İçeriğe Yönlendir

Emlak Danışma..

Metin Mankal

Recommended Posts

Mahmut Sayar
(düzenlendi)

Bu tarz projelerde sonradan fahiş aidatlar isteyebiliyorlar, firmanın güvenilirliği önemli. Bin lira kira getirecek 1+1 için 110 bin çok iyi rakam.

5-6 ay evvel 150 bine aldığım 3+1, 110 metre kare, 15 yıllık daireyi 600 liraya kiraya verdim. Kendim 2,5 yıl önce taşındığım sıfır bina, 4+1, 145 metre kare, kapalı otopark, asansörlü, merkezi ısıtma sistemli, orta kat bir dairede 650 liraya oturuyorum. Aldığım daire bulvar üstü, oturdum daire iki arka sokakta taşınmak çok saçma geldi, şimdi çıksam ev sahibi 900'e rahat verir ama önceliği karı koca memur kiracı olduğu için gül gibi geçiniyoruz. Velhasıl düşük tutarlı yatırım bazen yüksek getiri sağlayabilir lakin bu tarz stüdyo dairelerin riski daha fazla diyebilirim.

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Sehir neresi ? Yazdiniz ben mi kacirdim ?

1+1 ile studyo daireler genel itibariyle ogrenci yada bekar yeni tayin memur icin uygun oluyor. Bu dairelerin kira geliriyle bilindik dairelerin kira gelirleri farkli oluyor. Eskisehirde 1+1 dairenin satis fiyati 50 den baslar 100 e kadar gider ve yaklasik kiralari 400 ile 800 arasindadir. (Esyasiz) .Ayni kira getirisi olan 3+1 daireyi 250 den asagi alamazsiniz (700kira getirisi olan 1+1 satis fiyati 100binTl iken 3+1 250bin TL dir.)

Profile baktim KAHRAMANMARAS mis. Emlak endexi ni inceleyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Emlak ve inşaattan anlamayan bazı hocaların vergi vs. Hesaplamaya çalışmalarına bakmayın siz 100.000 TL lik evin kira getirisi 1.000 TL ise hiç durmadan alın

Gayrimenkul yatırımı vergisini hesaplayıp yıllık getirisini bularak yapılmaz

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu
(düzenlendi)

1000 tl kira çok iyi fakat üniversite öģrencileri 1000 + 250 aidat ödeyebilirmi orası mechul.Benim Bursa da var 2+1 80metre 1000 dairelik bir projede havuz fitness güvenlik kapali acik otopark var 700 lira kira aliyorum.Bursa merkez ilcede Osmangazide.

tarihinde Mustafa Ayıkoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Üzerine bir miktar daha kredi çekip dükkan alabilirsiniz. Ortalama 250-300 bine alacağınız bir dükkan 2 bin lira civarı kira getirir. Kendi kendini öder yani. Yatırım daha karlı hale gelir bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

üniversite yakını 1+1 daire 1000 lira kira

öğrenciye kiralamak için yapılan dairelerdir kesin, vurun öğrenciye!! (size değil firmaya sözüm) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu tip 1+1 ve 1+0 daireler çok revaçtalar.. Özellikle Büyükşehirlerde.. Eskişehirde ki son durumu bilemiyorum tam olarak ama prim yapacağı kesin. Mesela Ankara Göksü park civarında ki bu tip daireler peynir ekmek gibi satıldılar.İlk yapılmaya başlandığı dönem oralardan kim alacak 1+1 daireyi çok saçma deniliyordu. Şimdi fiyatlar uçtu gitti ve çok rahat kiraya veriliyorlar.

Benim size tavsiyem şu olur ; İnşaatı yapan firmayı biraz araştırın. Tamamlanmış veya devam den projeleri var mı ? Öngörüler güzeldir ama bu dediklerini tutturabilmek her firmanın harcı değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. Kahramanmaraş tayım.İnşaat bir blok bitmiş diğeri bitmeye yakın.Biten blokta taşınanlar var.Dediğiniz gibi riskli bir yatırım aslında.Kira geliri yanlış anlaşıldı sanırım.Firma 1000 tl ye kiraya veriyor.Ev sahiplerine aidatı çıktıktan sonra ödeme yapacak,o da 750-800 gibi bir rakam yapıyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. Kahramanmaraş tayım.İnşaat bir blok bitmiş diğeri bitmeye yakın.Biten blokta taşınanlar var.Dediğiniz gibi riskli bir yatırım aslında.Kira geliri yanlış anlaşıldı sanırım.Firma 1000 tl ye kiraya veriyor.Ev sahiplerine aidatı çıktıktan sonra ödeme yapacak,o da 750-800 gibi bir rakam yapıyor.

Alınır abi aynısı benimde aklımda olan bir proje. Karabük de bu işi yapan firmalar ve buralardan daire alan birçok arkadaşım var.

Binayı yurt şeklinde Yada yaşam kompleksi şeklinde kullanıyor ve sizden kiraliyorlar

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Alınır abi aynısı benimde aklımda olan bir proje. Karabük de bu işi yapan firmalar ve buralardan daire alan birçok arkadaşım var.

Binayı yurt şeklinde Yada yaşam kompleksi şeklinde kullanıyor ve sizden kiraliyorlar

Sağol Samet.Benim merak ettiğim de bu zaten .Bu gibi örnekler varmı? .Nasıl işliyor falan...

tapusu hazırmı dairelerin yoksa tapusuz mu şuan ?

Tapular hazır..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sağol Samet.Benim merak ettiğim de bu zaten .Bu gibi örnekler varmı? .Nasıl işliyor falan...

Tapular hazır..

Var abi Mesela cebioglu Karabük de en büyük inşaat firmalarindan biri

En çok 100. Yılda oluyor mesela üniversiteli çok olduğu icin

Mal sahibi sen oluyorsun muatahit senden kiraliyor kendisi 1000 den oturtuyor sana 850 veriyor tabi örnek bu verdiğim şuan 750 tl geliri var arkadaşımın evinin bu ev 3 öğrenciye adam başı 700 den kiralaniyor elektrik su doğalgaz ve internet gibi hizmetler oluyor yanında havuz ve fitness oluyor yada küçük binalarda int su elektrik verip doğalgaz üstüne yapılıyor gibi

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Emlak ve inşaattan anlamayan bazı hocaların vergi vs. Hesaplamaya çalışmalarına bakmayın siz 100.000 TL lik evin kira getirisi 1.000 TL ise hiç durmadan alın

Gayrimenkul yatırımı vergisini hesaplayıp yıllık getirisini bularak yapılmaz

Karabuk de 100000 TL ye güzel binalar bulunabiliyor mesela 150 200 bin bandında 3+1 bile alınabiliyor istanbul izmir gibi 350 400 bandında lüks daireler bile alınabiliyor söylediğiniz çok doğru daire fiyatına göre kira geliri hesaplaması zor olur keza ev kiraları ev fiyatından daha pahalı buralarda
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tapu varsa alınır sıkıntı yok. çok iyi fiyat o kadar kirası olan bir daire için  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bu gün itibari ile evi aldık bakalım.Allah hakkımızda hayırlısını versin.Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Bu gün itibari ile evi aldık bakalım.Allah hakkımızda hayırlısını versin.Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar..

Hayırlı olsun abi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erhan Doruk

Bir evin kira getirisine göre fiyatı nasıl değerlendirilir? Misal 700 lira kira getirisi olan bir evi ne kadara almak mantıklı olur?

Örnek 700 lira getirisi olan evi 110 bin e almak mantıklı mı?

Yorum bağlantısı

Erhan bey,gaziantepte (kira bedeli*240=evin değeri) diye hesaplanıyor.

Yani mesela benim evkirası900tl*240 ay=216000₺ evin değeri.

Evin içerisine yapılan ekstralar ayrıca değerlendirme yaparsınız.

Yorum bağlantısı

Bir evin kira getirisine göre fiyatı nasıl değerlendirilir? Misal 700 lira kira getirisi olan bir evi ne kadara almak mantıklı olur?

Örnek 700 lira getirisi olan evi 110 bin e almak mantıklı mı?

Çok mantıklı imkanlar var ise hiç durmayın derim.

evin her sene üzerine koyacağı değer ayrı bir kar olur zaten

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Mehmet Göktürk

Dilovası sıkıntılı bir yer. Sosyal açıdan ve hava. Köseler neresi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Dilovası sıkıntılı bir yer. Sosyal açıdan ve hava. Köseler neresi?

Biraz yukarıda. Kmm’ye yakın. . Bacasız sanayi var dibinde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...