İçeriğe Yönlendir

Yeni Aldığım Mondeo'da Kafama Takılanlar

Emir Can Küçük

Recommended Posts

Emir Can Küçük

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta 1993 model Mondeo 2.0 GLX satın aldım. Antifirizini değiştirdim kırmızı koydu usta. Fakat araştırınca tedirgin oldum yeşil mi kırmızı mı koyulması gerekti ? Yanlış konulduysa sıkıntı olur mu ? 

Bir de elektrikli ayna ayarı çalışmıyor. Sadece 1 yöne hareket ediyor sağa. Başka yöne çalışmıyor. Bunu nasıl halledebilirim ? 

Bu arada araç benzinli yılda 10 bin kilometreden az yol yapıyorum. LPG mantıklı mıdır ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kırmızı olsa yeşil konmaz. tersi komple değişimde konabilir

ayna her iki tarafta da aynısın yapıoyrsa düğme bozuktur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

LPG her türlü avantajdır binerken cebinizden daha az para çıkar satarkende LPGli araç 1-2000lira fazladan gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kısa mesafe yapıyorsanız gerek yok, 2 km işe git gel gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta 1993 model Mondeo 2.0 GLX satın aldım. Antifirizini değiştirdim kırmızı koydu usta. Fakat araştırınca tedirgin oldum yeşil mi kırmızı mı koyulması gerekti ? Yanlış konulduysa sıkıntı olur mu ? 

Bir de elektrikli ayna ayarı çalışmıyor. Sadece 1 yöne hareket ediyor sağa. Başka yöne çalışmıyor. Bunu nasıl halledebilirim ? 

Bu arada araç benzinli yılda 10 bin kilometreden az yol yapıyorum. LPG mantıklı mıdır ? Teşekkürler

-Sisteme komple kırmızı koyduysa sıkıntı olmaz. 

-Düğme arızalı olabilir, elektrikçi kontrol edecek.

-Yılda 10 bin km den az yol yapıyorsan lpg taktırma, evet piyasada lpg li araçlar 1, 2 bin pahalıya gidiyor ama lpg de bedavaya takılmıyor. Kaldı ki lpg taktırınca beraberinde gelebilecek sorunlar da unutulmamalı, ayrıca dipnot:" piyasada lpg hiç takılmamış araçlar daha çabuk satılıyor" insanlar ooo motor hiç lpg görmemiş deyip yapışıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Lpg takılamamasına ben de katılıyorum. Ayna nın tek yöne hareket etmesi yüzde doksan ayna motoru bozuktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Lpg li araçlar daha avantajlı.Alacak adam lpg kitinide hesap ediyor.Kimse cebinden lpg kitine para ödemek istemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Lpg li araçlar daha avantajlı.Alacak adam lpg kitinide hesap ediyor.Kimse cebinden lpg kitine para ödemek istemez.

Alacak kişiler genelde şuna bakıyor, lpg varsa istemediği bir marka takılmış olması (kronik sorunlarını biliyor, servis kalitesi iyi değil gibi) almasına etki ediyor. Lpg takılmamışsa psikolojik olarak motorun daha sağlıklı olduğunu düşünüyor ki zaten öyle, benzin ilaçtır. Ayrıca lpg olmayınca pazarlığı daha güçlü yapıyor, aracı istediği fiyata alınca gerek duyarsa kendisi istediği markayı taktırıyor, kendi isteğine göre simit veya normal tank, kendi istediği marka, kendi istediği şekilde olması daha cazip geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir Can Küçük

Teşekkürler arkadaşları.. Bundan önce Accent ve Jetta araçlarım oldu ikiside benzinliydi ama az yakıyorlardı 1.6 idi. Şimdi ev alınca Jettayı satmak zorunda kaldık. Mecbur :) Bu 2.0 olunca korkuyor insan :) Bakalım.. 
Kemal Mert Bey ; sistemde komple kırmızı var aynen. Teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Baba 2000 motor bu, benzinde yakmaz mı hiç :) bende ayda 200 bilemedin duruma göre 300 km yol yapıyorum. 50 lira gazı bi koyuyorum, koyduğum zamanı unutuyorum. Az km yapıyorum ama bu da işime geliyor. Benzin olsa bu motora elbette dayanmaz. Ha nolur, trafiksiz uzun yolda kullanır gibi bir şehirde yaşıyorsan zaten az yakar ama sıkışık trafikli büyük şehirde benzine güç yetmez. Haliyle eski tip motor olduğunuda hesaba katarsan 40 50 kuruş altına düşmezsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
önder deli

işte burda alan 

Alacak kişiler genelde şuna bakıyor, lpg varsa istemediği bir marka takılmış olması (kronik sorunlarını biliyor, servis kalitesi iyi değil gibi) almasına etki ediyor. Lpg takılmamışsa psikolojik olarak motorun daha sağlıklı olduğunu düşünüyor ki zaten öyle, benzin ilaçtır. Ayrıca lpg olmayınca pazarlığı daha güçlü yapıyor, aracı istediği fiyata alınca gerek duyarsa kendisi istediği markayı taktırıyor, kendi isteğine göre simit veya normal tank, kendi istediği marka, kendi istediği şekilde olması daha cazip geliyor.

işte burada kendi pazarlığını yaparak almış olduğu lpg görmemiş aracına istediği kiti istediği tank tipini taktıracak arkadaş Emir Can kardeşimdir. daha yeni almış satmayı daha sonra düşünmeli :D ... bende lpg taktırması taraftarıyım iyi bir kiti iyi bir servis sorunsuz halledecektir. aracımı ilk aldığımda üzerinde easyjet diye bir marka vardı. tüpü de bağajı mahvetmişti. çok debeleşip çok çektim ama nafile en son atiker sıralı sistemi simit tüp ile sıfırdan 1000 tl ye taktırdım (arkadaş aracılığı ile çok uygun fiyata denk geldi.) lpg mi benzin mi kullandığımı unuttum. bütün lpg kaynaklı sorunlar ortadan kalktı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emir Can Küçük

işte burda alan 

işte burada kendi pazarlığını yaparak almış olduğu lpg görmemiş aracına istediği kiti istediği tank tipini taktıracak arkadaş Emir Can kardeşimdir. daha yeni almış satmayı daha sonra düşünmeli :D ... bende lpg taktırması taraftarıyım iyi bir kiti iyi bir servis sorunsuz halledecektir. aracımı ilk aldığımda üzerinde easyjet diye bir marka vardı. tüpü de bağajı mahvetmişti. çok debeleşip çok çektim ama nafile en son atiker sıralı sistemi simit tüp ile sıfırdan 1000 tl ye taktırdım (arkadaş aracılığı ile çok uygun fiyata denk geldi.) lpg mi benzin mi kullandığımı unuttum. bütün lpg kaynaklı sorunlar ortadan kalktı.

Eyvallah :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...