İçeriğe Yönlendir

Hangi Kış Lastiği Nokian D4 Mü Yoksa Continental Ts860 Mı?.

Yunus BOYBEY

Recommended Posts

Yunus BOYBEY

Merhaba arkadaşlar doğuda çok kar yağan bir ilde ikamet ediyorum kar 5 ay yerde yollar buz oluyor çoğu zaman doğunun şartlarına göre iyi bir lastik almak istiyorum iki marka model arasında kaldım.

Nokian D4 mü yoksa Continental TS860 mı daha iyidir hangisini tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Yıllarım doğuda geçti. Hala işyerimiz orada gider gelirim. En son goodyear ug8 aldım almaz olaydım. Taksicilere sorun ne kullanıyorlar? Arkadaşlarımı dinleyip keşke lassa iceways alsaydım. Sizi kardan çok buzlanma, özellikle gizli buzlanma etkileyecektir. Ona göre tercih yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Yıllarım doğuda geçti. Hala işyerimiz orada gider gelirim. En son goodyear ug8 aldım almaz olaydım. Taksicilere sorun ne kullanıyorlar? Arkadaşlarımı dinleyip keşke lassa iceways alsaydım. Sizi kardan çok buzlanma, özellikle gizli buzlanma etkileyecektir. Ona göre tercih yapın.

iceways'ı biliyorum da n11 in 11 Kasım kuponları ila alacağım. N11 satan bi kişi var üretim tarihi 2015 birde fiyatı gereksiz pahalı geldi Nokian D4 ve continental TS860 ı çok övüyorlar
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nokian WRD3 kullandim Ayder in karli buzlu yollarina ciktim patinaj bile cekmedi desem yeridir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Her iki markayıda kullandım çok güzel kaliteli her ikiside lakin conti bi tık üstte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bende WRD3 kullandım. Kışın en sert zamanlaeı abantın her dağında gezdim Neredeyse patinaja bile düşmedi. Çok memnun kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Sava hem fiyat uygun hem sorunsuz sıkıntısız , aynı zamanda dayanıklı kolay kolay yanak yapmaz ... 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Eğer tercihin nokiandan yana olursa mutlaka almadan önce bu başlığı oku şayet okumadın ise.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/280133-bir-skandal-daha-nokianin-lastik-testlerindeki-hilesi/?hl=nokian

Bridgestone'nun yaz lastiği ile yaz şehrinden konyaya gitmiştim.Dönüşte muhteşem bir tipiye yakalandım.Ama o yaz lastikleri akseki yolundaki virajlarda,keskin dönüşlerde esp gerek bile duymadı.Hoş aracımda esp yok 1997 model ford scorpio :D

Dönüşte aracı arkadaşım sürüyordu açıkcası korkmadım değil o kadar keskin dönüşü normalde bile yapmam ben.Defalarca ikaz ettim ama kalın kafalı dinlemedi beni :)

Bridgestone lastikmiş onu anladım.Birde goodyear var.Diğerlerini çok çaresiz kalmadıkça takmam.ALLAHA büyük konuşmayayımda sonra yazdıklarımı yedirir.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Conti'nin daha çabuk yıprandığını söylüyorlar, ne kadar doğru bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

nokian finlandiya malı. 

karlı buzlu yollarda almanlardan daha çok bilgiye sahip olduklarını düşünüyorum.

bu kış yoluma nokian WR D4 ile devam edeceğim.  :good1:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yumuşak olmasından kaynaklı.

Ancak lastiğin ideal kullanım ömrü olan 5 senede biteceğini düşünmüyorum Cenk Hocam.

Hele bir de sezonluk olduğu düşünülürse..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yumuşak olmasından kaynaklı.

Ancak lastiğin ideal kullanım ömrü olan 5 senede biteceğini düşünmüyorum Cenk Hocam.

Hele bir de sezonluk olduğu düşünülürse..

Ben Continental'ı 3 kez kullandım, en ufak şikayetim olmadı. Tiguan için TS860 alacakken, servis michelin pilot alpini tavsiye etti.Kullanıp göreceğiz bakalım. Sezon için kullanılacak lastik hemen bitmez bence de...

Yorum bağlantısı

25bin km/2 yıl da bitti benim cpc5 ler abi. Seneye yazın kullanmam asla.Viraj performansı hala iyi olmasina rağmen kalkislarda tutunamama ve fren performansında ciddi kayıplar var.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birde Conti ile Nokian arasında 4 lastikte 1 i bedavaya geliyor Nokian da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

ts850 yi geçen yıl kullandım harikaydı. Islakta kuruda karda buzda her koşulda yeterliydi. Bu yıl araba değiştiğim için lstik ebatı dğeişti ve ts860 aldım. Desenleri farklı olduğundan mı bilinmez eskisi gibi güven vermedi. 

i

Ben de nokian conti arasında kalmıştım bildiğim markayı seçtim. Fakat nokian da denenebilir iyi değerleri var. Filn yapımı diye ayrıca güvenmek mantıklı değil çünkü koşulları yakından görmek ve iyi bilmekle çözüm üretmekte başarılı olmak her zaman doğru orantılı gerçekleşmez.

Yorum bağlantısı
Sami Ulusman

Nokıan yaz lastıgı kullanıyorum 7 aydır bır daha da baska marka alıp bos yere para vermem...Mukemmel lastık kıs lastıgı olarak da dunyada ılk kıs lastıgını ureten fırma dıye bılıyorum....Genelde hep markaya para vermeyı severız bende dahıl........ :nazar:

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Lassa iceways da güzel dediler lakin bayi 4 lastik için 950 diyor en son lassa snowways nette 91T olanı 174 TL ye satılıyor. Kafam çok karıştı galiba nokian D4 alacağım herhalde

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yunus BOYBEY

4 adet Nokian d4 205/55/16 lastiği n11 kuponları ile 670 TL ye aldım. Burası karin çok olduğu bir yer buzda biraz kalabiliyor ama karda güzel lastikci 34 psi bastı sanki ondan dolayı biraz kayıyor çok az

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...