İçeriğe Yönlendir

Skoda Ocatvia 1.0 Tsi Alınırmı

İlyas Baykal

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Atmosferik daha yüksek devir çevireceği için 150 ile giderken tsi daha az yakar

bence o iş öyle olmuyor. şanzıman oranına bakar devir durumu.  az yakma işi anca hızlanırken yakıtı verimli kullanmasıyla  alakalı.  blok içine basılan hava  ne kadar ise  yakıtta o oranda.  mevzu sadece silindirin küçülmesi değil verimin arması. yüksek basınçlı hava benzin dizel gibi yüksek sıkıştırma olunca  az yakması ordan oluyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tsilerde vites oranları çok uzun 1.6 4000 devirde iken bu 3000

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bende düşünüyorum bu aracı hatta öğlen maslak doğuşu aradım ancak ne test aracı nede showroom'da  1.0 aracımız yok dediler.

Suanki aracım  2011 dizel focus şehirlerarası yolda 110-130 arası seyrederim nadirende olsa 130'un üzerine çıkarım  4.7 lt-5.0 lt arsı tüketimim var.

Yıllık 12.000 km yol yapıyorum.Bu araç bana gidermi sizlere sormak isterim.Test etmeden de emin olamıyorum belki forumda test aracı bulup test eden birileri çıkar.

Kiralama firmalarını araştırın.Bünyesine katan vardır belki.Günlük veya saatlik kiralayıp doyasıya test etme şansınız olur. 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ben 1.6 tdi dsg sini kullandım yaklaşık 500 km 

aracın yol hakimiyeti mükemmeldi. viraja giriş fren mesafesi yüksek hızla yol tutuş vs

hızlanma vs bilgi veremiycem nasıldır

valla bende çok kullandım uzun yol felanda yaptım, 140-150 den sonraki hakimiyet güvensizliği ön planda idi, arkasının dingil olmasının dezavantajları oldukça fazla ;)

bunun yanı sıra 1.0 makina alıyor isem tek mantığının şehir içi dur kalk trafiğinde az tüketmesi yüzünden alırım. Yüksek hız ve performans beklentilerim açısından üzer beni

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

valla bende çok kullandım uzun yol felanda yaptım, 140-150 den sonraki hakimiyet güvensizliği ön planda idi, arkasının dingil olmasının dezavantajları oldukça fazla ;)

bunun yanı sıra 1.0 makina alıyor isem tek mantığının şehir içi dur kalk trafiğinde az tüketmesi yüzünden alırım. Yüksek hız ve performans beklentilerim açısından üzer beni

senin yüksek hızınla bizim yüksek hızımızın arasında 100 km fark var :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlyas Baykal

61 lira nerden aldınız fiyatı bana 63 dediler aralığa kadarda araba yokmuş

İstanbul Çakıroğlu Skodadan Berrin Hanım verdı fıyatı ellerındede şu anda mevcut benim adımı verırsenız yardımcı olurlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sah kom da sıfır jetta lar var 63bin tl. Doğuş çıkışlı

Anaokuluna çocuk taşımak için cupra aldık şehir içi için ideal mesela
Yorum bağlantısı

Vag grubunda 1.4 tsi'in sonra çıkan 1.2'ye genel bakış açısı biraz teredutluydu. Her ne kadar büyük motorlu araclari sevmesek de kullanıcı için 1600 motor denge noktasındayken, 1.4 tsi bu algıyı yıktı ve alt sınırı 1.4'e indirdi. 1.2'den memnuniyet 1.4'e göre daha da fazla olunca 1.0 konusunda bekleyiş üst seviyede. 68bg'lik dizellerde istedigi gucu bulan kullanıcı 100bg'lik araçlardan az yakmasını bekliyor sadece. 1.0 bu arayışı sonlandıracak. Ford ecoboost konusunda 1.6'da olumlu bir noktaya gelemedi ki 1.0'ı kullanıcıya kabul ettirebilsin. 1.0'in fiyatına baktığımda 1.6'dan pahalıydı şimdi bilmiyorum. Bu piyasada 2 motorla yer alıyorsan tüketici 1.0'a bakmaz. Uzun dönemde ecoboost hararet sorunu degismeyen hortuma bağlanmaya çalışılıyor ama sadece bu kadar mı sorun bilmiyoruz. Sonuçta Vag grubu 0.7lt tsi çıkarsın, 75bg desin. Ben bu araba gitmez demem; 1.0 şu kadar yakarsa 100km'de bu 3lt yakar herhalde diye düşünürüm.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yumuşak çalışması, sessizliği, yeterli torku, çabuk ısınması , dpf olmaması , uygun fiyatı ile tdi ye tercih edilebilir .

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sah kom da sıfır jetta lar var 63bin tl. Doğuş çıkışlı

Anaokuluna çocuk taşımak için cupra aldık şehir içi için ideal mesela

Dünya bir yana sen bir yana abicim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

1.6 Tdi dsg şanzıman ve 1.2 Tsi manuel şanzıman deneyimim oldu. İkisi de c segment idi, 1.0 Tsi arkasında Vag olduğu sürece tutar. Size tavsiyem 1.0 için kesinlikle dsg tercih etmeniz olur, manuel düşük hacimli motorlarda bıkkınlık oluştuyor.

Ayrıca tüketim noktasında hiç bir atmosferik motor, 1.0-1.2 tsi'a göre daha iyi netice vermez. 6-6,5 litre ortalama tüketimle gezersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...