İçeriğe Yönlendir

Ka - Bagaj Açma TuşuTakılır Mı?

gökay gecir

Recommended Posts

gökay gecir
(düzenlendi)

Her otoparka girdiğimde araçdan inip bagajı açıyorum ,geri calıstırıyorum arabayı.Bunun bir çözümü var mı arkadaslar cok sıkılmaya basladım bu durumdan çünkü. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda konusu vardı ancak maalesef bulamıyorum. Üye silinmiş olabilir, konu uçmuş sanırım. Gayet detaylı anlatılıyordu zira.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

nasıl abi bir fikir var mı aklında

Universal kapı açma motorları var 15 tl filan onu arkadaki bagaj kilidinin 2.bir giriş yeri var o kısıma bisiklet fren teli ile baglanıyor.Sonrası düğme ve 12volt.Araya röle koyarsan 2 basmada açılır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
gökay gecir

Forumda konusu vardı ancak maalesef bulamıyorum. Üye silinmiş olabilir, konu uçmuş sanırım. Gayet detaylı anlatılıyordu zira.

şani bey bulabilirseniz cok iyi olur detaylı anlatım cok güzel olur benim içinde musa beyin dediğini pek anlamadım cünkü bu konularda pek iyi değilim zira araca otomatik cam koymuslar merkezi kilit koymuslar ama bu bagaj olayını düşünmemişler 

Universal kapı açma motorları var 15 tl filan onu arkadaki bagaj kilidinin 2.bir giriş yeri var o kısıma bisiklet fren teli ile baglanıyor.Sonrası düğme ve 12volt.Araya röle koyarsan 2 basmada açılır

musa bey pek anlamadım paylastıgınız seyi ama bu konuya detaylı fotograflar ve anlatım yaparsanız eger bu konuda tek ben yararlanmayacak cok kişi yararlanacak cok dua alacaksınız cünkü ne kadar ka lı arkadas tanıyorsam hepsinde aynı soru bagaj nasıl acılır tus ile

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

şani bey bulabilirseniz cok iyi olur detaylı anlatım cok güzel olur benim içinde musa beyin dediğini pek anlamadım cünkü bu konularda pek iyi değilim zira araca otomatik cam koymuslar merkezi kilit koymuslar ama bu bagaj olayını düşünmemişler 

musa bey pek anlamadım paylastıgınız seyi ama bu konuya detaylı fotograflar ve anlatım yaparsanız eger bu konuda tek ben yararlanmayacak cok kişi yararlanacak cok dua alacaksınız cünkü ne kadar ka lı arkadas tanıyorsam hepsinde aynı soru bagaj nasıl acılır tus ile

Öncelikle ismim Sani ;)

İkinci olarak maalesef bulamadım işte. Muhtemelen konu silinmiş.

Yorum bağlantısı
gökay gecir

Öncelikle ismim Sani ;)

İkinci olarak maalesef bulamadım işte. Muhtemelen konu silinmiş.

yanlış yazdım kusura bakmayın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

1-Bizim bagaj kilidinde 1 çıkış var ve o da bagaj anahtarına bağlı.Ama üzerinde 2. çıkışın da takılabileceği bir yuva var kilidi açınca görürsünüz.

2-Bagaj kilidimizin 2. yuvasına bisiklet fren teli (sabit bir boru içinde hareket eden tel olduğundan çekme işlemini yapabilir) 

3-Bu fren telini çekmesi için universal merkezi kilit motorları var google da aratın çokça mevcut

4-Orjinal açma düğmesi için ebaydan veya bulabilirseniz buradaki bir çıkmacıdan düğmeyi bulup motoru bağlayın

5-Eğer bu işlerden hiç anlamıyorsanız bunu bir oto elektrikçiye okutun size yapar rahatça.

Yorum bağlantısı
gökay gecir

1-Bizim bagaj kilidinde 1 çıkış var ve o da bagaj anahtarına bağlı.Ama üzerinde 2. çıkışın da takılabileceği bir yuva var kilidi açınca görürsünüz.

2-Bagaj kilidimizin 2. yuvasına bisiklet fren teli (sabit bir boru içinde hareket eden tel olduğundan çekme işlemini yapabilir) 

3-Bu fren telini çekmesi için universal merkezi kilit motorları var google da aratın çokça mevcut

4-Orjinal açma düğmesi için ebaydan veya bulabilirseniz buradaki bir çıkmacıdan düğmeyi bulup motoru bağlayın

5-Eğer bu işlerden hiç anlamıyorsanız bunu bir oto elektrikçiye okutun size yapar rahatça.

sagolun tesekkürler aksam iş cıkısı ustama götürecegim iyi ki varsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1998 model fiestamda yapmıştım. Tofaş parçası satan yerlerden zaman 5 TL'ye merkezi kilit motoru alıp kendim montajını yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam silenen konuda benimde mesajım vardı.

Yorum bağlantısı
gökay gecir

1998 model fiestamda yapmıştım. Tofaş parçası satan yerlerden zaman 5 TL'ye merkezi kilit motoru alıp kendim montajını yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam silenen konuda benimde mesajım vardı.

sagol kardesim

sagolasın tesekkür ederim bakacagım bu ürüne

sagol kardesim

türkiye de var mı acaba bu ürün istanbul içi bir yerde :)) ;)  :D  :biggrin:  :blush:  :blush:  :blush:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Linkteki ürün olmaz. Kapı merkezi kilidi motoru alın. Basit ucuz ve kolay montaj için

Yorum bağlantısı
Mustafa Sahin

Linkteki ürün olmaz. Kapı merkezi kilidi motoru alın. Basit ucuz ve kolay montaj için

Çağlar bey neden olmaz ? bagaj kilidine motorun çelik halatı bağlanıyor, düğmeye bastığın zaman motor çalışıp çelik halatı esnetiyor, bagaj kilidinin dili çekilmiş oluyor.

sagol kardesim

türkiye de var mı acaba bu ürün istanbul içi bir yerde :)) ;)  :D  :biggrin:  :blush:  :blush:  :blush:  :nazar:

N11, gittigidiyor, vb. yerlere bak belki getirenler olmuştur. "Universal bagaj açma" diye arat bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Musa Değerli

Bagaj açma mekanizmasını orjinale uygun hale getirmeye karar verdim.Takılma filan oluyordu.Fiyatı gayet uygun motor ile 65 TL.Yurtdışından da orjinal aćma düğmesini aldım.Artık sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

2cd5dedd22f4faea75e99c53e36bebe1.jpg

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ben diğer 3 bagajı arabaya kattım abi :)Oh geniş geniş mis

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Musa Değerli

Bagaj açma düğmesi bağlantı şemasını nereden buluruz.Rastgele bağlayıp ışıklarını yaktım meredin gerisini denemeye korktum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...