İçeriğe Yönlendir

Courier - Yazılım Uygulaması

Hakan Kalkan

Recommended Posts

Mete Yaban

link atarmısınız bulamadım

Mehmet Gazihan uygulama yapmış 120 bg çıkmış sitesinde var.

bulamadım link atarmısınız

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

link atarmısınız bulamadım

bulamadım link atarmısınız

buldum teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Benim arkadaşta yaptı. Aracın eski hali ile alakası yok. Gidişi süper. Yakıt etkilemedi diyor.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

mersinden bir firma geldi 750 tl dedi ama garantide sorun olurmu acaba herhangi bir motor arızasında gibi mesela

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Bozlak

Transit courier 75bg aracıma Ecumax yaptırdım şu an 101 bg ve kullanımı süper oldu. Önceki haliyle rampalarda sanki arkadan birisi asılıyor gibiydi şu an mükemmel oldu.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Rifat Şeker

1.6 tdci 95 -- 120 bg megachips te yazılım yapıldı. Aracın alt devirleri gidişi her yönüyle değişti. Yaptıracak ama aklında soru olanlar var ise kesinlikle yaptırmalı araç farklı bir araç haline geliyor. 

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

peki şu anda iyi diyelim acaba ileriki zamanlarda orijinal ayarlar ile ne gibi artı eksi sonuçlar ortaya çıkar garantiyi geçtim şu anda?kafamda deli sorular çok valla

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Turan Saçı

evet arkadaşlar ben yaptırdım çok memnunum 1.6 95 215 nm tork _ 128 bg 260 nm tork a ulasti

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 25.12.2016 at 10:29, Fatih Altınoluk yazdı:

Benim arkadaşta yaptı. Aracın eski hali ile alakası yok. Gidişi süper. Yakıt etkilemedi diyor.

Normal sakın kullanımda bir fark olmuyor ama seri ve devirli kullanıp zorladığında orijinline göre bir miktar artış oluyor yakıtta.
2-3 yıldır yazılımlı olarak kullanıyorum aracımı 75 ps'den 95 ps'e yükselttik. Gözle görünür aşırı bir duman farkı yok, 115 ps'de yapılabiliyor biraz dumanlı olarak. 

40 dakika önce, Mete Yaban yazdı:

yakıt durumu nasıl oldu ve garanti konusu nasıl olacak

Garantide bir sorun yaşayanı duymadım hatta yazılımlı motorla servise gidip araç yazılımı güncellenen arkadaşlarım bile oldu(servis fark etmedi) güncellemeden sonra tekrar yazılım atılmak zorunda kaldı(firmalar ücretsiz yapıyor bu durumda )

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turan Saçı
(düzenlendi)

yakıt durumu aynı gibi normal kullanıyorsan düşüyor biraz ama gidiyor diye basarsan illaki yakiyor

garanti konusunda ya da araca eksi  bi yani yoktur

tarihinde Turan Saçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Levent Okutan
On 23.04.2017 at 11:46, Rifat Şeker yazdı:

1.6 tdci 95 -- 120 bg megachips te yazılım yapıldı. Aracın alt devirleri gidişi her yönüyle değişti. Yaptıracak ama aklında soru olanlar var ise kesinlikle yaptırmalı araç farklı bir araç haline geliyor. 

Merhaba ..benim de yaptırma düşüncem var ama korkuyorum..sürekli şehir için kullanıyorum..çok yüksek hızlara çıkan biri değilim ..sadece alt devirlerde 1000-1750 devirlerde kullanmayı sevmiyorum fakat aracım  bu devilerde aşırı boğuk gidiyor..hele ki kalklışta resmen stop edecek gibi .yani yazılım atsak sizin deyişinizle alt devirlerde  iyleşme olur..fakat bu gün aracımız motor drumu %83-85 aralığında 1-2 yılı yazılımla binsen değler çok düşer mi veya motorun veya turbonun ömründe düşme hızlanır mı.?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Levent Okutan yazdı:

motor drumu %83-85 aralığında

nasıl bir tespit o?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Levent Okutan
On 15.09.2018 at 19:37, Çağlar Bayur yazdı:

nasıl bir tespit o?

Dyno Testinde o çıktı..bildiğimiz Expertiz raporunda öyle yazıyor...

On 16.09.2018 at 02:03, Selim Bilgin yazdı:

Yol bilgisayarında yazmıyor mu bu bilgi?

yok malesef..motor drumunu Expertizden öğrendim. .

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Koray Aytekin
On 15.09.2018 at 14:26, Levent Okutan yazdı:

Merhaba ..benim de yaptırma düşüncem var ama korkuyorum..sürekli şehir için kullanıyorum..çok yüksek hızlara çıkan biri değilim ..sadece alt devirlerde 1000-1750 devirlerde kullanmayı sevmiyorum fakat aracım  bu devilerde aşırı boğuk gidiyor..hele ki kalklışta resmen stop edecek gibi .yani yazılım atsak sizin deyişinizle alt devirlerde  iyleşme olur..fakat bu gün aracımız motor drumu %83-85 aralığında 1-2 yılı yazılımla binsen değler çok düşer mi veya motorun veya turbonun ömründe düşme hızlanır mı.?

Kullanımınız Sakin olduğu için ve yağınızı suyunuzu geciktirmeden değiştirirseniz Soğuk havalarda marşa basıp direk yürümeden motorun yağlamasını beklerseniz ve motorda anlık devir yükselmeden sakin bir şekilde hız arttırıyor sanız 2 yılda % 1-3 arası yıpranmış olur. Ama motor yıpranması derken şuda var aracınızın dyno değerine fazla takılmayın neden derseniz ben çok net sonuç veren dyno sayılı Normal ekspertiz firmaları çok doğru tahminler vermez. aracınızın o anki verilen %85 misalki değeri mesela hav filterniz pistir baskı balata aşınmıştır katalitazör dolmuştur bunların hepsi performans düşüş sebebidir. Esas motor testi kompresyon testi ile yapılır veya gerçekten sağlıklı bir dyno ile ölçüm yapılır. Kullandığınız devirlerde yazılım yaptırırsanız ciddi anlamda yakıt düşük yakıt sarfiyatı olucaktır çoğu yazılım yaptıran kişiler araç gitmez iken yazılım yazıldığında gaz pedal tepkimeleri araç ivmelenmesi değişiyor araç tat verdiği için gazlıyor ama sonra şu soru geliyor hani benim yakıtım düşücekti der ki sen aracı önceden 2000 devirde kulanırken araç gidiyor diye 3000 devirde kullanırsan yakar ama 2000 devirde kullanırsan yakıtında düşmeler gözlemlenir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...