İçeriğe Yönlendir

Parfüm Deneyimleri(Kullanıcı Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Marka: Hugo Boss Velvet Amber (Erkek)

Ana nota: Vanilya

Yaş aralığı: 16 ve üzeri

Renk. Koyu Sarı

Kalıcılık(1-10): 9

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Hugo-Boss/BOSS-The-Collection-Velvet-Amber-12263.html

Tahmini Fiyat: 130 Pound. 50ml, 5ml decant 55tl

Deneyim:

Hugo Boss'un premium parfümü Velvet Amber. İsimden zaten içerik anlaşılıyor ama bu parfüm tabiri caizse az notada çok iş çıkarmış. Amber, vanilya ve reçine ile tamamen doğal, dışarıya ben buradayım diye bağırmayan ama amberin arasından sıyrılan vanilya özütü ile kullanıcısına mutlu mutlu sırıtan bir parfüm.

PArümü tanımlamak gerekirse; küçük bir çam ağacı dalına temsas etmiş vanilya özütünü cebinizde taşıyorsunuz. Elinize cebnize attıkça burnunuza koku geliyor. Erkeksi, havalı ve daha güzeli tüm çakraları açacak kadar doğal, sade bir esans.

Gözleriniz kapalı olarak denetilse ve tahmin yapmanız istense Hugo Boss seçenekler arasında son sırada gelir ama yapmışlar ve kaliteyi ortaya koymuşlar.

Parfümün az notası olduğundan açılış, kapanış 3 ana etkinin dönüşümlü olarak hissedilmesi diyebiliriz. Ancak PArfüm 1 saat sonra tabiri caizsse üzerinize oturuyor. Parfümü sıkarken ilginç şekilde sanki son derece hafif ve fısfıslar ard arda sıralanıyor kokmayacak diye. Sonasında 1 saat de aynı şekilde derin nefesler çekerek parfüm acaba kalmıyor mu ki korkuları olabilir. Ancak 1 saat sonrasında vanilyanın ambere sarılıp, reçineye bulanarak sizinle bütünleşmesi aklınızdaki bütün soruları yok edip, ne zaman bu koku hafifler duygularını hissettirecek. Zaten fiyatı parfümün kalıcılık konusunda sorunu olmadığını ortaya koyuyor ama insanoğlu psikoloji yine de sorguluyor işte.

PArfümü kimler kullanır, bence bu parfümün kitlesi çok geniş. 16 yaş ve üstü herkes kullanabilir. Parfümün yoğun kullanılması rahatsızlık vermediğinden, ya da az kullanılması etkisini hafifletmediğinden spor kıyafete daha az miktar, takım elbise de bir miktar daha fazla skalasıyla her ortamda rahat rahat kullanılır. PArfüm rengi bence koyu sarı. Mevsimsel olarak yine dozajlamayı iyi ayarlayarak yazdan kışa bir periyodu olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Düzenleme yapılacak...

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Üstümüze kullanamayiz sanirim:) Bu bölümde kendi parfumlerimizi tanıtıp öneriyoruz Sefa Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Parfüm, severek kullanırım. Değişik kokuları dener, beğendiklerimi alırım. Yıllar içinde çok farklı parfümlerim oldu.

Şu anda da elimde olanlar şunlar,

Ultra Violet,

Vakko,

Bvlgari Extreme

Bvlgari Man İn Black

Bvlgari' nin bu iki kokusunu gerçekten çok sevdim. Diğer parfümlerden farklı kokuları vardır. Özel tavsiyemdir :fiuw: deneyiniz...

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt
(düzenlendi)

Üstümüze kullanamayiz sanirim:) Bu bölümde kendi parfumlerimizi tanıtıp öneriyoruz Sefa Bey.

Saygılarımla.

Yanlış yere yazdım kusura bakmayın [emoji4] çok utandım şimdi [emoji45] mesajı siliyorum... diyecektim silemiyorum :) yönetime arz ediyorum o zaman silinmesini...

tarihinde Sefa Şenyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Yanlış yere yazdım kusura bakmayın [emoji4] çok utandım şimdi [emoji45] mesajı siliyorum... diyecektim silemiyorum :) yönetime arz ediyorum o zaman silinmesini...

Öyle anladıysanız özür dilerim. Dost ortamı burası, kırmak değil amacımız. :flowers: :flowers: :flowers:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Öyle anladıysanız özür dilerim. Dost ortamı burası, kırmak değil amacımız. :flowers: :flowers: :flowers:

Saygılarımla.

Rica ederim; kırılmadım tabiki :) araç parfümleriyle ilgili bir konu görmüştüm daha önce başlığı tam okumadan hemen dalıverdim :) asıl ben özür dilerim  :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Marka: Ch Men Prive (Erkek)

Ana nota: Greyfurt, viski, lavanta

Yaş aralığı: 18-55

Renk. Koyu Sarı

Kalıcılık(1-10): 10

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/CH-Men-Prive-31508.html

Tahmini Fiyat: 220-280TL

Deneyim:

Denemeden önce çok övülen ve kullananın çok beğeneceğini söyledikleri bir parfüm. Ch serisi ile çok barışık olmayan benim için de deneyelim bakalım dediğim bir parümdü. Geldi, gördüm, ve bende koklamaya doyamayacağım, almak isteyeceğim bir parfüm etkisi yarattı.

Öncelikle içerik; Greyfurt, ağaç kavunu ve viski. Ana tema bu. Sonrasında ada çayı, lavanta, kakule, kırmızı kekik, Parfümün dip notalarında deri, bir tür ağaç kabuğu çizilerek elde edilen benzoin, tonka fasulyesi ve odun notaları var. Bu içerik neyi şekillendirir bilmiyorum ama viski'nin keskinliği, greyfurtun ekşiliği, Ağaç kavunun lezzeti diyeceğim ama bunu hiçbirimiz tatmadığımız için kavun değil bir greyfurt türü olduğunu belirteyim. Lavanta girdiği tüm esansların kalitesini arttırıyor zaten. Ortaya çıkan karışım ise benzersiz değil ama çooook başarılı.

Ne hissettiriyor; bu parfüm ortam kokusuna daha yakın. Ağırlıklı olarak turuncun alkol nedeni ile kesifleştiği bir anda lavant aile yumuşayan bu koku biraz loş bir odadaki kurtulmuş çiçek ve taze narenciyenin birleşimi gibi. Kremamsı bir birleşim ile yumuşamış. Daha önce kokladığınız birçok kokuya hem benziyor, hem benzemiyor. Bırnunuzun koku alma hücreleri bir koklamada onlarca esans alıyor, her seferinde farklı birini size hissettiriyor gibi. Ben bu şekilde sürekli farklı kokan esansları çok beğeniyorum. Sıradanlıklardan uzaklaşıyor ve kendi kullanıcısının bile burnu esansa alışamadığı için sürekli kokuyor gibi geliyor. Ne içe ne dışa dönük. Karamsar ama mutluluk verici. Koyu ama dışarı da açık bir parfüm. Yani tezatlıklarla güzelleşen prive sizi sürekli şaşırtacak buna emin olabilirsiniz.

Kimler kullanır? herkes:) Nerede kullanır? Heryede. Yaş sınırı var mı adet olsun diye 45 ile sınırlandıralım ama isteyen kullanır. Gence sportiflik, olguna ağırlık verebilecek dinamiklere sahip. Mevsimi? Bu kadar genellikten sonra her zaman diyebilirsiniz:) Bu sefer yanıldınız; kışlık bir parfüm:) Yaza biraz ağır kaçar. Özellike parfüm 1 saat sonra sizi sarıp sarmalayınca ne demek istediğimi anlayacaksınız. Deri ve tonka fasulyesi bu parfümü sizin bir parçanız haline getirdiğinden yaz sıcağında baygınlaştırmak için ideal olabilir. Eğer karşınızdakini bayıltmaya niyetliyseniz bir tomford tv etkisinde değil ama tomfordun 15dakikada yapacağını 30 dakikada da prive yapabilir. Renk koyu sarı, tıpkı viski gibi. Zaman zaman siyaha da kaçıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Rochas Man ile ilgili de görüşlerinizi merak ettim Evren Bey

Yorum bağlantısı

Rochas Man ile ilgili de görüşlerinizi merak ettim Evren Bey

Rochas Man şekerli bir esans. Çok eski ve kültleşmiş bir koku. daha modern versiyonları var diğer markalarda ancak şekerli kokular, sıcakta ve gündüz kullanımda pek uygun olmazdıkları için kullanım alanları sınırlıdır. Bir de ben şekerli kokuları uzun süre taşıdığımda kokunun ekşidiğini hissediyorum bu beni rahatsız ediyor ancak rochas lavanta içerikli olduğundan kokusunu ben seviyorum. Dediğim nedenlerden dolayı ise tercih etmiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bugüne kadar birçok markanın farklı farklı bir sürü parfümünü denedim.

Ancak geçen hafta a101'den 50 ml'sini 14 tl'ye aldığiım axe apollo edt bu parfümlerin %80'inden daha iyi kokuyor ve daha kalıcı. kesinlikle tavsiye ederim. atın arabada dursun. ucuz olduğu için bol bol sıkarsınız  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Bugüne kadar birçok markanın farklı farklı bir sürü parfümünü denedim.

Ancak geçen hafta a101'den 50 ml'sini 14 tl'ye aldığiım axe apollo edt bu parfümlerin %80'inden daha iyi kokuyor ve daha kalıcı. kesinlikle tavsiye ederim. atın arabada dursun. ucuz olduğu için bol bol sıkarsınız  :biggrin:

Abercrombie&fitc ile benzer hatta aynı deniliyor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...