İçeriğe Yönlendir

Bitki Yaprağındakiler Nedir?

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Arkadaslar Yuka bitkimizin yapraklarinda beyaz beyaz benekler var. Bir çiçekçiye gosterdik, hastalanmis dedi, bi ilac verdi donem dönem sıkıyoruz. Ama dönem dönem de bu benekler cikiyor ortaya.

Resimleri paylasayim, fikirleniriz belirir sanirim.

8cee1774ce2ad4a8ef49f73f09ff13ca.jpg

6b0c3548d5973ab4d4f5001ffb656a78.jpg

3553f33264de5365a4a3d1e61ab49385.jpg

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Benim zambakta da oluyor her sene. Geçen yıl çok yoktu. Bu sene epeyce olunca bütün yaprakları kestim. Havadar bir ortam istiyor sanırım. Balkon kış mevsiminde kapanınca havasız kalıyor. Yazın sürekli açık zaten bir sıkıntı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yukkalar güneşi sever. Bol güneş alabileceği biryere koyun. Musluk suyundaki klordan etkilenmiş olabilir. Sulamadan suyu bir süre dinlendirin , kloru uçsun. Birde fazla suluyor olabilirsin. Toprak iyice kurumadan sulamayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yukkalar güneşi sever. Bol güneş alabileceği biryere koyun. Musluk suyundaki klordan etkilenmiş olabilir. Sulamadan suyu bir süre dinlendirin , kloru uçsun. Birde fazla suluyor olabilirsin. Toprak iyice kurumadan sulamayın.

Balkonda cama eşit seviyede. Balkona güneş geldikçe güneşi görüyor. Suyunu dijital olarak takip ediyorum. Ayda 1 falan 1 litre ile suluyorum.

Klor için dinlenmiş su veriyoruz. Ama klorun uçması için suyun kapağı açık mı olmalı?

Bi de içme suyu veriyoruz, o sıkıntı olmaz herhalde?

Mantar.Hastalanmış.

Çözüm öneriniz var mıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bitkiler hakkında bilgim yok ancak akvaryumla bir zamanlar uğraştım.Klorun uçması için suyun hava alması daha sağlıklı.2-3 gün beklenmeli ve ağzı geniş olmalı su kabının. Suyun renginin değiştiğini ve kokusunun gittiğini görüceksin abi 

Bir ek daha vereyim akvaryum balıklarına şaşal su verilmesi iyi değil , nedeni kireç vs olmamasına rağmen bakteri üremesin diye daha klorluymuş sanırım.Tam hatırlamıyorum nedenini , bitkilerde de söz konusu olabilir belki

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Annem bitkileri sulamak için suları bir kovada dinlendiriyorum derdi, klor uçsün diyeymiş sanırım, bellli ki çiçek bir şeye tepki veriyor mantar ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yapraklarını sprey su sıkıyorsanız ondan olmuş sprey sonrası üzerinde suyu emmeden direk güneş ışıgına maruz kaldı ise ondan yapar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

biraz şans işi çiftçilik. tarsusta ailemin evinin bahçesinde var bu çiçekten veya çok yakın bir cins 10 yılı geçmiştir kendi halinde ne su var ne bişey ağaç oldu resmen

iş yerinde çiçekler var  adamlar neler yapıyor mühendis getirip baktırıyor diibinde damlama sulama sistemi var ilaç vs tam kurallı yapıyor ama durumları leş sürekli kuruyor yenisi ekiliyor 

bu çiçek dalından da çoğalıyor diye biliyorum eğer hastalık kapmamış bir dalı varsa o dalını kesip çoğaltabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Balkonda cama eşit seviyede. Balkona güneş geldikçe güneşi görüyor. Suyunu dijital olarak takip ediyorum. Ayda 1 falan 1 litre ile suluyorum.

Klor için dinlenmiş su veriyoruz. Ama klorun uçması için suyun kapağı açık mı olmalı?

Bi de içme suyu veriyoruz, o sıkıntı olmaz herhalde?

Çözüm öneriniz var mıdır?

oksijenli su bir fungusit antimantar olup yarım lt suya bir tatlı kaşığı oksijenli su kkatıp püskürtün.
güneşte ve gece yapmayın.

1 yemek kaşığı sıvı bitkisel yağ
1 yemek kaşığı içme sodası
1 kaşık da sıvı bulaşık deterjanı (sıvı sabun da olur)
4 lt su çalkala 3 günde bir püskürt.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...