İçeriğe Yönlendir

Caddy - Turbodan Gelen Ses Hakkında

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Aracımın turbosu ilk hareket etmelerde bir süre Demir sürtünme sesi çıkarıyor bunu turbo kendini yağlamayıncaya kadar yapıyor sonra ses kesiliyor sorun neden olabilir ve çözümü nelerdir.. turbocuya gidicem ama önce bir fikir sahibi olayım diye düşündüm

Yorum bağlantısı
Ali Gök

geçmiş olsun emre. turbodan olduğuna eminmisin sesin ?  ilk hareketlenme dışında ses yokmu turboda olsa sanki sürekli olur gibi geldi 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

geçmiş olsun emre. turbodan olduğuna eminmisin sesin ? ilk hareketlenme dışında ses yokmu turboda olsa sanki sürekli olur gibi geldi

sağol ali abi ses turbodan geliyor az önce kendi ustama gösterdim bişey olmaz gittiği yere kadar gitsin dedi eğer değişek deseydi arabayı satacaktım öyle yada böyle

Benimde dediğim gibi turboyu yağlamadan önce çıkarıyormuş sesi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo yağlama kesitiği an yatak sarar dağılır. 100 bin d/d ya ulaşan bir hız. söz konusu motor 4 bin d/d mesela

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

turbo yağlama kesitiği an yatak sarar dağılır. 100 bin d/d ya ulaşan bir hız. söz konusu motor 4 bin d/d mesela

şuan turbo kendini yağlıyor tabiki ama araç ilk çalıştığında geliyor  bu ses  zaten araç çalışır çalışmaz turboyu yağlamamış oluyor..

mil sallanıyor merkezden herhalde. bence çok gitmez o şekilde.

kıştan beri geliyor ses 

emre olurda dağılırsa çok kötü olur ama ...

yapacak bişey yok başa gelen çekilir:)  umarım bişey olmaz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağol ali abi ses turbodan geliyor az önce kendi ustama gösterdim bişey olmaz gittiği yere kadar gitsin dedi eğer değişek deseydi arabayı satacaktım öyle yada böyle

motor çalışırken turbo mili yatak sararsa ne olurmuş diye de bir sorun ustaya....

bu ses ile zaten satılmaz. mil sararsa piston subap segmen silindir biribine girme riski aşırı yüksek.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

motor çalışırken turbo mili yatak sararsa ne olurmuş diye de bir sorun ustaya....

bu ses ile zaten satılmaz. mil sararsa piston subap segmen silindir biribine girme riski aşırı yüksek.

e peki ne yapmak lazım çağlar abi gelen ses sence ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbodan öyle ses gelmesi ile dağılması 1 oludu. geliyorsa değişecek.... değilse kaynağı bulunacak. bu tür sesler ileride daha maliyetli arızaya sebep olbilir. mesela ya devirdaim ise... üst kapak conta yakar kitlenirse....

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Turbodan olduğu kesinse eğer, problem her ne ise farketmez, bu süreci fazla uzatmadan turbocuda uygun bir maliyetle işi bitirin. Sorun çok ilerlemediği zaman tamir kitleri ile hallederler. En olmadı sağdan soldan bulup buluşturup sıfır turbo topluyorlar. Yenisini almaya gerek yok. Burada aslolan erken teşhis ve tedavi.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

turbodan öyle ses gelmesi ile dağılması 1 oludu. geliyorsa değişecek.... değilse kaynağı bulunacak. bu tür sesler ileride daha maliyetli arızaya sebep olbilir. mesela ya devirdaim ise... üst kapak conta yakar kitlenirse....

benim usta öyle dedi şimdi turbocuya gitsem kim bilir ne diyecek.. yani ses sadece kısa bir süre gelip sonrasında kesildiği için bende biraz ertelemiştim seste nasıl anlatsam bilemedim ama böyle sanki demir sürtünüyor böyle ciyak ciyak ses geliyor  (ertelememin sebebide çıkacak faturaydı ama...) :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Turbodan olduğu kesinse eğer, problem her ne ise farketmez, bu süreci fazla uzatmadan turbocuda uygun bir maliyetle işi bitirin. Sorun çok ilerlemediği zaman tamir kitleri ile hallederler. En olmadı sağdan soldan bulup buluşturup sıfır turbo topluyorlar. Yenisini almaya gerek yok. Burada aslolan erken teşhis ve tedavi.

bakalım turbocu yolu gözüktü gene 

Senin arabanın garanti bittimi kaç model caddy

2012 model garanti bitti çoktan:)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Aracımın Turbo manifold contası değişecek 200 tl :) turboyu yedim diye tırsmıştım valla [emoji1]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...