İçeriğe Yönlendir

Riken Marka Kış Lastiği İlk İzlenimler

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Merhaba arkadaşlar focusumuz için yaklasık 15 gün kış lastiği araştırması yaptım.En sonunda Michelin bünyesinde üretilen Riken marka Snowtimes b2 model kışlık lastiklerinde karar kıldım. Öncelikle kendime bir bütçe belirledim onu aşmamaya ozen gosterip tercihimi ona gore yaptım. 4 lastiğe sokme takma balans içinde 580 lira verdim. Lastikleri yağmurlu havada deneme şansım oldu. 60 km hızla bir noktayı belirleyerek fren yaptım abs devreye girmeden başarılı şekilde kısa mesafede durmayı başardı. Ses olarak diğer lastiklere gore bir farkını açıkçası görmedim. Tavsiye konusuna gelince tavsiye ederim.Karlı hava için ilerleyen tarihlerde ekleme yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bulut

Bende aynı lastikleri kayın babam için aldım. Ancak sava ve nokian daha iyi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Sava Riken'e göre daha sert kauçuklu diye düşünüyorum.Ancak nokian için deneyimim olmadığı için bir şey sôyleyemem

Yorum bağlantısı
Eren Bulut

Nokian Finlandiya üretimi bir lastik. Karın kalkmadığını düşünürsek mantıklı. Ayrıca bir tanıdığım Finlandiya'da yaşıyor. Tavsiyesi Nokian oldu.  

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Riken markası Japon menşeili bir marka 2000'lerin başında da Michelin bunyesine katiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...