İçeriğe Yönlendir

Ters Yöne Girdim Cezası Nedir ?

Volkan İşli

Recommended Posts

Volkan İşli

Bugün Kocaeli Kartepe Arslanbey de hiç yapmadığım bir hata yapıp giriş yasağı olan caddeye dalgınlıkla girdim ve bir anda sağ tarafta ekip arabasının içinden cep telefonuyla resim çekiyormuş gibi duran trafik polisiyle göz göze geldim. Hızım 20 30 km arasında ağır ağır ilerliyordum resmen göz göre göre ters yönden adamların yanından geçtim ve gittim. Tabi içime kuşku düştü.[emoji53]Uygulamanın son kurbanıymışım gibi hissettim adamlar ben geçtikten beş dakika sonra yanımdan geçti gitti. Ne bir uyarı ne bir bakış hiç renk vermediler. Merak ediyorum sizce cezayı yedim mi ? E devlet üzerinden plakaya yazılan cezayı sorguluyorum birşey çıkmıyor sisteme ne zaman düşer ? Sisteme düşmezse erken ödeme indiriminden yararlanmak için yada cezadan emin olmak için nereden sorgulayabilirim durumu ? Ve kaç lira yazarlar ? [emoji19]

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Valla bundan 5 yıl önce ışıklarda 2 ekip otosu kapıları açık ellerinde telsizler beklerken, dalgınlıkla yanlarından kırmızıda geçmiştim, yanyana geldiğimde kırmızıda geçtiğimi anlayıp şaşkınlıkla yoluma devam ettim, öylece baktılar ne bir anons ne başka birşey, arkamdan plakama ceza da yazmadılar. Hala yaptığım bu dalgınlığı unutamam. Şansın varsa sana da ceza yazmamışlardır.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Ceza yazarlar ben de birkere girmiştim karşı yönden 155 geliyordu :D ceza geliyorum dedi ve gelmişti :)

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Valla bundan 5 yıl önce ışıklarda 2 ekip otosu kapıları açık ellerinde telsizler beklerken, dalgınlıkla yanlarından kırmızıda geçmiştim, yanyana geldiğimde kırmızıda geçtiğimi anlayıp şaşkınlıkla yoluma devam ettim, öylece baktılar ne bir anons ne başka birşey, arkamdan plakama ceza da yazmadılar. Hala yaptığım bu dalgınlığı unutamam. Şansın varsa sana da ceza yazmamışlardır.

Ağzınız bal yesin [emoji28] Eğer öyle birşey olursa çok güzel ders olacak bana [emoji20] Cezadan ziyade kaza riskide var dikkat etmek lazım [emoji1602]

Ceza yazarlar ben de birkere girmiştim karşı yönden 155 geliyordu :D ceza geliyorum dedi ve gelmişti :)

Tebligat bekliyorum inşallah aynı talihe sahip değilizdir sizinle [emoji16]
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bende birkere denizlide saray köye dönen ara yolda kırmızıda geçmişim farketmedim ışıkları.Arkama baktım polisler varmış bakıp bakıp durdular bana plakam denizli olsaydı eminim yazmışlardı.Yabancıdır bilmiyordur diye yazmamışlardır diyorum kendi kendime.Bağzen dalgınlık oluyor hepimiz etten kemikten ademoğluyuz hatalarımız kusurlarımız oluyor ve olacak.ALLAH büyük hatalar yapmayı nasip etmesin.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Oda birşey mi ben 160 la giderken radarla göz göze geldim.. 

Tabi sonra arkadan cezası geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Bende birkere denizlide saray köye dönen ara yolda kırmızıda geçmişim farketmedim ışıkları.Arkama baktım polisler varmış bakıp bakıp durdular bana plakam denizli olsaydı eminim yazmışlardı.Yabancıdır bilmiyordur diye yazmamışlardır diyorum kendi kendime.Bağzen dalgınlık oluyor hepimiz etten kemikten ademoğluyuz hatalarımız kusurlarımız oluyor ve olacak.ALLAH büyük hatalar yapmayı nasip etmesin.

Doğru dediniz amin inşallah !

Oda birşey mi ben 160 la giderken radarla göz göze geldim..

Tabi sonra arkadan cezası geldi.

160 la radarı gördüğünüze göre radarın da sizi görmesi kaçınılmaz [emoji846]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Geçmiş olsun inşallah yazmamışlardır bu zayıf bir ihtimal ama yazmışlarsa eyer 92.TL olarak biliyorum bence anladığınıza göre tebligat kağıdını bekleyin derim .

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Muğla'da ters yöne girmenin cezası yok.

Has memleketimdir bilirim motosikletli anneler kızlar çocuklar ters yön düz yön ehliyet ruhsat farketmiyor gibi Eskiköy, Tepearası, Dalyan [emoji4]

Geçmiş olsun inşallah yazmamışlardır bu zayıf bir ihtimal ama yazmışlarsa eyer 92.TL olarak biliyorum bence anladığınıza göre tebligat kağıdını bekleyin derim .

Bekleyeceğiz bakalım erken ödeme ile 70 liraya kapatırsak ne ala..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Gordugum en anlayisli polisler Sinoptaydi. Ters yonden gelmeme ragmen yol vermislerdi.

Saygilarimla.

Yol vereni ilk defa duyuyorum [emoji3] Uygulama yapıyor olsalardı eminim vermezlerdi o yolu [emoji1602][emoji846]
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Gecen ay denızlıdeydım.gecen ayın 25.de.

Güya yanlış yola gırmısım hiç alakası yokkk.

Dun gece e devlete gırıp öylesıne bır bakayım dedım.sonra aracıma bakayım dedim gib. gırdım ceza varmı dıye baktım,ne göreyım ters yon,gırılmez yere gırmısım...hulasa 92 tl. Gece k.kartıyla 69 tl ödedım..

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Ekip arabasinda kamera varsa kacari yok cezayi yazarlar gecmis olsun nereden biliyorum derseniz akrabanim aracının benzini bitti bizde arabayi itiyoruz ters yone gidersek 200 300 metre normal yolda iki kilometre mesafede petrol var terse gideceğimiz yolda ekip arabasi vardi gittim sordum terse cekelim mi kameranin görüş acisina girer girmez yazmak zorundayiz cevabini aldim inşaallah radar denetimi yapmiyodur arac diger türlü ceza gelecegini düşünmüyorum...

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Ekip arabasinda kamera varsa kacari yok cezayi yazarlar gecmis olsun nereden biliyorum derseniz akrabanim aracının benzini bitti bizde arabayi itiyoruz ters yone gidersek 200 300 metre normal yolda iki kilometre mesafede petrol var terse gideceğimiz yolda ekip arabasi vardi gittim sordum terse cekelim mi kameranin görüş acisina girer girmez yazmak zorundayiz cevabini aldim inşaallah radar denetimi yapmiyodur arac diger türlü ceza gelecegini düşünmüyorum...

Polis memuru iki eliyle İPhone'u nu bana doğru tutmuş ön cama yapışmış geleni yakalayım ben der gibi bekliyordu. [emoji28] Onun dışında ekip arabasında kamera görmedim yada flash patladığına falan şahit olmadım. Kendi telefon yada fotoğraf makineleriyle resim çekip ceza yazarken kullanabiliyorlar mı acaba onu bilmiyorum [emoji848]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Fotoğraf makinasi ile ceza yazani gordum de ozellikle yanlis parkta ama telefonu ilk defa duyuyorum bu sorunun cevabını bende merak ettim acikcasi

bugun benimde basima ters yon vakasi geldi sanliurfa Bahçelievler evimin bulunduğu yer her taraf tek yon ama uyan yok bilenler bilir neredeyse uyarsam evime gidemem

trafik kilitlendi yunus polis geciyordu geldi ters yon ne taraf diye bize sordu gittigimiz yolun aksini söyledik o zaman dedi geri geri gideceksin baska yolu yok dedi bizde razi olduk ceza yemektense geri geri gidelim trafigi actik yine duz devam ettik sagolsun yunusda anlayışlı davrandi.

Tekrar geçmiş olsun umarim ceza gelmez

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Fotoğraf makinasi ile ceza yazani gordum de ozellikle yanlis parkta ama telefonu ilk defa duyuyorum bu sorunun cevabını bende merak ettim acikcasi

bugun benimde basima ters yon vakasi geldi sanliurfa Bahçelievler evimin bulunduğu yer her taraf tek yon ama uyan yok bilenler bilir neredeyse uyarsam evime gidemem

trafik kilitlendi yunus polis geciyordu geldi ters yon ne taraf diye bize sordu gittigimiz yolun aksini söyledik o zaman dedi geri geri gideceksin baska yolu yok dedi bizde razi olduk ceza yemektense geri geri gidelim trafigi actik yine duz devam ettik sagolsun yunusda anlayışlı davrandi.

Tekrar geçmiş olsun umarim ceza gelmez

Geri geri kurtuluş varmış onu öğrenmiş olduk tabi insaflıysa çeviren [emoji4] Gelirse ceza yazarım buraya anlarız ki özel cep telefonu ile de gayet güzel kanıt oluşturup ceza yazıyorlar [emoji1417]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Hayirlisi demekten baska birsey gelmiyor inşaallah sahsi telefon kullanımi yoktur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Hayirlisi demekten baska birsey gelmiyor inşaallah sahsi telefon kullanımi yoktur

Kesinlikle hepimiz için hayırlısı. İyi akşamlar [emoji1602]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen sene dışkapıdan tarafında geri dönmem lazım ancak polis yolu kapatmıştı. Bi görüşmeye yetişmem gerekiyordu ve sonraki kavşakta da 2 polis trafiği yönlendiriyordu. Karşı trafiği kestikleri zaman usul usul U dönülmez tabelasının yanından ďönmemle bana arkası dönük polis bir anda benim arabaya baktı ve cebinden plakamı yazacak kağıt çıkarmak için aranırken bende hızlanarak devam etmiştim. Ya ceza yazmadı yada plakayı yanlış yazdı. Henüz ceza gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İdris Babacan

e devlet te gelir idaresi Başkanlığı sayfasına cezalar geç düşüyor emniyetin sayfasında (yine e devletin içinde) cezayı görebilirsiniz varsa ordaki tutanak numarası referansıyla beyanla da borcu ödeyebiliyorsunuz. (Ceza yazıldıysa) ben radar cezamdan biliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

e devlet te gelir idaresi Başkanlığı sayfasına cezalar geç düşüyor emniyetin sayfasında (yine e devletin içinde) cezayı görebilirsiniz varsa ordaki tutanak numarası referansıyla beyanla da borcu ödeyebiliyorsunuz. (Ceza yazıldıysa) ben radar cezamdan biliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cuma gününden bu yana birkaç kez kontrol ettim e-devlet üzerinde birşey yok henüz teşekkür ediyorum fikriniz için [emoji1602]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...