İçeriğe Yönlendir

Arızalı Toshiba Notebook Için Anakart Ve Öneri

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Ahmet Ekici

Merhabalar, iki ay önce çalışırken kazara notebook'a cay döküldü. Kapattık,batarya söktük. Bir kaç gün bekledim ve arkadaşım aracılığı ile bilgisayarciya gönderdim sağolsun hic ilgilenmedi. Ardından servise gönderdim nasılsa garanti bozuldu 3-5 fazla verelim dedik. 09.09.2016 da gönderdim. Chipset yanmış oranimi mümkün değil dediler. Sıfır anakart 1800 TL, ikinci el arıyorlar şimdilik bakalım ne çıkacak.Ancak ikinci el anakarttan ümidim yok, başka anakart takalim ancak işlemcinin değişmesi lazim dedi hayır dedim. Eğer makinaya uygun ikinci el anakart bulamazsak makina çöp.

Farklı bir yol nasıl izlenebilir? Şuan sıfır makina alacak durumda değilim.

Cihazım;

Toshiba L50-B. İ54200u, 8gb ram, 2 gb ekran kartı, 1tb hdd

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Sıfır garantili bilgisayar alın. Elinizdeki laptopuda  kaça satarsanız o lehinizedir. Tamir işi şans iş. Zaten anakart parasına sıfır aynı özelikte notebook alabiliyosunuz.

Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Yurtdışı sitelerde uygun oluyor ama araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ikinci el makine bakinin kendinize. Anakart tamiri Notebook larda cok basarili olamıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Ikinci el makine bakinin kendinize. Anakart tamiri Notebook larda cok basarili olamıyor.

Bakalım öyle yapacağız artık, uyumlu ikinci el anakart bakıyoruz demişti, biraz daha bekleyeceğim. Sonuç olumsuz çıkarsa mecburen bir notebook temin etmem lazım. Tabi o cihazın çalışan parçalarınıda parça parça satabilmem lazım.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence chipset değişimi yapan yerlere gösterin cihazı.. chipset değişimi mümkün..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...