü hiç değiştirmez deyip kızdım. Bu gün internetten yağ falan baktım 30.000 bakımını sanayide yaptıracaktım garantiyi bozma pahasına. 5000 km var ve halen ciddi ciddi sanayide yaptırmayı düşünüyorum.

Abi bi iğne ile ayarlanabiliyor onlar..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Garanti güzel şey bende focusumun sağ, sol far sağ far iki kez, vites Topuz'unu, bütün bijonlarını, klima kompresörü ve turbo hortumunu garantiden değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı

Yok kardeşim öyle değilmiş baktım meme göremedim zaten serviste ayarlatayım dedim arka ayarlanıyor ama önler ayarlanmıyor, değişim talebinde bulunalım dediler ama ford kabul etmedi. 

Bakımda benim aracın motorunu suyla yıkamışlar baya bi fırçaladım. Bunu motorun her tarafı soket sensör neden suyla yıkadınız kime sordunuzda yıkadınız dedim. Oksitlensinde tamire gelsin para kazanalım diyemi yıkadınız dedim. En son benim kırdığım kapı svicini garantiden değiştirmişler. Hatalarını telafi ettiler akılları sıra. Ama isteyinde garantiyi işletiyorlar galiba.

Yorum bağlantısı

Aracı aldım, boya koruma yaptırmayı düşnüyorum, bayii serviste güzel fırçayla yıkamış öyle teslim ediyor :( Ön camım kırıldı kaskodan serviste taktırdim tavan barlarının plastiğini kırmışlar. Kırık plastik parçayıda paspasın üstüne atmışlar, gittim 20 tl ama biz kendi imkanlarımızla değiştirelim dediler. Benim kırdığımı ama bana iyilik yaptıklarını ima ettiler 20 tl için yalan söyledim, işimi gücümü bıraktım , işten izin aldım ve 12 km gittim 20 tl için ve de yalancı konumuna düştüm. Sonra 15000 bakıma gittim faturada yazıyor ve halen elimdedir 5w30 yağ koymuşlar ama wss m2c913C koymuşlar. Halbuki aracın kitapçığında wss m2c913D koyulması gerekiyordu. aracım start stoplu o yüzden galiba. Bunlar varilden gelene gidene 5 30 koyup gönderiyor. Bu yağ değişimi üzerine kış mevsiminde 6.7 yakan aracım yağ değişti, havalar ısndı, kış lastikleri değişip yazlıklar takıldı. 3 tane yakıtın azalmasını gerektirecek sebep varken bakımdan sonra araç 7.3 yakmaya başladı :(

Şu anda sinirden hatırlayamadığım başka şeyler de var. O yüzden garantisi batsın dedim ve artık bakımlarımı dışarda yaptırmaya karar verdim. Ben aracıma gözüm gibi bakmaya çalışırken 5000 de bir hava filtresini değiştiriken servisin bu yaptıkları beni sinir hastası edecek.

Hah şimdi bi tanesi aklıma geldi. Aracı teslim ederken tekerleklerin basıncını kontrol edip düşürüp vermeleri gerekirken kimisi 48 kimisi 50 küsür çıktı. Ben yanak ince amortisör serttir diye böyledir sandım ama 20 gün sonra falan havaları kontrol ederken farkettim :( 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf var ie motor yağı farklıdır ona baktırın servis ne koymuş bakalım???

Yorum bağlantısı

dpf var ie motor yağı farklıdır ona baktırın servis ne koymuş bakalım???

Dediğim gibi faturada 5w30 wss M2C913C yazıyor. Kızdım neden böyle koydunuz, siz aracı yapandan daha mı iyi biliyorsunuz  diye. ecoboost948-B 1.5 ve 1.6 dizeller 913-D olması lazım kitapçıkta böyle dedim. kitapçık yanınızdamı bakalım dediler :) araçta değil evdeydi gösteremedim. ayrıca göstermeme gerek kalmadan kendilerinin bilmesi gerekir. Sonradan e mailime bi belge atmışlar connect courier 913-c ve 913-D olur diye yazıyordu. 

Başka bi zararı olmuşmudur bilmem ama aracım en az 0.5 - 1 litre fazla yakıyor bu kesin

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Çetin Bey Ankara'da yetkili servis 1 tane değildir herhalde, bir başkasını denediniz mi? Garantiniz bozulmasın, Ankara'da otokoç, Başer ve tan oto var benim bildiğim, hangisinden memnun değilseniz, diğerini deneyin bence...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

geç cevaplar için kusura bakmayın akşam bilgisayara bakamadım,söylemeyi unuttum hatta arızalı turbo yüzünden motor kapağının keçesi yağlandı diye kapağı da garantiden değişecekler parça sipariş vermişler

Hayret, genelde kullanıcı hatası der geçerler. Tebrikler..

bu konuda biraz şanslıyım sanırım :)

Geçmiş olsun :) Ne güzel... 

Sağol abi ben de sevindim turbo sıfırlandı

Düzgün servise ve servis müdürüne denk gelmişsiniz :)

Bulunduğum şehirde otokoç da bulunasına rağmen sessiz sakin bir yer diye 50 km yola gitmenin mükafatı diyelim :)

Değişim yapan servisin ismini yazar mısın?

Samsun Bafra'da bulunan Başaloğlu otomotiv(ford yetkili servis)

Yorum bağlantısı

geç cevaplar için kusura bakmayın akşam bilgisayara bakamadım,söylemeyi unuttum hatta arızalı turbo yüzünden motor kapağının keçesi yağlandı diye kapağı da garantiden değişecekler parça sipariş vermişler

bu konuda biraz şanslıyım sanırım :)

Sağol abi ben de sevindim turbo sıfırlandı

Bulunduğum şehirde otokoç da bulunasına rağmen sessiz sakin bir yer diye 50 km yola gitmenin mükafatı diyelim :)

Samsun Bafra'da bulunan Başaloğlu otomotiv(ford yetkili servis)

Sağol arkadaşım başımıza gelirde değiştirmezlerse söyleriz samsun başaloğlu değiştirmiş diye

Yorum bağlantısı

Çetin Bey Ankara'da yetkili servis 1 tane değildir herhalde, bir başkasını denediniz mi? Garantiniz bozulmasın, Ankara'da otokoç, Başer ve tan oto var benim bildiğim, hangisinden memnun değilseniz, diğerini deneyin bence...

Tur otoda var ankarada

Haklısınız denemek lazım. Benim dediğim servis forumdan bi arkadaşın disklerime maloldular dediği ve kış boyunca arkadaşı soğuktan titretip focuslar böyledir dedikleri ama Kartaşın basit bi kontrolle termostat değişimi sayesinde ısnmaya başladığı servistir. Her servisin hakkında bu tür şikayetler olur demiştim ama bunlar baya bi fazla fazla şikayet almaya başladı

Otokoç, Tur Oto, Başer ve Kartaş var bunları da deneyebilirim aslında

Yorum bağlantısı

Haklısınız denemek lazım. Benim dediğim servis forumdan bi arkadaşın disklerime maloldular dediği ve kış boyunca arkadaşı soğuktan titretip focuslar böyledir dedikleri ama Kartaşın basit bi kontrolle termostat değişimi sayesinde ısnmaya başladığı servistir. Her servisin hakkında bu tür şikayetler olur demiştim ama bunlar baya bi fazla fazla şikayet almaya başladı

Otokoç, Tur Oto, Başer ve Kartaş var bunları da deneyebilirim aslında

Hangi servismiş gerçekten merak ettim, yukarıdaki mesajda Tan oto geçmiyor o mu acaba? :unsure2:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hangi servismiş gerçekten merak ettim, yukarıdaki mesajda Tan oto geçmiyor o mu acaba? :unsure2:

Deneyebileceğim servisleri yazdım Mükremin Abi içlerinde olmayan hangisi ise o servis. Doğru bildin. Aracı oradan aldığım için servise de oraya gittim. Ama bi daha asla.

tarihinde A. Çetin Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...