İçeriğe Yönlendir

30 Bin Peşin Ile Kredili Araba Nasıl Alınır

Güven Kaya

Recommended Posts

Güven Kaya

Annem evde hanımı bende de 30 bin tl var i20 sıfır düşünüyorum 30'ü peşin geri kalanını kredi ile kullana bilirmiyiz çalışmıyor sonuçta hyundai bu konuda nasıl

Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Peşinat olarak elimiz de 30 bin tl var araba 48 bin tl şuan faizsiz kampanya var kredi de annem ev hanımı onun adına alabilirmiyim acaba bayiden kredi olayını

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

sanırım sıfır km i20 alınacak, 30.000 lira üstüne kredi çekilecek ve krediyi annesi çekecek. annem ev hanımı, anneme kredi çıkar mı diye soruyor.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Güven Kaya

Annem evde hanımı bende de 30 bin tl var i20 sıfır düşünüyorum 30'ü peşin geri kalanını kredi ile kullana bilirmiyiz çalışmıyor sonuçta hyundai bu konuda nasıl

Peşinat olarak elimiz de 30 bin tl var araba 48 bin tl şuan faizsiz kampanya var kredi de annem ev hanımı onun adına alabilirmiyim acaba bayiden kredi olayını 

•  
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Annenizin bir geliri varsa onu belgeleyebilirseniz kredi çekebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Çelikpençe

Annenizin biri geliri olmadığı için kefil gösterebilmesi koşuluyla kredi çekebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

Araca d.m rehni konulacak.  Geçmis temiz ise odemeler bakimindan Sifir aracta sorun olacagini dusunmuyorum.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Çekemezsiniz...geliri olmayan birisine kredi verilir mi? Teminatta aracın olması bişeyi değiştirmez..kredi nakit karşılığı olmadığı sürece teminata verilmez..

Şimdi benim kredi kuruluşum var yada Hyundai plazam var..48.000 liralık arabayı 30.000 peşinle verdim..geliri yok..ödemedi diyelim..Daini mürtehin olması neyi değiştirir? Bağlattım arabayı..icradan sattım..araba ne kadar değer kaybetti ben ne kadar sürede alacağımı aldım..mantıklı bir iş değilki..

Ancak gelirini belgeleyebilen bir kefille belki olabilir..onun dışında hiçbir kredi kuruluşu geliri olmayana kredi kullandırmaz.. (konut kredisinin teminatındada kredinin meblağ olarak üzerinde üstelik kaçmaz kokmaz mesken var..geliri olmayan konut kredisi kullanabiliyor mu? Böyle değerlendirmek gerek bence olayı)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök

emekli maaşı var ise ve başka bir kredisi yok ise verir. ama üzerine hiç gelir görükmüyorsa zannetmiyorum vereceğini

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

15 gün önce sıfır elentra aldık. 25000 peşin kalanı kredi çektik. t.c. kimlik nosu ile sistemden giriş yapıp kontrol ediyorlar, sorun çıkmadı. ev kredi borcumuz var, bordro istenmedi. 3 dakikada işi hallettik. araç satmaya çalışıyorlar adamlar,sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

15 gün önce sıfır elentra aldık. 25000 peşin kalanı kredi çektik. t.c. kimlik nosu ile sistemden giriş yapıp kontrol ediyorlar, sorun çıkmadı. ev kredi borcumuz var, bordro istenmedi. 3 dakikada işi hallettik. araç satmaya çalışıyorlar adamlar,sorun olmaz diye düşünüyorum.

Belge almamak farklı geliri olmamak farklı şeyler..SGK ya tabi işyerinde çalışıyorsanız heray yatırdığınız SGK primleri sistemden izlenebiliyor..diğer mali kuruluşlardaki kredi bilgilerinizde izlenebiliyor..

sonuç olarak sizin durumunuz faklı. :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Tabi benim bu yazdıklarım finans kuruluşlarındaki standart kredilendirme süreçleri..plazanın sahibi sizi güvenilir bulur çağırır muhasebecisini yaz oğlum deftere 30.000 peşin geri kalanını 1.000 lira 1.000 lira tahsil edin...iş biter..ancak bankalarda ve tüketici finansman şirketlerinde kredi değerlemesi azçok dediğim gibi yapılır..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

sanırım sıfır km i20 alınacak, 30.000 lira üstüne kredi çekilecek ve krediyi annesi çekecek. annem ev hanımı, anneme kredi çıkar mı diye soruyor.

Valla helal olsun, decoder gibi adamsın. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Misal, 2 bin TL geliri olana, kefilsiz, 2500 aylık ödemesi olan kredi çıkar mı?  :nargile:

Bu arada 1.2 TSI fabia, full, manuel, 52 bin fiyat verdiler bize, faiz oranı da 0,30 larda, bence i20 den daha iyidir... :good1:

tarihinde İsa ACAR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Misal, 2 bin TL geliri olana, kefilsiz, 2500 aylık ödemesi olan kredi çıkar mı?  :nargile:

Bu arada 1.2 TSI fabia, full, manuel, 52 bin fiyat verdiler bize, faiz oranı da 0,30 larda, bence i20 den daha iyidir... :good1:

Başka bir geliri varsa (belgeli veya belgesiz) ve geçmiş dönem ödeme performansı iyiyse ve iyi bir teminatı varsa olabilir..Ancak bende tahsis makamıyım bir bankada müşterinin çok iyi anlatılmış olması gerekir yoksa onaylamam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Başka bir geliri varsa (belgeli veya belgesiz) ve geçmiş dönem ödeme performansı iyiyse ve iyi bir teminatı varsa olabilir..Ancak bende tahsis makamıyım bir bankada müşterinin çok iyi anlatılmış olması gerekir yoksa onaylamam :)

Burada bir arkadaşım var, kira geliri getirisi olacak taşınmaz/arsa alımı gibi bir şeyler sayesinde (ama kesinlikle tahsis makamını tanıyor olması münasebetiyle) kredi aldı bu şekilde :) yeter ki verilmek istensin...  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...