İçeriğe Yönlendir

Toyota Ch-R Hybrid

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

bunu diyeceğini biliyordum  :D

acele etmez isem işler yetişmez, işimden olurum, basmak şart, günümüz hız çağı, arabalarda hızlı herşeyde, artık yok öyle yavaş gitmek, ya hızlı olacaksın yada biteceksin, herşeyde böyle bu, bilimdede  :biggrin:  ecel, çokta önemli değil, nasılsa öleceğiz, ama bu iş ölünce bitmeyecek ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

espri yaptığını bildiğim için kötü konuşmuyorum.

:good1:    :bravo:   araba güçlü olacak, gerektiğinde sollamada üzmeyecek, yoksa alayı zaten çok hızlı, benim için güçlü olması bu yüzden önemli, bazen öyle an geliyorki çok lazım oluyor...

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Arkası civic gibi..Transformers gibi oldu yeni nesil arabalar..ben daha bu tasarıma alışamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Benim anlamadığım 1.2 turbo motoru neden hybridle kombine etmemişler. 1.8 atmosferik hem daha fazla yakar hemde 1.2 Turboya göre daha az performansı yokmu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Benim anlamadığım 1.2 turbo motoru neden hybridle kombine etmemişler. 1.8 atmosferik hem daha fazla yakar hemde 1.2 Turboya göre daha az performansı yokmu.

Biraz araştırın 1.8 motorun farklı olduğunu göreceksiniz. öyle bilindik 1.8 olmadığı gibi aslında 1.5 kadar benzin alıyor içine. 

internette atkinson motor diye aratın.

turbo motor az yaksın VE DE gerektiğinde aşırı besleme yapabileyim beygir tork alayım diye yapılmış. hibritte daha verimli atmosferik ve uzun ömürlü motor kullanıp beygir ve tork gerekince elektrikten yardım alınıyor. bence çok anlamlı.

atkinsonun termal verimi %40 ve üzerine çıkıyor.  (termal denilince sıcaklık anlaşılmasın, benzinin içindeki enerjiyi dönüştürme oranı)

http://papers.sae.org/2016-01-0684/

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Bugun ilk defa lexus kullanma firsatim oldu

Arac toyata uretimi ve elektirik otomatik vitesliydi kisacasi motor sesi duymadigimda aptallastim ama sonra alistim

Super diyebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

ne marka bu alev alan?

ch-r hibrit abi, farklı haber sitelerinde fotoları da var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kazadır , rutini yoktur. elektrik direğine çarpmıştı sanırım. benzin ve elektrik direği buluşunca olmuştur bir alevlenme

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vah vah yazık olmuş, Allah rahmet eylesin....  demekki hibrit oacaksa motor dizel olacak mı demek lazım....

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Haberlerde gördüm ben de, Nissan Juke ya da Kia sportage'a benzettim önce, arkasını görünce CH-R olduğunu anladım. Allah rahmet eylesin. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ch-r hibrit abi, farklı haber sitelerinde fotoları da var.

hibrit şubatta gelecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

hibrit şubatta gelecek.

şubatta gelecek arabayı şimdiden mi satıyorlar vw gibi. fiyat listesinde görünüyor.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Web sitesindeki verilere şöyle kabaca baktığımda

83.500 tl benzinli baz paket ortalama tüketim 5.9 litre ve 116 beygir

98.750 tl hibrit baz paket ortalama tüketim 3.8 litre ve 122 beygir.

Aradaki fark 15.250 tl. Amacım yakıt tasarrufu yapmak ise bu farkı 6 beygir fazla almak ve 2.1 litre az yakıt farkı için ben şahsen vermem. Hele Türk insanının daha hibrit nedir adam akıllı bilmeden bu fiyatlarla ülkemiz için yeni (maalesef) olan bu teknolojiyi piyasaya sürmek bence kendi ayağına kurşun sıkmaktır. Anca böyle deli dolu doğa sevgisi olan, çevreyi az kirleteyim karbon salınımını azaltayım diyen adam bu parayı hibrite verir

Özetle hibrit fiyatı 80 bin dolaylarından başlamalıydı.

bugün:

83bin olan 90 bin

99bin olan 105 bin olmuş

ad5aLO.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şubatta gelecek arabayı şimdiden mi satıyorlar vw gibi. fiyat listesinde görünüyor.

evet öyle.

ayrıca hibrit olanı manuel değil otomatikle karşılaştıracaksınız. bir de motor ömrü çok uzun onun. km dinlemez.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

evet öyle.

ayrıca hibrit olanı manuel değil otomatikle karşılaştıracaksınız. bir de motor ömrü çok uzun onun. km dinlemez.

yok ben başlangıç fiyatları artmış diye şeyettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Daha dur. dolar 3.50 o gelecek. bir de petrol yine 100 dolara çıkarsa  6 liradan LPG, 10 liradan benzin alır bineriz gari.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vah vah yazık olmuş, Allah rahmet eylesin.... demekki hibrit oacaksa motor dizel olacak mı demek lazım....

Dizel kangom 2005 yılında cayır cayır yandı bi izmarit ile.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

2 gun once Hakkaride Ch-R gordum. Daha cikali 15 gun oldu. Sahibi para var huzur var dedi. :) otv zammi vs etlikemedi anlasilan burayi :) tip olarak cok begendim ben arabayi.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Arka tarafta yarım saatten fazla yolculuk yapılmaz...test ettik ve cvt şanzıman hoşuma gitmedi bu araçta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...