İçeriğe Yönlendir

Transit Courier - Polen Filtresi Nerede?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Arkadaşlar 30 bin bakımını yaptırdım içerisinde polen filtre değişimi yokmuş. Bende parçacıdan orjinal karbonlu filtre aldım. Kendim 10 binde bir değiştirmeyi düşünüyorum. Yerinin neresi olduğunu bilmiyorum. Vitesin sağ kısmı olduğunu düşünüyorum Fiesta daki gibi ama emin değilim. Yerini bilen arkadaşlar tarif edebilirlerse mutlu olurum. Resimli olursa harika olur. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)

torpido çekmecesinin alt kısmında olması lazım

tarihinde Özgen Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
1 saat önce, A. Çetin Demir yazdı:

Arkadaşlar 30 bin bakımını yaptırdım içerisinde polen filtre değişimi yokmuş. Bende parçacıdan orjinal karbonlu filtre aldım. Kendim 10 binde bir değiştirmeyi düşünüyorum. Yerinin neresi olduğunu bilmiyorum. Vitesin sağ kısmı olduğunu düşünüyorum Fiesta daki gibi ama emin değilim. Yerini bilen arkadaşlar tarif edebilirlerse mutlu olurum. Resimli olursa harika olur. Şimdiden teşekkürler.

Hocam muhtemelen fiesta ile aynı yerde. 

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

30.000 km bakım içerisinde polen filtresi olması gerekiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir
2 saat önce, Özgen Acar yazdı:

torpido çekmecesinin alt kısmında olması lazım

Teşekkür ederim

2 saat önce, Rifat Şeker yazdı:

Hocam muhtemelen fiesta ile aynı yerde. 

Teşekkür ederim. Ben de öyle tahmin ediyorum. Hatta o kısımdaki plastık  kaplamayı sökmüş ama devamını getirememiştim.

38 dakika önce, Volkan Doğrular yazdı:

30.000 km bakım içerisinde polen filtresi olması gerekiyor diye biliyorum.

15.000   bakımda değiştirmek istemiştim ama 30.000 bakımında değişir demişlerdi. 30.000 bakımda değişir diyerek başta sormamıştım ama değişmemişler bakım fiyatını düşürmek için. Açıkçası benim de işime geldi değiştirmedikleri. 80 tl polen filtresi işçilikle 100 alırlardı heralde. Ben de orjinal karbonlu filtreyi 45 e aldım havalar biraz yumuşayıca şarjlı küçük tornavidayla torx ucuyla 5 dakikada değişirim ve tıkandığını hissettiğim anda km ve servisi beklemeden değiştiririm gerektikçe.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

güzel açıklama olmuş öğrendiğimiz iyi oldu teşekkürler.böyle bilgilendirmelerin devamını bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Fatih Küçük

Merhaba ,

aynı durumu bende yapmak istedim polen filtresi elimde bekliyor torx anahtarını aldım sağ yan kapağı söktüm ancak torpidonun alt kısmınında sökülmesi gerek sanırım, filtrenin boy kısmı yani o vidalı plastik kapak boyu kurtarmıyor biraz uğraşmak yada taktiğini bilmek gerek.Güzel bir hava da bende bakacağım.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

Fatih bey filitreyi değiştirirken küçük bir video eklerseniz sevinirim saygılar

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu gün değiştireyim dedim. Yan kaplama plastiği söktüm. polen filtresi kapağının 4 vidası var üçünü söktüm birisine tornavida yanaşmadı o yüzden tekrar sıktım vidaları. Cırcır tornavida almam gerekli. Yinede takabileceğimden emin değilim yeri zor, el zor giriyor ve torpido gözünün plastikleri de mani olacak gibi. Cırcır lokma aldıktan sonra tekrar deneyeceğim ama sanırım sanayide bi ustaya taktırmak daha mantıklı gibi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Küçük

Bu isi ilk yapan yada yaptiran bilgi verirse memnun oluruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu videodakine çok çok benziyor. Kapak kısmı biraz daha kalabalık sanki oradan bi havalandırma hortumu çıkıyor. Öğle arasında okulda baktım geniş bi zamanda hlledeceğim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Küçük

Merhaba,

Pazar gunu itibari ile torx anahtarlarimi temin etmemle birlikte courier polen filtresini degistirdim. Biraz dar bir alanda da olsa basarili bir sekilde degisim yapildi sorun cikmadi . fiesta da gosterilen ornekle hemen hemen ayni sekilde yapilmakta.

Bilginize.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

yuhhh nereye koymuşlar öle be  :D

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bizim fiestalarınki gibi ama bizimkinde filtre eğilip bükülmeden takılıyor, işlem sonrası bir bacak bel ve kolun birinde geçici felç belirtileri baş gösteriyor, sağolasın Ford :D

bu arada dusterınkini de değiştim, onunda sağ tarafta ama aletsiz elle çıkıyor, takıp çıkarırken filtre yine yamuluyor, dacia da sağolsun, az felç ediyor oda :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...