İçeriğe Yönlendir

Araç Viteste İken Klima Çalıştırılması Turboya Zarar Verirmi?

Ibrahim ganidagli

Recommended Posts

Servet Aydın

Bende debriyaj yok ...ne olacak şimdi...

Hep açık tut sende klimayı. Zengin zengin dolan

manyetik debriyajı lehimledin mi? :D

Elektromanyetik kaplin hemen kavrama yapıyor, kangoda kasnak kırıldı eski kasada. Dip gaz yapınca devreden çıkıyor imansız. Bende çıkmasını doğru bulmuyorum, zaten güçlü motoru var
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Daha önceki aracım Marea idi. Tam 10 yıl kullandım. Sıcak yerdeyiz otobanda şehir içinde aklıma geln her yerde açıp kapattım. Hiç bir sorun hissetmedim. Şimdi de hiç durarak veya vitesi boşa alarak klima çalıştırmadım. Klima - Sıcaklık - 22 derece demem yeterli. Her şeyi kendisi hallediyor.  :D  :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kompresör milinden dolayı ilkinde değişti şimdi yine değişecek 2. Kez bu kez sebep farklı ama her zman diklat ettim aracı boşa alıp öyle.klima açıyorum ama.olmadı bozuldu yine :)

kışın klimayı açıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Musunuzu musun yapalım hocam :)

Aracı ocakta teslim aldım sıfır olarak temmuzda sizlere.ömür kompresör milinden

garantilik erken ölüm o. kullanımla ilgili değil tabi.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Genelde el kitaplarında yazdığına göre ayda 1 defa kış da olsa 15 dakika kadar çalıştırılmalıymış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kışın soğuk moddamı çalışcak klima ? scak modda da olurmu

Ac düğmesi basılacak. zaten cam buğu giderme için öyle olsa daha iyi olur. hem sıcak hem AC.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ac düğmesi basılacak. zaten cam buğu giderme için öyle olsa daha iyi olur. hem sıcak hem AC.

Yollarda görüyorum, arabanın sol sağ ön camda 10 cm açıklık içerisi buğudan görülmez halde. Muazzam tehlike. Kaç kişiyi uygun yerde uyarıp klima açın demişimdir. Çoğundan duyduklarım..

Klima yakıtı arttırıyor açmıyorum,

Allah allah klima bu işe yarar mı,

Yav kışın klimamı açılır.. Sonra müsait olanlara işin ilmini anlatıp uygulama ile gösteriyorum. Bir gün far veya klima derdine iyi dayak yiyecem ama bakalım be zaman

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yakıtı artırıyor diye far açmayanlar vardı.

iranda yedek ampul olmadığı için araçların farlarını açmıyorlardı bir ara arkadaş söylemişti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yolda klima acmayacak miyiz sonuçta araba vites de oluyor boşa mı alacaz giderken çok saçma araçta başka birşey var bencede

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yollarda görüyorum, arabanın sol sağ ön camda 10 cm açıklık içerisi buğudan görülmez halde. Muazzam tehlike. Kaç kişiyi uygun yerde uyarıp klima açın demişimdir. Çoğundan duyduklarım..

Klima yakıtı arttırıyor açmıyorum,

Allah allah klima bu işe yarar mı,

Yav kışın klimamı açılır.. Sonra müsait olanlara işin ilmini anlatıp uygulama ile gösteriyorum. Bir gün far veya klima derdine iyi dayak yiyecem ama bakalım be zaman

Ankarada yapmayın döner bıçağıyla kovaladılar bi arkadaşı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

öndeki araçtan çöp atıyorlar. selektör yapıyorum sağa çekiliyorlar.

Genelde mafya vari tipler Passattan iner hele bir de siyahsa [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Genelde mafya vari tipler Passattan iner hele bir de siyahsa [emoji4]

siyah 1.6 SR motorlu için gitmiştim almaya bayiye 2009 da. gri 1.4tsi aldım çıktım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...