İçeriğe Yönlendir

Goodyear Petlas Nokian Kış Lastik Seçimi

Barış Çelik

Recommended Posts

Barış Çelik

Arkadaslar Merhaba kış lastiği alacam lakin araştırma yapmalarım her kafadan çıkan fikirler beni benden aldı kararsız kaldım 3 marka arasında ve asagidaki seçeneklerden birini tercih etmek istiyorum. Aslında petkas alacaktım söyle bir kaç kişiden öneri geldi 2 kışı geçirmiyor dendi bende diğer marka araştırması yaptım. Yinede 3 çeşit lastik seçeneği var aracım Ford Connect 2012 model hangisini alırsam benim için daha iyi olur bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var.

Nokian 195/65 R15 91T WR D3

Goodyear ultragrip 8 195/65 r15

petlas 195 65 R15 snowmaster w651

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Acilmis konu var daha once onlara da bakabilirsiniz.

Good Year Ultra Grip 8 kullandim ve cok cok memnun kaldim, hic dusunmeyin bile hemen bugun gidin alin, o kadar net.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Yaklaşık 1 aydır nokian wr d4 kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Kar performansı kuru zemin performansı ıslak zemin performansı gerçekten çok iyi bir lastik.Özellikle kar performansını ben çok beğendim.Şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Petlası diğer iki lastik ile kıyaslamanız hata. Seçeneği ikiye indirin ve uygun fiyatlı olanı alın. Ug8 kullandım iyi bir lastik. Diğeri de kışlık lastik sektöründe isim yapmış bir marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fiyatlar ne durumda ?

Hepsi iyi lastiktir aslında.

Petlas fiyatının çok üstünde performans gösteren bi lastik kışlıkta.

Söylenti dönüyor ama 3 kış kullananlar var hiç bi sorun yok canavar  gibi. Kendim de kullandım Fiesta'da.

Onun dışında ikisi arasında kalsam Nokian alırdım. Kışlıkta zirve

Yorum bağlantısı

Arkadaslar Merhaba kış lastiği alacam lakin araştırma yapmalarım her kafadan çıkan fikirler beni benden aldı kararsız kaldım 3 marka arasında ve asagidaki seçeneklerden birini tercih etmek istiyorum. Aslında petkas alacaktım söyle bir kaç kişiden öneri geldi 2 kışı geçirmiyor dendi bende diğer marka araştırması yaptım. Yinede 3 çeşit lastik seçeneği var aracım Ford Connect 2012 model hangisini alırsam benim için daha iyi olur bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var.

Nokian 195/65 R15 91T WR D3

Goodyear ultragrip 8 195/65 r15

petlas 195 65 R15 snowmaster w651

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Ben petlas kullanıyorum. Yozgat şartlarını düşünürseniz çok çok etkili bir lastik diyebilirim. Elbet 300 liralık lastikle aynı kalitede değil ama işimi fazlasıyla görüyor. Kış lastiği zaten fazla km yapılan lastik değil, yaşadığım yer ve buna benzer yerlerde kullanım yılı çok önemli, bizde 4 yıl sonra zaten diş derinliği sıfıra yakın bile lastik sertleştiği içi olsa tutunma azalıyor.

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

A4 te  18 inch nokian kullanıyorum performansı harika.buraya son 10 günde 1 metre kar yağdı 1 kere olsun yolda kalmadım yetmedi evin bahçesinde komşumun kara saplanmış X6 yı çektim bi şekilde tutuyor yolu 

polo aracımdada conti takılı o zaten tartışmasız...

Yorum bağlantısı
Barış Çelik
Bulduğum fiyatlar bunlar;

Petlas 195/65 R15 91H SnowMaster W651  127,53 Tl   Goodyear 195/65 R15 91H Ultra Grip 8 149,90 Tl   Nokian 195/65 R15 91T WR D3 162.TL     Fiyatları n11 sitesinden aldım satıcının yorumları gayet iyi fiyatlar birbirine yakın yani fiyat konusunda sorun yapmıyorum sadece hangisini almam konusunda tecrübem yok almışkende iyi olsun bir iki sene kullanayım diyorum  
Yorum bağlantısı

4. Sezonum Ozi Petlasta, Sivas koşullarını söylememe gerek yok, yazlıktan çok kullanıyorum. Tapa gaz gidiyorum kışında, sıkıntım yoktur çok şükür.

Maşallah abi, bence fiyatına göre bayağı iyi
Yorum bağlantısı

Bulduğum fiyatlar bunlar;

Petlas 195/65 R15 91H SnowMaster W651  127,53 Tl   Goodyear 195/65 R15 91H Ultra Grip 8 149,90 Tl   Nokian 195/65 R15 91T WR D3 162.TL     Fiyatları n11 sitesinden aldım satıcının yorumları gayet iyi fiyatlar birbirine yakın yani fiyat konusunda sorun yapmıyorum sadece hangisini almam konusunda tecrübem yok almışkende iyi olsun bir iki sene kullanayım diyorum  

En iyisi Nokian dır bunların arasında. Ama 4 lastiğe vurunca fiyat farkı en düşük ile en yüksek arası yaklaşık 136 Tl ediyor. Değer mi bilemedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nokian çok çok iyi bir lastik 195 65 15 kullandım. Petlas 215 50 17 kullanıyorum parasının hakkını fazlasıyla veriyor. Oda yolda bırakmaz. 3. kışımı geçiriyorum bende hala sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

nokinanı çok övüyorlar ben conti ts860 aldım onu almasaydım nokian alabilirdim goodyear ın yazlığını kullandı kuzenim tırt bir lastikti onuda öve öve bitiremiyorlardı neresini övmüşler anlamadım ama nokian kışlık üzerine profesyonelleşmiş bir lastik bence nokian ağır basıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Çelik

2 adet ön takım için almayi düşünüyorum açıkçası nokian birazdaha aklıma yatmaya başladı. Fiyat olarak sizce uygunmudur

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

2 adet ön takım için almayi düşünüyorum açıkçası nokian birazdaha aklıma yatmaya başladı. Fiyat olarak sizce uygunmudur

2 lastik daha alsanız sizin hayatınızdan daha önemli değildir diye düşünüyorum virajda önler tutunurken arka kayıp gidebilir o ne olacak?
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Eğer fiyatlar birbirine yakınsa, her üçünü de kullanmış biri olarak nokian ' ın bir tık üstte olduğunu söyleyebilirim. Hem uzun ömürlülük hem de efektivite bakımından. Sıralamak gerekirse Nokian, Goodyear, Petlas. olacaktır. Eğer fiyat farkı çok olsa idi Petlas derdim. Sonuç olarak bu üç markanın hiç birinin sizi üzeceğini düşünmüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Maddi olarak zorlamayacaksa, Nokian alınmalı,pişman etmez. Lastiğe verilen paradan kısmamak gerekir pek,hele kaygan zemin vs söz konusu iken.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

1 haftadır yerde 20 cm üstü kar var.Eşimin arabasına biniyorum 2 yıllık petlas var altında.Valla banamısın demiyor.Yolda kalma gibi bir derdim hiç olmadı.Araba küçük olunca biraz daha iyi gidiyor o ayrı konu tabi.Mondeo ağır olduğu için biraz daha zorlanıyor ve hafifi pati çekince olduğu yerde çakılıyor.

Fiyatına göre petlas çok iyi performans veriyor ben memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

ya 4 alın ya hiç almayın derim...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yokuş inerken ön tutar ve arka bırakırsa? Madden zorlayacaksa daha ucuz olan petlasa yönelip 4 adet almak mantıklı..

Yorum bağlantısı
Barış Çelik

hepinize teşekkür ederiyorum vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için bu ay 2 adet alacağım  Nokian az önce bulunduğum noktaya istanbul ataşehir'de yakın olan nokian lastikciyi aradım d3 olmadığını d4 oldugunu onun fiyatınında 190 tl oldugunu lakin aracım Ford Connect olduğu için bu lastiklerin muayeneden geçmeyeceğini söyledi lastiklerde xl olması gerektiğini söyledi kış lastikleri ile muayeneye girmeyeceğim gerçi  birde birde nokian yerine  lassa snoways 3 önerdi  onuda 190 tl fiyat verdiler ama lassa hiç kimse tavsiye etmiyor 

Yorum bağlantısı

hepinize teşekkür ederiyorum vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için bu ay 2 adet alacağım  Nokian az önce bulunduğum noktaya istanbul ataşehir'de yakın olan nokian lastikciyi aradım d3 olmadığını d4 oldugunu onun fiyatınında 190 tl oldugunu lakin aracım Ford Connect olduğu için bu lastiklerin muayeneden geçmeyeceğini söyledi lastiklerde xl olması gerektiğini söyledi kış lastikleri ile muayeneye girmeyeceğim gerçi  birde birde nokian yerine  lassa snoways 3 önerdi  onuda 190 tl fiyat verdiler ama lassa hiç kimse tavsiye etmiyor 

ekonomine uyuyorsa al çok atraksiyon yapmayacaksan farkedeceğin bir fark oluşturmayabilir.

ben aldım lassa snoways ama daha önce kış lastikli bir araba kullanmadım farkını bilmiyorum diğerleri daha iyi olabilir farklı markayı kullanan bilir 

Yorum bağlantısı

Lastik ebatlarınız küçük zaten farklar fazla yok. Bende Petlas aldım geçen hafta Çok kişiye sordum herkes memnun. Bende taktırdığım hafta Arabayı dağa vurdum 25-30 Cm karda dozer gibi gidiyor ki herkes tam performans için 1000 km geçmesi lazım diyor. Ug de çok iyi lastik zaten Total de 88 tL ye geliyor 8 Taksit bile alsanız aylık 8,8 tL fark eder :) Bence Ug alın devam edin. Ben tanesi 175 tl den aldım Ug ye 225 tL dediler 4 lastikte 200 tL fark oluyordu ondan petlası tercih ettim. Zaten kışın çok aracı kullanmadığım halde. Karar sizin.

hepinize teşekkür ederiyorum vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için bu ay 2 adet alacağım Nokian az önce bulunduğum noktaya istanbul ataşehir'de yakın olan nokian lastikciyi aradım d3 olmadığını d4 oldugunu onun fiyatınında 190 tl oldugunu lakin aracım Ford Connect olduğu için bu lastiklerin muayeneden geçmeyeceğini söyledi lastiklerde xl olması gerektiğini söyledi kış lastikleri ile muayeneye girmeyeceğim gerçi birde birde nokian yerine lassa snoways 3 önerdi onuda 190 tl fiyat verdiler ama lassa hiç kimse tavsiye etmiyor

Şirket araçlarının hepsınde Snowways var babamın arabasına da snowways aldık çok başarılı bir lastik. Ankarada ve istanbulda Çok taksici ile konuştum. Genelde Alpin ve Lassanın snowwaysı cok övüyorlar. Bende memnunum haftada bir uzun yol yapıyorum kullandığım güzergah da gayet karlı :)
Petlas ile girdiğim yol bakın. Gram yormadi beni
e6cca14fd9a9b311629b40e9c5fbba46.jpg
6e2fc803026211a69664a1b12a1575e5.jpg
Izler bana ait  :good1:

Yorum bağlantısı

2 tane nokian yerine daha uygun fiyatlı 4 tane alın. Arkalar yazlık iken önler iyi tutacak, arkalar yanınıza gelir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...