İçeriğe Yönlendir

Şarjlı Vidalama, Iyi Ama Hangisi ?

Volkan Turkmen

Recommended Posts

Koray Demir
Servet Aydın yazdı:

Ucuz olanlar ya pil bozacak ya da dişli kıracak ama.

Yahudi doğru demiş "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

3 gündür ben de instagramda bir firmanın reklamını görüyorum. Çok uygun fiyatlara harika matkapları sattıklarını iddia ediyorlar. 1500 liralık Makita 550₺ ve bir alana bir bedava şeklinde. Siteye bir de sayaç koymuşlar “şu kadar stok kaldı” diye, tam sazanlamasına atlamalık. Kendimi zor tuttum, işin uzmanına sordum. Adam istikbal’de çalışıyor ve işi montaj. Elinden 100 tane makine geçmiştir. Bunların çakma mal olduğunu söyledi. A101’e arada sırada gelen bir markadan bahsetti adını unuttum. 600 liraya çıkmış en son. Bir daha gelirse o beni ikaz edecek, ben de sizi ikaz edeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Emre Şimşek yazdı:

3 gündür ben de instagramda bir firmanın reklamını görüyorum. Çok uygun fiyatlara harika matkapları sattıklarını iddia ediyorlar. 1500 liralık Makita 550₺ ve bir alana bir bedava şeklinde. Siteye bir de sayaç koymuşlar “şu kadar stok kaldı” diye, tam sazanlamasına atlamalık. Kendimi zor tuttum, işin uzmanına sordum. Adam istikbal’de çalışıyor ve işi montaj. Elinden 100 tane makine geçmiştir. Bunların çakma mal olduğunu söyledi. A101’e arada sırada gelen bir markadan bahsetti adını unuttum. 600 liraya çıkmış en son. Bir daha gelirse o beni ikaz edecek, ben de sizi ikaz edeyim

O söylediğin çakma Makita ve Dewalt lar Letgoda 200 liraya dolu var. 550 Çokmuş. Hatta Bosch un bile çakmaları var.

Koçtaşın markası Mac Allister de tam bir F/P ürünü ama stok yok.

A101 e Attlas geliyor . 349 TL , ECO 18 Li . Aslında fiyat/performans olarak çok iyi görünüyor ama Eco yazdığı için biraz şüphelendim. Attlas ın kırmızı olanlarından birinin içinin açıldığı inceleme videosu var youtube da. İçi epey kaliteli görünüyor, dişlileri filan da çelik ancak o modelden pek bulunmuyor piyasada. ECO olanın iç dişlileri muhtemelen plastiktir.

Forumdaki arkadaşların önerisi ile Attlas tan bir tık kaliteli olan Einhell e yöneldim. Dün 2 saat araştırma yaptım, sonuçta 2 model arasında kaldım ve sanırım aşağıdaki seçeneği seçeceğim.

Tek akü 1,5A çantasız olanı da 420 lira ama çift akü 1,5A ve taşım çantası ile 490 lira daha uygun görünüyor. Hem 1.3A olduğundan ağırlığı 1 kg .  Çalışması kolay.

https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-tc-cd-18-2-li-akulu-vidalama-2x13-ah-2-bataryali-tasima-P384706240?gclid=EAIaIQobChMIhrSWhcae6QIVxbUYCh3bqAHmEAQYAiABEgK_BfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Asıl tercihim 509 liraya aşağıdaki makinaydı ama hem makina çok ağır (1,7kg) hem de darbeli matkap özelliğine ihtiyacım olmayacaktı. Bu nedenle eledim ama bu fiyata linkteki makina tam bir fiyat /performans ürünü.

https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-darbeli-akulu-vidalama-te-cd-18-2-li-i-kit-P408490810

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
O söylediğin çakma Makita ve Dewalt lar Letgoda 200 liraya dolu var. 550 Çokmuş. Hatta Bosch un bile çakmaları var.

Koçtaşın markası Mac Allister de tam bir F/P ürünü ama stok yok.

A101 e Attlas geliyor . 349 TL , ECO 18 Li . Aslında fiyat/performans olarak çok iyi görünüyor ama Eco yazdığı için biraz şüphelendim. Attlas ın kırmızı olanlarından birinin içinin açıldığı inceleme videosu var youtube da. İçi epey kaliteli görünüyor, dişlileri filan da çelik ancak o modelden pek bulunmuyor piyasada. ECO olanın iç dişlileri muhtemelen plastiktir.

Forumdaki arkadaşların önerisi ile Attlas tan bir tık kaliteli olan Einhell e yöneldim. Dün 2 saat araştırma yaptım, sonuçta 2 model arasında kaldım ve sanırım aşağıdaki seçeneği seçeceğim.
Tek akü 1,5A çantasız olanı da 420 lira ama çift akü 1,5A ve taşım çantası ile 490 lira daha uygun görünüyor. Hem 1.3A olduğundan ağırlığı 1 kg .  Çalışması kolay.

https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-tc-cd-18-2-li-akulu-vidalama-2x13-ah-2-bataryali-tasima-P384706240?gclid=EAIaIQobChMIhrSWhcae6QIVxbUYCh3bqAHmEAQYAiABEgK_BfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Asıl tercihim 509 liraya aşağıdaki makinaydı ama hem makina çok ağır (1,7kg) hem de darbeli matkap özelliğine ihtiyacım olmayacaktı. Bu nedenle eledim ama bu fiyata linkteki makina tam bir fiyat /performans ürünü.

https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-darbeli-akulu-vidalama-te-cd-18-2-li-i-kit-P408490810

Einhell üzmez iyi markadır bosch ile kafa kafayadır. Hayırlı olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sipariş vermeden Einhell in sitesine girip özellikleri bir karşılaştırmak istedim. N11 de yazılan ürün özellilklerinin yanlış olduğunu gördüm.

TE-CD 18Lİ 1,5A modeli ağırlık 1,4kg görünüyor. Hızlı şarj özelliği var(30dk tam şarj)  ve fırçasız motor. Ayrıca bataryaları da yeni tip power x-change(tüm ürünlerde kullanılan)

N11 de kuponum varmış. Kuponla tek bataryalı 450liraya gelince sipariş verdim. İkinci batarya her zaman alınabilir veya eski batarya yenilenebilir. (bataryası 140Lira)

https://www.einhell.com.tr/shop/tr-tr/te-cd-18-2-li-kit-2x1-5-ah.html

Diğer TC-CD modeli de iyi görünüyor ama kendi sitesinde yazılana göre hızlı şarj özelliği yok ( 3-5 saat), motoru eski tip . Ağırlık 1kg

https://www.einhell.com.tr/shop/tr-tr/tc-cd-18-2-li-2x1-3-ah.html

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Einhell iyidir ben de elektrikli matkabı o markadan aldım. 2 senedir sorunsuz işimizi görüyor. Ama vidalama için aşırı hızlı. Ayarı var ama sıkarken istediğim gibi kısıtlayamıyorum. Şarjlılar tam bu iş için üretilmiş. Beğendiğiniz üründe sadece 1.3A bana az gibi geldi. Yok mu bunun 4-5 amper olanı? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Einhell iyidir ben de elektrikli matkabı o markadan aldım. 2 senedir sorunsuz işimizi görüyor. Ama vidalama için aşırı hızlı. Ayarı var ama sıkarken istediğim gibi kısıtlayamıyorum. Şarjlılar tam bu iş için üretilmiş. Beğendiğiniz üründe sadece 1.3A bana az gibi geldi. Yok mu bunun 4-5 amper olanı? 

Amper çalışma süresini , voltaj gücü belirliyor. Bu tip yarı profesyonel ürünlerde maksimum 2A ürünler var. Profesyonel serilerde yüksek amperler var ama fiyat çok artıyor. 

Sipariş verdiğim ürün 1,5A tek bataryalı. Einhellde sonradan istediğiniz güçe batarya alabiliyorsunuz ama amper büyüdükçe ağırlık artıyor.

Çakma olanlar piyasada 24v 5A olarak satılıyor.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Şarjlı olmayan elektrikli var ucuz

yukarıda yazdım

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

yukarıda yazdım

Mehmet Bey , sizin alternatifi de düşündüm, sürekli evde kullanacak olsam kablolu almayı düşünebilirdim ancak bahçede de kullanacağım için sürekli kablo ile uğraşmak istemediğimdem akülü tercih ettim. Şarjlıların bataryalarını da değiştirmek kolay. Şu arkadaş çok güzel anlatmış.

Ama bu videoda benim asıl ilgimi çeken kendi yaptığı puntolama makinesi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Asıl tercihim 509 liraya aşağıdaki makinaydı

6 saatte %10 kâr eklemişler rakama. İyi valla, dolar o kadar kazandırmadı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

6 saatte %10 kâr eklemişler rakama. İyi valla, dolar o kadar kazandırmadı.

Fiyatı arttırmışlar. Muhtemelen kur farkını koydular.  Kredi kartının kampanyası ile  net 445 tl ye geldi . Şu an en ucuz 529 TL başka bir satıcıda. ( 500 e de var ama satıcı yorumları kötü)

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

yukarıda yazdım

Hocam ama onlar çok hızlı. Bana gerçekten şarjlı vidalama lazım. Denk geldiğinde alacağım 101’den

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Hocam ama onlar çok hızlı. Bana gerçekten şarjlı vidalama lazım. Denk geldiğinde alacağım 101’den

anlamıyorsun. linke bak. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

anlamıyorsun. linke bak. 

İnceledim şimdi hocam. Görüntü çok benziyor. Çalışması tıpkı şarjlılar gibiyse düşünebilirim güzel olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

İnceledim şimdi hocam. Görüntü çok benziyor. Çalışması tıpkı şarjlılar gibiyse düşünebilirim güzel olur. 

Yazdımcı ama okumadan kaçmış sanırım. Akrabam marangoz. Bunlardan kullanıyor ve tavsiye ediyor çünkü tam lazım olduğunda şarjı bitiyor diyor öbürlerini. Ve ayrıca ağır onlar.  Ben bunlardan kullandım (onunkini) aynı şarjlılar gibi. matkap değil yani vidalama. Tork ayarı vs herşey var. Üstelik çok daha ucuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

3 yıldır bunu kullanıyorum

https://www.nalburcuk.com/urun/bosch-psr-10-8-li-2-lityum-ion-cift-akulu-vidalama-10-8-v

çift batarya ve el feneri olan set almıştım.

neredeyse normal matkabı kullanmaz oldum, çok sert olmayan duvarları bile bununla deliyorum.

Bu ürün "PSR" serisi. Eğer daha profesyonel olanı alıcam derseniz "GSR" olan modellere bakın (mavi renkte olur ürünler)

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şimdi biraz geriye dönük okudum da amma inatçı adammışım yahu:(

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Öner Kurukuz yazdı:

3 yıldır bunu kullanıyorum

https://www.nalburcuk.com/urun/bosch-psr-10-8-li-2-lityum-ion-cift-akulu-vidalama-10-8-v

çift batarya ve el feneri olan set almıştım.

neredeyse normal matkabı kullanmaz oldum, çok sert olmayan duvarları bile bununla deliyorum.

Bu ürün "PSR" serisi. Eğer daha profesyonel olanı alıcam derseniz "GSR" olan modellere bakın (mavi renkte olur ürünler)

Bende de bosch gsr mx2 var. 7 yıl oldu , halen aküleri iyi makine sorunsuz. Ufacık makine 580dd, 10nm basıyor.  Gsr gerçekten farklı ama fiyatı da ona göre  . Devri bahçedeki işlere yetmediği için daha büyük einhell sipariş ettim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen hafta Cuma günü Einhell şarjlı matkap siparişim geldi. Ancak ne yaptıysam cihazı çalıştıramadım. Einhell servisini aradım, batarya arızalı olabilir dediler. Fİrmayı aradım, bize gönderin dedi. N11 den değişim talebi açtımi kargo kodunu aldım, ürünü paketleyip Aras kargoya gittim. Aras kargo N11 kargoları saat 4 de kapandı diyerek kargomu almadı. H.sonu sokağa çıkma yasağı olduğundan Pazartesi günü saat 13 gibi tekrar kargoya gittim ama bu sefer n11 kargoları 11:30 da kapandı diyerek yine almadı. Bu sefer firmaya karşı ödemeli olarak gönderdim. Salı günü ulaşmış.  2 gün oldu ses yok. N11 e yoğunluktan kolay kolay ulaşılamıyor. Dün gece ulaştım. 30 iş günü değişim için süreleri var diyor. Bakalım bu işin sonu ne olacak.

N11 şu an yoğunluktan patlamış durumda, gündüz müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şarjlı bugün geldi. Çalışıyor, ilk izlenim oldukça başarılı, torku , devri baya iyi, matkap gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erhan Doruk
Erhan Doruk yazdı:

Şarjlı bugün geldi. Çalışıyor, ilk izlenim oldukça başarılı, torku , devri baya iyi, matkap gibi. 

Aldığım einhell tc cd 18 ile profile/ahşaba yaklaşık 6000 vida attım , deldim , karıştırdım , düşürdüm, ıslattım , talaşın içinde çalıştım. Bir sorun yok. Tek bataryalıydı, zayıfladı. Yeni pil aldım , memnunum. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Rahmetli babamdan kalma çift akülü AEG var, gayet güzel çalışıyor nazar değmesin, çok iş görüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...