İçeriğe Yönlendir

Bu Vidayı Ne Ile Sökeceğiz?

Aydın Perçem

Recommended Posts

Sinan Kaya

adamlar bu prizleri acmasınlar diye böyle bi şey yapıyor. Acmakta burda yasak Türkiye deki gibi burda tek tek de satılmıyor kablosu ayrı fişi ayrı bütün satılıyor bu sıkıntıları bende cok cekiyorum burda en kolayı matkap ile cürütmek 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen fön makinasını açmaya çalıştım ancak vidası üçgendi. Şarjlı vidalamaya matkap ucu takarak giriştim. Kafa kopunca açılmıştı.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

tekrarlıyorum en pratik yöntem

Bir diğer yöntemse şu adaptörü bir yere mengene veya işkence tarzı birşeyle sıkıştırın ince uçlu torna vidayı kanallardan birine dayayın saat yönün tersine çekiçle tıklaya tıklaya gevşetin kendilinden sonrası açılır zaten .ben olsam öle yapardım .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

kuvvetli bir yapıştırıcı ile tepesine yıldız uçlu civata yapıştır. sıkılığını gevşetsen her türlü sökülür zanlımca...

bi dene bakem.  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kuvvetli bir yapıştırıcı ile tepesine yıldız uçlu civata yapıştır. sıkılığını gevşetsen her türlü sökülür zanlımca...

bi dene bakem.  :unsure2:

Hayata açamaz .çünkü o civatalar ılık geçme yani vida yuvaya otururken hafif sıcak oluyor bildim. soğdundada beton gibi olur.şimdilerde loklayt kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Şunlarla açarsın. Yerine de adam gibi vida takarsın.

4-Screw-Extractor-Drill-Bits-Guide-Set-B

Genelde başı bozuk vidalar için kullanılır. Bu yüzden de çıkaralıcak vidanın önemi kalmıyor, her türlü vidayı çıkarır:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sunfix denen macun alınsa. O yuvanın içine doldurulsa kalıp şeklinde , donduktan sonra beton gibi oluyomuş duyduğuma göre . Macun donunca sola doğru döndürülse olmaz mı?

Tabi plastik aksama yapışmaması için araya folyo koyulur kalıp çıkartılır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

kargaburun veya segmanları çıkardıkları bir alet var iki boşluğa denk getirip sökebilirsin.Kafa çıkınca penseyle kıstır kolayca çevirerek çıkar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ben bu tip vidalarda metal makas kullanıyorum. Makasın ağzını biraz açıp iki sivri ucu vida kafasındaki üç boşluktan ikisine oturtuyorum. Sonra döndürerek açılıyor.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...