İçeriğe Yönlendir

Tescil Tarihi

Merve Toprak
Çözüme git Hakan Türkoğlu tarafından,

Recommended Posts

Merve Toprak

Merhaba arkadaşlar ben ay başında yeni bir araç aldım. 5664'den sorgulattım hasar yok. Computeste soktum, ustaya götürdüm hiçbir problem yok. Ruhsatı alırken pek incelememiştim bugün yeni ruhsat elime yeni ulaştı. İlk tescil tarihi boş görünüyor. İçime kuşku düştü. Şaseden sorgulattım yine birşey çıkmadı. Trafik belgesini incelediğimde oradada trafiğe çıkış tarihi boş görünüyor. Asıl sıkıntı ise ilk muayene geçerlilik tarihi 16.09.2017 gözüküyor. Araç 2006 model. Bu işte bir gariplik var gibi görünüyor ama anlayamadım. Ne yapmam lazım?

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Araç 2006 model ilk muaye kısmında 2017 eylül yazması garip değil mi? Trafikten çekilmiş olabilir mi? Hasar sorgulattığımda bunun gözükmüş olması gerekmez miydi

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Egzoz emisyon kartını kontrol ettiniz mi, satışta değişmiyordu, tabi yaprak dolup yenilenmediyse.

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Yaprak yenilenmiş sanırım yada kaybetmiş olabilirler. Araç normal şartlarda 3 kere muayeneye girmiş olması gerekiyor. 2011 ve 2013 yılına ait muayene raporları mevcut. Bu arada muayene raporunda trafiğe çıkış tarihi 11.09.2006 gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Vize yaprağında da değişim olduysa o şekilde yazıyor tüm haneler boş olup bir tek ön tarafta ilk muayne geçerlilik tarihiniz 04.04.2017 yazar mesela.İçiniz rahat olsun bizim aracında vize kartında boş hane kalmadı vize yapıldı trafikten yeni ruhsat ikinci nüsha çıkarıldı ve bütün haneler boş sadece ilk muayne süreniz 04.04.2017 diyor. Sıkıntı yok kazasız belasız binin aracınıza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Vize yaprağında da değişim olduysa o şekilde yazıyor tüm haneler boş olup bir tek ön tarafta ilk muayne geçerlilik tarihiniz 04.04.2017 yazar mesela.İçiniz rahat olsun bizim aracında vize kartında boş hane kalmadı vize yapıldı trafikten yeni ruhsat ikinci nüsha çıkarıldı ve bütün haneler boş sadece ilk muayne süreniz 04.04.2017 diyor. Sıkıntı yok kazasız belasız binin aracınıza.

Teşekkür ederim. Fakat ilk tescil tarihininde yazmıyor oluşu kuşkulandırdı. İlk fırsatta emniyete gitsem iyi olucak sanırım. Sanırım içim anca o zaman rahatlayacak.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

memleketimizin güzelliklerinden...aracın ilk tescil tarihi değişecek değil ya evrakta yeri var bassanız oraya da milletin içine kurt düşürmeseniz ne olur sanki..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Hakan Türkoğlu

arabada sorun yoksa ilk tescil tarihi olsa ne olur olmasa ne olur bir sebep daha söyleyeyim araba haciz edildi bir kaç yıl yeddiemin otoparkında yattı sonra ihale yapıldı araç tekrar muayeneye girdi trafiğe çıktı tescil tarihi 2015 yazdı olabilir çünkü hacizli araçlar genelde 5 6 yıl yattıkları için çekme belgeye çevirilip öyle satılır sonradan trafige çıkar bunda takılacak bişey göremedim sizin kuşkunuz acaba araba pert oldu sigort çekme begle yaptı sonra araç tamir edilip tekrar trafige çıktı acaba arabam pertmi korkusu ama baktırmıssınız sorun yokmuş keyifli sürüşlerr :)

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

arabada sorun yoksa ilk tescil tarihi olsa ne olur olmasa ne olur bir sebep daha söyleyeyim araba haciz edildi bir kaç yıl yeddiemin otoparkında yattı sonra ihale yapıldı araç tekrar muayeneye girdi trafiğe çıktı tescil tarihi 2015 yazdı olabilir çünkü hacizli araçlar genelde 5 6 yıl yattıkları için çekme belgeye çevirilip öyle satılır sonradan trafige çıkar bunda takılacak bişey göremedim sizin kuşkunuz acaba araba pert oldu sigort çekme begle yaptı sonra araç tamir edilip tekrar trafige çıktı acaba arabam pertmi korkusu ama baktırmıssınız sorun yokmuş keyifli sürüşlerr :)

Aynı belirttiğiniz korkuyu yaşadım. Evet baktırdık hiçbir problemi yoktu çok şükür. Çok teşekkür ederim

Yarın bir gün tüv de ağır kusur deyip masrafı bize yüklemesinler de

İnşallah öyle birşey başımıza gelmez Çağlar bey.

memleketimizin güzelliklerinden...aracın ilk tescil tarihi değişecek değil ya evrakta yeri var bassanız oraya da milletin içine kurt düşürmeseniz ne olur sanki..

Büyük ihtimal memurumuzun derdi başından aşkındı(!) hata yapıverdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

C3 mü..

İlk Tescil Tarihi:  11/09/2006

Son tescil, yani el değiştirme tarihi : 07/12/2016

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Hasan S ŞaseNo 5664 de aracın tüm muayene tarihlerinin çıkması lazım. 

tüm muayene verileri gelmiyor bence. iki sefer araç almaya niyetlendim ikisi de 2005 modeldi. sorguladığımda ikisinde de tek muayene bilgisi karşıma çıktı

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

C3 mü..

İlk Tescil Tarihi: 11/09/2006

Son tescil, yani el değiştirme tarihi : 07/12/2016

Teşekkürler Mehmet bey

tüm muayene verileri gelmiyor bence. iki sefer araç almaya niyetlendim ikisi de 2005 modeldi. sorguladığımda ikisinde de tek muayene bilgisi karşıma çıktı

Bende de 2 adet muayene bilgisi geldi şase ve plakadan sorgulattığımda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...