İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta 1.25 Trend Yakıt Tüketimi Hakkında (Benzinli)

Çağatay Gök
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Çağatay Gök

2013 model 1.25 trend fiesta araç. Aracı çok sık kullanan bir insan değilim hafta içi okula giderim hafta sonu arada bir belki çıkar. LPG taktırmayıda düşünmüyorum açıkcası gerek yok. Yalnız aracı şehir içi kullanıyorum ve hiç 2 bin -2.500 devirin üstünede çıkmıyorum sürekli anlık yakıt tüketimini kontrol ederek kullandığım halde önceden km de 33-35 krş benzin yakardı, şimdi benzin zamlandığından mıdır kış geldiğinden midir  bu 37-38 krş a çıktı. Tabi şehirlerarası olunca düşüyor bu 28 krşa filan. Sizce bu yakıt tüketimi normal midir yoksa fazla mı ?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon

Benzin zamlanınca araç çok yakmıyor işte :) Bu yüzden hep deriz, lt hesabı yapılmalı.

Aracınız 100km'de kaç lt yakıyor? Benim araba mesela kışın 1lt daha fazla yakar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağatay Gök

Benzin zamlanınca araç çok yakmıyor işte :) Bu yüzden hep deriz, lt hesabı yapılmalı.

Aracınız 100km'de kaç lt yakıyor? Benim araba mesela kışın 1lt daha fazla yakar.

Valla hocam onu sürekli sıfırlıyorum ben :) sanırım 6.9 olması lazım

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Valla taktırırsam baya yardırırım 15 bin falan yaparım :-) araç 2013 50 binde 4 sene civarı kullanıcam nasipse

Yorum bağlantısı
Çağatay Gök

Acaba rampalarda aşırı fark olurmu

Kardeşim bence taktırma ya. Seninki de 1.25 Trend mi. Ben çok kullanmıyorum o yüzden performansı düşmesin diye, ha şehir içi böyle çok kullanıyorsan ondan zevk alıyorsan taktır araba kullanmayı seviyorsan. Bu arada benimkide 51 bin kmde

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Evet trend paket ama benzindede insan korkuyo basmaya :-) muğla akyaka da yaşıyorum meşhur sakar geçidi var 12 13 litreleri gösyeriyo sakarda :-)

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Ortalama 6.5 gösteriyo 577 km yol yapmışım 117 km daha yapar gösteriyo.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...