İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 - Kapılardan Ciddi Su Sızıntısı Problemi

Recep Yıldız

Recommended Posts

Recep Yıldız

Arkadaslar aracının sağ ön ve Arka kapıların alttaki fitillerin oradan normal yağan bir yağmurda araç park halinde durduğu halde aracımın içi yani sağ tarafı göl gibi olmuş.. Bildiğiniz göl yani.. Sızıntı yapan yerler belli ancak görsel olarak hiç bir sorun yok.. hersey olmasi gerektiği gibi ama alıyor bu suyu... suan dışarda feci bir yağmur var ve kapalı garajim yok yapılabilecek bişey var mı?? Yarin aracı nereye götürmek gerekir ? Yerkili Serviste tahmini ne tutar ?? Uzun bir isllemmi? ? Arkadaslar tecrübelerinize ihtiyacim var yardım lütfen :( :( :(

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Recep konu başlığınızı anlaşılır olması açısından değiştirdim.

Kapı tarafında bir zorlama olmuş olabilir mi?

Yani fitillerde bir şey yoktur ama kapı cam çerçevesi eğilmiştir vs. (Hırsızlar yoklamış olabilir mi?)

Arkadaslar aracının sağ ön ve Arka kapıların alttaki fitillerin oradan normal yağan bir yağmurda araç park halinde durduğu halde aracımın içi yani sağ tarafı göl gibi olmuş.. Bildiğiniz göl yani.. Sızıntı yapan yerler belli ancak görsel olarak hiç bir sorun yok.. hersey olmasi gerektiği gibi ama alıyor bu suyu... suan dışarda feci bir yağmur var ve kapalı garajim yok yapılabilecek bişey var mı?? Yarin aracı nereye götürmek gerekir ? Yerkili Serviste tahmini ne tutar ?? Uzun bir isllemmi? ? Arkadaslar tecrübelerinize ihtiyacim var yardım lütfen :( :( :(

Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Recep konu başlığınızı anlaşılır olması açısından değiştirdim.

Kapı tarafında bir zorlama olmuş olabilir mi?

Yani fitillerde bir şey yoktur ama kapı cam çerçevesi eğilmiştir vs. (Hırsızlar yoklamış olabilir mi?)

Yok kontrol ettim kapılar çok iyi durumda fitiller yeni çatlak vs yok kapının üst taraflarında herhangi bir islaklik veya nem yok ama alttan sızıntı var durum çok kötü feci yağmur var dışarda :(

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

kapinin alt kisminda giderler olmasi lazim. Kücük delikler... onlari kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bir de araci sag tarafa meyilli ve yagmurun yagdigi yönün tersine koyarsaniz az da olsa faydasi olur.

Ya da simdilik yagmur gecene kadar alisveris merkezi benzinlik falan bulun

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

kapinin alt kisminda giderler olmasi lazim. Kücük delikler... onlari kontrol ettiniz mi?

GÖREMEDİM arıyorum ama bulamadım :(

Bir de araci sag tarafa meyilli ve yagmurun yagdigi yönün tersine koyarsaniz az da olsa faydasi olur.

Ya da simdilik yagmur gecene kadar alisveris merkezi benzinlik falan bulun

Araçta sunroof var mı?

Araçta sunroof yok benzinlige gidiyorum teskkur ederim fikir için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Su isi kotu

Basima geldi acilir tavandan haliya su biriktigi icin elekttonik devreye sasi yaptirip araci yakti yerdeki koltuk altindki devrelere su gedigi icin sakasi yok bakilmasi gerek.

Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Su isi kotu

Basima geldi acilir tavandan haliya su biriktigi icin elekttonik devreye sasi yaptirip araci yakti yerdeki koltuk altindki devrelere su gedigi icin sakasi yok bakilmasi gerek.

Aynen katılıyorum zannedersem kapı içindeki tahliyelerde silikonlar filan yıpranmış olsa gerek başka bir ihtimal vermiyorum yoksa hersey yerli yerinde

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Kapı sacının alt kısmında delikler olucak tıkanmışsa kürdan vb ile delikler açılmalı.Fitiller sağlam demişsiniz o zaman kapı ayarları bozuk kapılar fitillere tam basmıyor kontrol ettiniz mi? 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

ön cam değişmiş ve silikonla izolasyon tam yapılmamış olabilir, camla göğüs arasında bir çürük varsa oradan da su giriyor olabilir. kapı hoparlörlerinin oradan da giriyor olabilir. unutmadan kapı eşiğinin altlarındaki hemen her su her araçta olur, bu oradan su girdiği anlamı taşımaz. 

dışarıdan su tutarak içeriden cam ile göğsün altını ve kapı fitillerini dikkatlice incelemek lazım.

Kapıdan geldiği kesin mi? Ön cam torpido kısmından sızıyor olabilir mi?

hocam, aynı anda aynı şeyi yazmışız.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Camlardan girip alttan içeriye sızma ihtimalini de unutmamak lazım. Cam fitillerini de kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Kapı sacının alt kısmında delikler olucak tıkanmışsa kürdan vb ile delikler açılmalı.Fitiller sağlam demişsiniz o zaman kapı ayarları bozuk kapılar fitillere tam basmıyor kontrol ettiniz mi?

Arabayı benzinlige bıraktım yarın bakıcam 4 kapidada bu tahliye deliği mevcut mu peki ??

Kapıdan geldiği kesin mi? Ön cam torpido kısmından sızıyor olabilir mi?

Yok bütün kontrolleri yaptım kesinlikle sag kapilarin altı sadece orda var sorun

ön cam değişmiş ve silikonla izolasyon tam yapılmamış olabilir, camla göğüs arasında bir çürük varsa oradan da su giriyor olabilir. kapı hoparlörlerinin oradan da giriyor olabilir. unutmadan kapı eşiğinin altlarındaki hemen her su her araçta olur, bu oradan su girdiği anlamı taşımaz.

dışarıdan su tutarak içeriden cam ile göğsün altını ve kapı fitillerini dikkatlice incelemek lazım.

hocam, aynı anda aynı şeyi yazmışız. :)

Usta böyle birşeyden haberim yoktu yağmur sebebiyle farkettim üstlerde hicbirsey yok sadece olan altta kapıdan bebek sidigi gibi sizmış yeri belli... arka kapıda keza aynı. . Sol kapılarda kupkuru olan yerler burada ıslak hiç bir anlam veremiyorum

Camlardan girip alttan içeriye sızma ihtimalini de unutmamak lazım. Cam fitillerini de kontrol edin.

Buda çok mantıklı yarın yağmur dinerse gideceğiz artık inşallah ustaya

Çok saolun arkadaşlar. ..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun. su problemlerinde iyi bir kapotacıya gidin derim. biraz kırık olacak ama...  onlar su yoluunu bulma ve tamir etmede daha becerikli olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Peki bir soru sorayım, aracı koyduğun yerin eğimi nasıl ? çünkü su eğime göre birikir. Kapıdan sanarsın ama sızıntı başka yerdendir. Büyük olasılıkla ön camın fitillerinde çürüme vardır ( alt kısmında ) o kısımdan sızıyordur.

Benim ilk aracımda (Renault 11) öyleydi uzun uğraşlar sonucu tespit etmiştim. Cam fitiline siyah silikonla çözmüştüm işi.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Sorun dış cam sıyırıcılardan. Cam ile arası açık ise kapı içine su alır. İçeri giren su tahliye yolları da kapalı ise paspasa iner goletlenir. Ön sağ tarafta paspasta islaklik sebebi polen filtresinden olabilir. Tırnakları tam oturmamış ise bolca su alır İçeri. Kapı fitilleri de ayrıca gözden geçirilmelidir. Su işinin çözümü zordur. Stoplardan bile arabanın içine su geldiğini duyduk.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeoların kronik sorunu cam sıyırma cıtaları zamanlar cama tam basmayı bıraktığı için camla sıyırma çıtasından içeri su sızıyor. Oda hoparlörün üzerinden içeriye sızıyor. Cam sıyırm cıtaları pahalı olduğu için ben Camcıya gittim kapı içine boydan boya naylon gerdirdim de kurtuldum. 

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Bu sorun herkesde varmı bilmiyorum ama benim arabadada yan yağmur yağınca örnek vermek gerekirse istanbulda 2 gündür yağdı aralıksız bugün bakdım arka yedek lastik yerine su oluyor? Tüm arabalardamı oluyor fordlara mahsus bişeymi? 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok kontrol ettim kapılar çok iyi durumda fitiller yeni çatlak vs yok kapının üst taraflarında herhangi bir islaklik veya nem yok ama alttan sızıntı var durum çok kötü feci yağmur var dışarda :(

Fitileri sökün alt kısma gelen yerleri üste gelecek şekilde tekrar takın. 

Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Arkadaslar saolun işler çok yoğun izin alamadım çıkamıyorum ama sabah Gündü gözüyle baktığımda kapının üzerindeki döşemelerin plastik aksamimin arasından damlama yaptığını çok net gördüm galiba söylendiği gibi fitiller bitik olabilir diye dusunuyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Mondeoların kronik sorunu cam sıyırma cıtaları zamanlar cama tam basmayı bıraktığı için camla sıyırma çıtasından içeri su sızıyor. Oda hoparlörün üzerinden içeriye sızıyor. Cam sıyırm cıtaları pahalı olduğu için ben Camcıya gittim kapı içine boydan boya naylon gerdirdim de kurtuldum.

Hocam aynen dediğin gibi sorun siyiricilar...

Servis 430 civarı fiyat veriyor dışarda da bulup değiştirecegiz artık..

Bununla ilgili yeni bir konu başlığı açtım bilenler yazar umarım...

Teşekkür ediyorum ilgi icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Bu sorun herkesde varmı bilmiyorum ama benim arabadada yan yağmur yağınca örnek vermek gerekirse istanbulda 2 gündür yağdı aralıksız bugün bakdım arka yedek lastik yerine su oluyor? Tüm arabalardamı oluyor fordlara mahsus bişeymi? 

Durduk yere stepnenin oraya su dolmaz, bendekinde yok mesela. Ya bagajdan ya stop lambalarının oradan biryerden su alıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Durduk yere stepnenin oraya su dolmaz, bendekinde yok mesela. Ya bagajdan ya stop lambalarının oradan biryerden su alıyordur.

Bağaja giren kablonun oradan sızıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben su sızması konusunda tüm yerli ve yabancı forumları okudum. Benim de sağ arka paspas hafif nemleniyordu dün akşam yerini tespit ettim. Kapı fitilinin birleşme noktasından giriyor, oraya silikon sürersem artık girmez gibi deneyelim bakalım. Asıl soru su neden kapının altına doğru bir yol izliyor, bu yolu değiştirirsem muhtemelen su falan girmez artık.

Anladığım kadarıyla mondeolara su girme yerleri.

1. Polen filtresinin üstündeki plastiğin altından

2. Cam sıyırma çıtalarından kapının içine oradan da içeriye

3. Kapı fitillerinden

4. Bagaja giden kablo bağından

5. Arka stoplardan

6. Sunroof tahliye borularından

7. Pedallardan

bunların dışında başka yerler de olabilir ama geneli böyle, ilk başta bunlara bakılırsa sorun %90 çözülür.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...