İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk1 - Termostat Gövdesi

Ümit Kaan
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Ümit Kaan

Mondeo mk 1 aracımın termostat gövdesi çatlak, yapıştırma yapıldı ama ben güvenemiyorum, termostat siparişi verdim ürün tedarik edilemedi, iyikide tedarik edilememiş, çünkü bizim termostatlarda dar delik, geniş delik olayı varmış, bizim arabaya uyacak termostatın parça kodunu bilen var mı? birde uygun fiyatlı alabileceğimiz bir yer var mı? fiyatları çok uçuk 250TL civarı.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm

Mondeo FD 1992-1996 Zetec E Motor Soğutması, Termostat gövdesi parça kodu. Daha net bilgi şase no (VIN Code) ile aranmalı...

2q181ed.jpg

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Teşekkür ederim Muhteşem abi, bu gövdenin yan sanayisi yokmudur acaba? 250 liradan aşağıya bulamadım, radyatör parası neredeyse.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben olsam önemli parçaları orjinal alırdım. Maddi olanaklar önemli ama bugün çok gelen 250 tl, yan sanayi ürünün ilerde yaratacağı sorunla 2500 tl olarak geri döner. Motor aksamı herzaman orjinal olmalı benim düşüncem

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Ben olsam önemli parçaları orjinal alırdım. Maddi olanaklar önemli ama bugün çok gelen 250 tl, yan sanayi ürünün ilerde yaratacağı sorunla 2500 tl olarak geri döner. Motor aksamı herzaman orjinal olmalı benim düşüncem

Plastik bir parça 250 TL çok pahalı değil mi? önemli bir parça ama nedir bu arkadaş, maliyeti 10 lira olmayan bir parçanın bu fiyatlarda olması insafsızlık, insanları yan sanayi parçalara bu durum yönlendiriyor, 48 adet, bir koli termostat gövdesi benim arabayı alır. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Plastik bir parça 250 TL çok pahalı değil mi? önemli bir parça ama nedir bu arkadaş, maliyeti 10 lira olmayan bir parçanın bu fiyatlarda olması insafsızlık, insanları yan sanayi parçalara bu durum yönlendiriyor, 48 adet, bir koli termostat gövdesi benim arabayı alır. :biggrin:

Hahah :D hesap mı yaptın? Ona bakarsan orjinal yedek su deposu 200-250 arası. Altı üstü ibrik gibi naylon :D hele rölanti motoru 250 gr. döküm demir ama orjinali 450 tl :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Parça plastik değil pleksi gibi bişeydi sanırım usta farklı plastikten farklı bir maleme olduğunu söylemişti. Velev ki plastik hararetten motor yaptırınca "Orjinalini alsaydım keşke 500 TL bile verirdim." demeyin sonra.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

elimde sağlam var ama veremem arkadaşlar, araba satılık bu nedenle yeni sahibine devir edecem kusura bakmayın  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...