İçeriğe Yönlendir

2006 Makyajlı Kasa Silecek Kolu Problemi

Cem ÇİMEN
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Cem ÇİMEN

Merhabalar. Forumda yeniyim. Ve bu benim ilk mesajım. 2.5 ay kadar önce 2006 Fiesta  1.4 TDCİ aldım. Makyajlı kasa.

Silecek kolunda bazı problemler var.

1. Silecek kolu en arka kademede duruyor.

2. Silecek kolunun ucundaki cam suyu düğmesine bastığımda arka silecekten su geliyor ön silecekler kuru camda çalışıyor.(Geçici)

3. Kolu bir kademe kendime çektiğimde arka silecek çalışıyor.(Sürekli)

4. Kolu 2. Kademe (yaylı olan) kendime çektiğimde Ön cam su fıskiyesi çalışıyor. Bu arada arka silecek çalışmaya devam ediyor. Ancak ön cam silecekleri çalışmıyor. (Geçici)

5. Kolu tekrar en ileri kademeye itiyorum arka silecek duruyor. Hafif aşağı (dikey yönde yaylı olan) çekip ön silecekleri çalıştırıyorum.(Geçici)

Mantığım kolun orta kademede durması gerektiği ileri itince arka sileceklerin çalışması (Sürekli) kendime çekince ön cam suyu ve silecek çalışması (Geçici) gerektiğini söylüyor.

Silecek kolu bağlantılarının yanlış takıldığını düşünüyorum. Ama bilemedim. 

Bu problem nasıl düzeltilir sizce. 

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

2004 Fiestamda 

1- Silecek kolunun ucuna basınca ön cama su fışkırtıp silecekleri kısa sürü çalıştırıp sonra duruyor.

2- Bir kademe yukarı alınca yaklaşık 7-8 saniyede bir, bir kademe daha yukarı alırsam orta hızda, bir kademe daha alınca en hızlı ayarda ön cam silecekleri çalıştıyor.

3- Kolu kedime doğru bir kademe çekince arka silecek 7-8 saniyede bir çalışıyor, tekrar kendime doğru çekili tutunca arka cama su fışkırtıyor.

4- Ön silecekleri çalışırken kolu kendime doğru çekince arka silecekler de çalışmaya başlıyor (ön sileceklerin hızında)

5- Ön silecekler çalışırken geri vitese takarsam arka silecekte çalışmaya başlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

Cam suyu motorundaki hortumları yer değişin. Yanlış takılmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem ÇİMEN

Nefis. Hiç aklıma gelmedi. Hep elektronik açıdan düşündüm. Soketleri mi yanlış acaba diye düşünüyordum. Değiştirdim. Artık su düğmesine basınca ön fıskiye ve silecek çalışıyor. Bir kademe cekince arka silecek. 2. Kademede arka fıskiye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...