İçeriğe Yönlendir

Parfüm Deneyimleri(Kullanıcı Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Kemal Mert

Evlendiğimden beri kullandığım parfüm (2 senedir) :) 1 saatlik yıkama programında yıkanan beyaz gömleklerimi hanım ütülerken buhar verdiğinde içerisi mis gibi kokuyor, felaket kalıcı. :good1:

PQZ5BN.jpg

7AroPW.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Kullandığım parfümleri beğeni sırama göre yazdım.

1. Jil Sander Sun

2. carolina herrera 212

3. Armani Code Black

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Free shop çalışanı olarak sabit bir parfümüm çok az oldu,ama kullanıp da beğendiğim parfümler de yok değil.Aşağıda beğendiğim kokuları sıralıyorum.

1.Moschino Forever

2.Chanel blue

3.Prada

4.Mont Blanc

5.Dior Sauvage

6.Paco rabanne invictus

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

1-Paco Rabanne One Million

2-Dior Fahrenheit 32

3-Channel Bleu

Yorum bağlantısı
Misafir

f8e5cd5c0ca2b80e420bc80286009587.jpg

Șiddetle öneririm.

Harika, tertemiz, sabunsu, gunes kremsi parfumdur. Cok bilinmez ama genel begeniye aciktir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Marka: Paco Robanne İnvictus (Erkek)

Ana nota: Greyfurt, deniz suyu, portakal

Yaş aralığı: 18-55

Renk. Beyaz

Kalıcılık(1-10): 10

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Paco-Rabanne/Invictus-18471.html

Tahmini Fiyat: 150-200TL

Deneyim:

İnvictus Paco Robanne kokularının bir çeşidi. PR'nin orjinalini kullananlar bilirler ki bu marka son derece kalıcı ve güçlüdür. En bilindik esansı one million. Black xs ve invictus'da çeşitleri arasında. Firmanın esansları genelde şekerli tabir edebileceğimiz türden ve invictus'da bu kategorinin hakkını veriyor.

Gelelim invictus'a. Bu parfümde güzel detaylar var ve bu hem kullanıcıyı hem de kullananın çevresindeki kitleyi memnun ediyor. Genelde şekerli kokular çevreye yayılabilen ve kendini hissettiren esanslar olduğundan merak uyandırırlar. İnvictus sekerle beraber ferahlık duygusunu deniz aroması olarak vermeye çalışmış ve bu yüzden aslında biraz sentetik bir parfüm. Ana tema greyfurt ve destekleyicisi portakal ve mandalin. Deniz kenarındasınız. Portakal soyuyorsunuz ama kabunu sıktığında deliklerinden çıkan sıvının deniz kokusu ile bÜtünleştiğini, buna da greyfurtun güçlü bir şekilde eşlik ettiğini düşünün. Sonrasında Yasemin ve defnenin verdiği çiçeksi aromalar. Pacüli ve amber ikilisi parfümü tabiri yerinde ise tene yapıştırıyor.

İnvictus içeriğiyle tarifsiz bir parfüm değil. Ancak barındırdığı notaları ilk hisseden burun olması gerekirken, beyne direk ulaşıp bu parfüm kesin alınmalı hissi uyandıran, sürprizi olmayan, kapalıdan açığa, açıktan kapalıya geçerken insani kaşif yapmayan sevdiysen paketle al git diyen bir koku. Diğer pako robanne kokuları gibi, içindeki ana temaları direk hissettiren bir parfüm.

Nerede kullanılır? Heryerde. Yaş grubu var mı? Yok. Ten uyumu; kalıcılık anlamında ve bu tip şekerli kokuların gün sonuna doğru terle karışıp ekşime riskine karşılık az terleyen kimseler, klimalı ortamda çalışanlarda daha iyi etki verecektir. Renk, beyaz. Kalıcılık 10 üstünden 10.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Kesinlikle kalıcı değil... Boyner'de parfüm almadan önce alternatifleri sıkıp biraz avm içinde gezindim. Yarım saat sonra kokudan eser yoktu. Tenle ilgili falan filan dedi satıcı ama pek tatmin olmadım açıkçası.

Black XS gördüğüm en kalıcı kokuydu.

http://www.hepsiburada.com/paco-rabanne-invictus-edt-100-ml-erkek-parfumu-p-SGTAPACOINVICTUS-yorumlari

Yorumlar enteresan olmuş. Satıcı hepsiburada olmasa parfüm sahte diyeceğim.

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Enteresan olmuş gerçekten. Benim kiyafetimde gayet güzel kalırdı. Firmanın parfümleri zaten kalıcıdır ancak belki yeni içerikte sorun olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Aynen, Paco Rabbane parfümleri piyasadaki en kalıcıları aslında ama bu nedense bana öyle gelmedi.

Enteresan olmuş gerçekten. Benim kiyafetimde gayet güzel kalırdı. Firmanın parfümleri zaten kalıcıdır ancak belki yeni içerikte sorun olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bana da one million çok kalıcı demişlerdi 3 sene önce kullanmıştım ancak aynı etkiyi bulamadım. Tenimle uyuşmadı diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Misafir

Marka: V'de Vakko (Erkek)

Ana nota: Karanfil, Turunç

Yaş aralığı: 35 ve üzeri

Renk. Açık Sarı

Kalıcılık(1-10): 10

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Vakko/V-de-Vakko-12535.html

Tahmini Fiyat: 79-150TL

Deneyim:

Umarım parfüm tanıtımlarımız çok sıkıcı değildir.

Bugün parfüm olarak Vakko ile beraberim. Kışın kendini hissettirmesi ile beraber hepimizin aradığı koku tarzı biraz daha ağır, kalıcı ve şöyle 2 metre çevremde olanları etkileyecek parfümler şeklinde olmaya başladı.

Vakko benim için işte böyle parümlerden biriydi. Listede onlarca havalı moda, takı, aksesuar markalarının içinde Vakko parfümün ne işi var diyordum. Vakko güzel bir moda markası ama Türkiye'de parfüm işi başarılı değil diye düşünürken ve orjinalinin de ithal parfümlere göre daha da ucuz olması, Vakkon'nun dışarıya 3 kuruşa yaptırdığı parfümü marka adı altında 10 kuruşa sattığı algısını yaratıyordu bende.

Bu arada alanların yorumlarını okurken o kadar parfüm içinde genel olarak bu kadar beğeni alması da merak uyandırıyordu. Bir siparişim de Vakko'yu istemekle başladı tanışıklığımız. Sanırım 4 senedir kullanıyorum. Şu anda Vakko'nun bendeki yeri; şişesi bitmeden muhakkak elimde olmalı bir tane daha.

Bu kadar uzun girizgaha ne gerek vardı diyebilirsiniz ancak birçoğumuzun parfüm seçiminin; Türkiye şartlarında marakaya göre yapıldığını bildiğimden ön yargılardan uzak değerlendirmek ve belki de aradığınız parfümün Fransanın küçük bir kasabasında değil, hemen yanınızdaki avm'deki Vakko'da ya da parfümeride satılabileceğini anımsatmak istedim sadece.

Gelelim parfümümüze.  V de Vakko. Bu parfümü şöyle tanımlayacağım. Uçağa bindiniz, arka koltuğa doğru ilerliyorsunuz. Burnunuza bir karanfil kokusu geliyor, sonra yaklaştkça turunç. Koltukta oturan birindne geldiğini farkediyorsunuz. uzaklaştıkça yasemin, hissediyorsunuz sonra çam, reçine derken ne güzel parfümmüş keşke markasını alabilseydim düşünceleri ile koltuğunuza oturuyorsunuz.

V'de Vakko öyle bir parfüm ki; kalıcılık anlamındaki tüm notaları bünyesine toplamış; musk, amber, vetivier, paçuli. Karanfilden, turunca geçerken sonra tekrar yasemin, sardunya, sonra çam, reçine... İşte tam böyle oryantal bir koku. Her nefes alışınızda parfümün farklı bir notasını duyacaksınız. Genelde alt, orta, üst nota, açılış, devam, kapanış gibi yorumlar yapılır ya parfümler ile ilgili. Bu parfmde hepsini unutun. Her enstrumanı, açılışta, kapanışta, ortada duyacağınız nefis mi nefis bir esans Vakko. Bu parfümün kendini sevdiren yanı devamlı aynı kokmaması. Sürekli farklı kokuları size ve çevrenize hissettirmesi. Baymaz, ancak uzun ve derin nefes almalarda biraz zorlayıcı olabilir turunç ve karanfil birlikteliği. Yanlız dediğim gibi her nefes alışta farklı bir enstruman olduğu için de devamlı koklanmak istenen bir esans.

Kime hitap eder; tam bir baba parfümü:) Küçüklüğünüzden hatırlayın, eline parfüm bulaşmış biri sizin yanağınızı ya da saçınızı okşadığında burnunuza çarpan kokuları hatırlayın. İşte böyle bir baba kokusu. Baba değilseniz dayı, amca kokusu diyelim de potansiyel kitleyi daraltmayalım. 30 ama daha çok 35 yaş üstü. Takım elbiseli. Uzan saatler çalışan ve parfüm tazelemeye vakit bulamayan, terlemeye müsait olan, uzun yol yaparken bırak parfümü, su içmeye fırsat bulamayan. İşte onlara göre bir parfüm. Ağırlık olarak kışlık ama yazın daha az miktarda kullanılarak uygun olabilir. Renk olarak açık sarı. Kalıcılık:10 üstünden 10.

Not: Yeni ürünlerde reformula yüzünden eskisine göre koku hafifledi ve kolonya tarzını aldı. Bu nedenle kaliteli açık parfümcülerin eski formüle yakın esansları tercih edilebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Marka: Amouage Opus V (Erkek)

Ana nota: İris

Yaş aralığı: 35 ve üzeri

Renk. Beyaz

Kalıcılık(1-10): 9

Fragrantica adresi: http://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/The-Library-Collection-Opus-V-11973.html

Tahmini Fiyat: 950TL

Deneyim:

Katar Emirliğinin resmi parfümü Opus V bugün ki tanıtım konusu. Fiyatından da anlaşılacağı üzere bu parfüm sıradan ticari bir parfüm değil aslında. Bir aile için özel yapılmış, diğer marabalar da faydalansın diye muhtemelen emirliğin konstantre kullandığı bize 10 kat seyreltilmiş haliyle sunulduğu bir parfüm.

Amouge markası niş parfümleri ile bilinen, diğer markaların parfümleri ile benzeşmeyen imza parfmü olacak kalitede üretim yapan bir marka. Bizim elimizdeki opusV de tam bu şekilde bir örnek.

Nasıl tasvir edeyim diye çok düşündüm ama parfümün tasvirlik tarafı yok çünki birçoğumuzun günlük hayatta görmediği İris çiçeği ve kökü temalı. Kokusuna aşina değiliz. Bu çiçek süsen gurubundan ve değerli bir çiçek. Mezarlık çiçeği deniyor ve değerli olduğu için devlet adamları ile ilişkilendirilmiş. Opusv irisin hem çiçeğini hem de kökünü kullanmış bu parfümde. Yani parfümün ismi Opus Orris olsa olurmuş. Sonuçta iris kökü ile açılan, iris çiçeği ile devam eden arada gül ve yaseminin eşlik ettiği, katar emiri nasıl izin vermişse içine de biraz rom katılarak bence seyreltilmiş oryantal bir parfüm. Kalıcılık neyle sağlanmış odunsu öğeler ve bu civetta denilen havansı yağ ile.

Kokuyu tarif edemedim ama nasıl bir koku bu derseniz, bi önceki paragrafta ifade ettiğim gibi muhtemelen daha önce tatmadığınız duyguları hissettirecek. İris çiçeğinin kokusu size hoş gelirse ve parfüme ayıracak 1.000TL'niz var ise bu parfümden vazgeçemeyeceksiniz. İris'i sevmezseniz yapabilecek birşey yok seçim yanlış olmuş demektir. Durağan bir parfüm opusv. İris'in arasında zaman zaman Gül kokusunun burna çarptığı uzun süre kokmayı garanti eden, esans olarak da basite indirgeyemeyeceğimiz bir tasarım. Kasvetli değil ama heyacanlı da değil. Kapalı değil ama açık da değil. Herşey tam orta noktada. Kullanırken sürpriz yaşatmayacak. İlk sıktıktan sonra acaba açılır mı, başka kokuya döner mi gibi endişeleriniz olmayacak. Açılışını sevdiyseniz korkmayın. Sevmediyseniz derin nefes alıp altında gizemli bir nota aramayın.

Kimler kullanır; kesinlikle 35 yaş üstü. Polo yaka t-shirt, kanvas pantolon; spor şık denen kıyafetlere uygun olur. Serin bahar aklamlarından kışa kadar yelpazesi var. Beyaz bir koku. Kör alımlık değil. Ancak iris'i bilmeyen için kör alım olacak:) Beğenmeyen babasına versin büyük ihtimalle babalar beğenir. Verirken Arap Şeyhinin kullandığı parfüm derseniz zaten derine nüfuz edersiniz. Herhangi bir yerde tster deneyecekseniz esansın regini anlamak için 5dk. yeter. Kalıcılık 10 üstünden 9.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yıllar geçti ben hala değişmedim...Tabiki parfümümde..  Fırst Class    liseden beri kullanırım.... Her gün kullandığımda beni lise yıllarıma götürür... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yıllar geçti ben hala değişmedim...Tabiki parfümümde..  Fırst Class    liseden beri kullanırım.... Her gün kullandığımda beni lise yıllarıma götürür... :good1:

O erkeksi kokular şimdilerde yok:) Bu kadar uzun süre üretilmesinin nedeni bir dönemin onla büyümesi:) Mesela rebul kolonyaya döndü artık ama eski Rebul parfümü mükemmeldi. Dedem kullanırdı:) Brüt çıktı Rebul'ü öldürdü. Ancak first class da bence Brüt'Ü öldürdü. Sonuçta bu esansın taklidi de olmadığı için müdavimi bırakamıyor. bAksana Katar Emiri bile çiçeksi parfüm kullanıyor erkek parfümü olarak:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...