İçeriğe Yönlendir

2017 Autoshow'a 16 Marka Katılmıyor (Güncel 20 marka)

Misafir

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Daha da gelmem benim için İstanbul Autoshow bitmiştir...

Kemal abi seni motoshowa davetlim olarak götüreyim istersen. Her çeşit motor var. Gezeriz istersen.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Daha da gelmem benim için İstanbul Autoshow bitmiştir...

Ama senin için çok iyi oluyor sevap kazanıyordun ne güzel. Yol duaları hatim indirmeler...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

araba showunu geçiniz zaten, bemim için Motorcycle şov önemli, o olmaz ise çok fena kızarım ama  :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

VW grubunda Yeni Polo, Arteon, Yeti dışında yakın gelecekte kayda değer müşteri çoğunluğunu ilgilendiren henüz duyurulmamış 2017 ye ait yeni model yok... 2017 nin yeni araçlarının bir çoğu diğer markalarda, belki karar da bununda payı olabilir.

Katılmayan markaların çoğunluğunu oluşturan Doğuş grubu, neden diğer markaların yeni modellerini duyurmasına çanak tutalım biz zaten çok satıyoruz ve kayda değer bir sürprizimiz olmadığından prestij kaybetmeyelim diye düşünmüş olabilirler... Ayrıca 2017 masraflar konusunda temkinli olunması gereken bir yıl da olabilir.

:)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Türkiyeye çivi bile çakmayan VW fuar Türkiyede olunca bahanelerle fuara bile katılmıyor.Bu ülkenin müşterisine verdiği değeri tekrar gözler önüne seriyor.Ancak ne hikmetse VW fanatiği halkımız bunuda normal karşılayarak her zamanki gibi VW e gereğinden fazla değer vermeye devam edecektir.Fuar bizim ülkemizde olunca mı tasarruf düşünecekleri tutmuş.Hadi diğer firmaları anladımda bukadar satış potansiyeli olan bir firmanın ülkemizdeki fuarı gereksiz görmesi ,ne olursa olsun biz bu ülkeye satış yaparız anlayışı beni iyice gıcık ediyor.

Yok yok karar doğru, senin bu yazdıkların da Kurtlar Vadisi gibi gerçeği yansıtmamakta... Skoda Kodiaq 'ı, VW eski CC yeni bilmem ne meretini, Audi A5 'ini vs vs (aklıma ilk bunlar geldi) İstanbul Yeni Cami önünde işporta tanıtacak.

Yorum bağlantısı

Türkiye için konuşuyorum bence autoshow satış için gerekli değil zaten araba almak için kapılarda kuyruklar oluşturan bir toplumuz, ha amaç yeni modelleri sergilemek arada da satış yaparız belki demek ise olabilir yoksa hakikaten araç firmaları için bence gereksiz masraf.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

piyasada zarar etmiyeceğimi tahmin ettiğim 2. eli bilindik her markayı alırım. çok takılmam vw , ford, hyundai ,reno vs vs

büyük konuşmiyim ama yüksek ihtimal uzun süre bekleme almak için farklı alternatife yönelirim 

allah böyle dertler verebilir herzaman hangisini alsam vs  :)

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

İstanbul Auto Show 2017 tehlikeye mi girdi?

16 otomotiv markası, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 21-30 Nisan tarihleri arasında;TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek organizasyona katılmama kararı aldı.

istanbul Auto Show 2017'e katılmayan markalar!

Volkswagen (VW), Audi, Porsche, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini ve Bugatti'nin Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv, Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Mazda, Volvo ve Suzuki, İstanbul Auto Show 2017'ye iştirak etmeyecek.

istanbul Auto Show 2017, 21 – 30 Nisan 2017!

Bu markaların katılmaması ziyaretçi sayısını da negatif yönde etkileyeceğinden otomobil fuarcılığının geleceği tehlikeye mi giriyor sorusu gündeme geliyor.

Bilindiği üzere Volvo global bir karar alarak uluslararası otomobil fuarlarından çekildiğini açıklamıştı. Diğer markaların da bu kararı izlemesi halinde yakın gelecekte otomobil fuarlarının gerçekleşmemesi söz konusu.

Ürünlerin çıkış tarihlerinin fuar tarihlerine uymaması, satışların artık fuar yerine daha ziyade internet ve showroom'lara kayması yüzünden 16 otomotiv markası; Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 21-30 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek organizasyona katılmama kararı aldı.

Volkswagen (VW), Audi, Porsche, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini ve Bugatti'nin Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv, Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Mazda, Volvo ve Suzuki, İstanbul Auto Show 2017'ye iştirak etmeyecek. yanı sıra fuar maliyetlerinin artması da bu kararın alınmasında etkili olmuş gibi gözüküyor.

Autoshow 2017

e kim kaldı ki 

Sebep?

Şu aşağıdaki cümlenin bana geçerli bir sebep olarak gelmemesi üzerine sorumu sordum. (Açıklama ihtiyacı hissettim)

"Ürünlerin çıkış tarihlerinin fuar tarihlerine uymaması, satışların artık fuar yerine daha ziyade internet ve showroom'lara kayması yüzünden 16 otomotiv markası; Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 21-30 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek organizasyona katılmama kararı aldı."

bak bu gerçekten büyük sıkıntı, turizmde bizim de karşımıza çıkan bir sorun.emitt turizm fuarı şubat ayında yapılıyor, fuarın amacı ne, otelciler ile acentacılar arasında birlik oluşması, kontratların yapılması. biz kontratları ekim-kasım yapıp erken rezervayson başlatıyoruz.ne gerek kalıyor fuara o zaman  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sadece amblem için insanlar 6 ay sıraya giriyorsa neden fuarlara masraf edip aracını halka tanıtmaya çalışsın ki. Markayı tanıtmak araba tanıtmaktan hem daha kolay, hem daha etkili.

Audi zaten showroom'lardan da araçları kaldırmayı düşünüyor. Üzerinde çalışmaları var. http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/234000-audi-arabas%C4%B1z-showroom/

Maslak doğuş ta açılacaktı da ne oldu acaba o konu?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Maslak doğuş ta açılacaktı da ne oldu acaba o konu?

istinye parkın tepesindekini dönüştürdüler. 

Bu arada kurtköy pendikteki camlı ikinci el oto pazarı abandone mi oldu?  (tem bağlantı yolu üzeri olan)  cemaat işi mi acaba oldu?

edit: avm olacakmış

http://www.emlakdream.com/haber/oto-world-asya-hayal-oldu-yerine-avm-geliyor/77754

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

istinye parkın tepesindekini dönüştürdüler. 

Bu arada kurtköy pendikteki camlı ikinci el oto pazarı abandone mi oldu?  (tem bağlantı yolu üzeri olan)  cemaat işi mi acaba oldu?

edit: avm olacakmış

http://www.emlakdream.com/haber/oto-world-asya-hayal-oldu-yerine-avm-geliyor/77754

Ön yargılarımızdan dolayı galeri esnafıyla iç içe olan bir oto pazarını spor olsun diye geziyorum. Bu sebepten olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

galericilere kızıyoruz ama üçkağıt tüm diğer sektörlerde var. İş ahlakı sürünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

son zamanlarda emlakçılar hakkındaki düşüncelerim galericilerden 1 adım daha öne geçti  :bravo:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Zaten bu çekilen markaların tanıtıcı arkadaşlarıda okadar iddalı değildi, iyi olmuş. 

Fuar m2si ucuzlarsa katılımcı az diye belki, Cherry vs daha büyük stand açar veya daha farklı konular için bütçe arttırır.

Destekliyoruz.  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

zaten eve gitmek için kullandığım trafik olmayan bir o yol vardı ne zaman burayıda beter ederler diyordum haah işte beklenen haberde gelmiş 

hayırlı uğurlu olsun doğuş abi :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Daha önce Bugatti, Porsche, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini, Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Suzuki, Mazda ve Volvogibi üreticiler Istanbul Autoshow 2017'ye katılamayacağını belirtmişlerdi. Şimdi de Land Rover, MINI, Jaguar ve Ford tarafından da gelen açıklamalarla birlikte Istanbul Autoshow'a katılmayacak dünya devi otomobil üreticilerinin sayısı 20'ye çıktı.

Konunun yeri buradasımı bilemedim, değilse uygun yere taşınırsa sevinirim.

Haberin ayrıntıları linkte

http://www.webtekno.com/dunya-devi-otomobil-ureticileri-istanbul-autoshow-2017-ye-katilmayacagini-acikladi-h24643.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5 yılda anca uyanmışlar bravo tebrikler. saab gelsin kafi zaten :rofl:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkür ederim, teknik-garaj içinde olacağı hiç aklıma gelmemişti haberlerin [emoji16]

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

çinli çengçungçeng gelecek, o yeter. [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...