İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Araç Zor Çalışıyor, Çalıştığında Beyaz Duman Atıyor

Mehmet Akbaba

Recommended Posts

Mehmet Akbaba
(düzenlendi)

arabam 2010 fiesta titanyum yaklaşık 2 ay oldu alalı.bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum.aracı aldım iyi güzel ,10-15 gün sıkıntı yok sonra okuldan dönmekiçin araca bindim marşa bastım almadı bir daha bidaha bidaha  zorla aldı önce devirsiz çalıştı 4-5 saniye devirsiz çalışırken ve marşa bastığım zamanlarda beyaz duman attı egsozdan. neyse ertesi hafta yine aynı bu defa bir iki tamirci aradım baktım olmuyo tamirciyi köye çağırdım geldi zorla ard arda marş basarak çalıştırdı yine aynı beyaz duman falan .

araba her zaman çalışıyo ama arada böyle yaıpyo.neyse aldım arabayı özel servise götürdüm 10 bin bakımı gelmiş 300 tl verdim yağı tuzu filtreleri değişti.dedim heralde bi daha yapmaz. aradan 1 hafta geçti yine okula gittik okul çıkışı  yine aynı 8-10 marşta zorla yine beyaz duman atarak.tekrar gittim özel servise bu aracın sorunu neyse bul dedim .mazot müşürüne kadar kontrol etti kızdırma bujilerinin ikisi çalışmıyor dedi 4 kızdırma bujisi aldım değiştirdik 200 tl ona .kesin çözdük bu defa dedim yine okulda aynı sorun ... .sinir bozucu.normalde çalışırken egsozdan duman atma yok .neyse iyice kızdım ford yetkili servise götürdüm biraz anlattım sorunu sabah -4-  -6  derecelerde tek marşla alıyo ama okul dönüşü  hava +8 derece ama çalışmamazlık yapıyo her zaman değil ne garipse hepde okulda çalışmamazlık yaptı okul haricinde hiç bir sıkıntı çıkarmadı.tamirci benim sorunum gibi bir aracı daha gecen hafta yaptık dedi sorunun yazılım sorunu olduğunu söyledi tamam yap dedim 50 tl verdik yazılımı da sıfırlandı .10 gün geçti. yine okulda durum aynı delircem birisi bana akıl versin dostlar..

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Argo yazı silindi. Argo kullanmak forumda yasaktır.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmet bey geçmiş olsun. Öncelikle yazınızdaki argo anlatımı düzenledim. Forumda bu tip konuşmalara müsade etmiyoruz. Sizden de dikkat bekliyoruz lütfen.

İkinci olarak, yetkili servise tekrar gidin. Yazılım için para aldılarsa, çözmesini de bilecekler.

Yakıtta su olabilir mi? En son ne zaman depo boşalt, doldur yaptınız? Kızdırma bujilerinin hepsi mi değişmişti?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Akbaba
(düzenlendi)

kızdırma bujileri hepsi değişti.

olaydan sonradeğilde ara ara depoyu  3-4  defa ffulledim ama çeyrek deponun altına düşürmedim hiç su oma ihtimali hiç zannetmem

tarihinde Mehmet Akbaba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi depoyu komple boşaltıp komple doldurmanızı öneririm.

Ayrıca bence mutlaka yetkili servise tekrar gidin, işi çözdürün.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk çalışma sonrası yoldaki çekiş ve duman durumu nasıl

Yorum bağlantısı
Mehmet Akbaba

yolda çekişte sıkıntı yok dumanda yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hava ısınsın yine gözlemleyin şu an boşuna masraf yapmaya yorulmaya gerek yok o zaman

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Benim aracimdada ayni sorunla karsilastim ancak Kronik bi sorun sabah ise giderken calisan arac is cikisi beyaz duman atmasi ve 4 ile 5 sn devir saati sifirda kalip stop edecek gibi vuruntulu bir sekilde calisiyor.mazot kokusu geliyor egzosdan beyaz bir duman atip normal calismaya basliyor.genellikle Hava sicakligi 3 ile 6 derece arasinda yapiyor. suana kadar arizayi kimse cozemedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Akbaba

araçların sorunları tıpa tıp aynı dediğin gibi kardeşim. peki napıcaz bunun bi çözümü yok mu anlayan biri yok mu acaba

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Volkan Yusuftaş
On 11.01.2017 at 17:24, Mehmet Akbaba yazdı:

arabam 2010 fiesta titanyum yaklaşık 2 ay oldu alalı.bir köy okulunda öğretmenlik yapıyorum.aracı aldım iyi güzel ,10-15 gün sıkıntı yok sonra okuldan dönmekiçin araca bindim marşa bastım almadı bir daha bidaha bidaha  zorla aldı önce devirsiz çalıştı 4-5 saniye devirsiz çalışırken ve marşa bastığım zamanlarda beyaz duman attı egsozdan. neyse ertesi hafta yine aynı bu defa bir iki tamirci aradım baktım olmuyo tamirciyi köye çağırdım geldi zorla ard arda marş basarak çalıştırdı yine aynı beyaz duman falan .

araba her zaman çalışıyo ama arada böyle yaıpyo.neyse aldım arabayı özel servise götürdüm 10 bin bakımı gelmiş 300 tl verdim yağı tuzu filtreleri değişti.dedim heralde bi daha yapmaz. aradan 1 hafta geçti yine okula gittik okul çıkışı  yine aynı 8-10 marşta zorla yine beyaz duman atarak.tekrar gittim özel servise bu aracın sorunu neyse bul dedim .mazot müşürüne kadar kontrol etti kızdırma bujilerinin ikisi çalışmıyor dedi 4 kızdırma bujisi aldım değiştirdik 200 tl ona .kesin çözdük bu defa dedim yine okulda aynı sorun ... .sinir bozucu.normalde çalışırken egsozdan duman atma yok .neyse iyice kızdım ford yetkili servise götürdüm biraz anlattım sorunu sabah -4-  -6  derecelerde tek marşla alıyo ama okul dönüşü  hava +8 derece ama çalışmamazlık yapıyo her zaman değil ne garipse hepde okulda çalışmamazlık yaptı okul haricinde hiç bir sıkıntı çıkarmadı.tamirci benim sorunum gibi bir aracı daha gecen hafta yaptık dedi sorunun yazılım sorunu olduğunu söyledi tamam yap dedim 50 tl verdik yazılımı da sıfırlandı .10 gün geçti. yine okulda durum aynı delircem birisi bana akıl versin dostlar..

merhaba arkadaşlar bende de fiesta var. yazıda 10 bin bakım denmiş. bakımlar 15 bin de olmuyor mu? birde konuya çözüm oldu mu

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yılmaz Güneş

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum, gerçekten can sıkıcı bir durum.

İş yerimde akşam sorun yaşamamak için gün içince gidip aracı çalıştırmak zorunda kalıyorum.

Çözüm bulabilen var mı? 

Direnç ile çözülen bu sensörle ilgili youtube linki verebilir misiniz?

Adana sorunu çözebilecek gidebileceğim bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Yılmaz Güneş yazdı:

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum, gerçekten can sıkıcı bir durum.

İş yerimde akşam sorun yaşamamak için gün içince gidip aracı çalıştırmak zorunda kalıyorum.

Soğursa çalışmıyor mu ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Yıldız45
On 11.01.2017 at 16:24, Mehmet Akbaba yazdı:

Mehmet Akbaba aynı sorunu yaşıyorum aracınızın sorunu nasıl çözüldü.

On 27.11.2018 at 13:00, Mehmet Ozyurek yazdı:

Soğursa çalışmıyor mu ?

Mehmet ozyürek sorun devam ediyor mu, çözebildiniz mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 30.12.2018 at 22:28, Ahmet Yıldız45 yazdı:

Mehmet ozyürek sorun devam ediyor mu, çözebildiniz mi

Benim sorunum yok Ahmet Bey. yardımcı olmak için yazmıştım ben.. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Mazot filtresi ilk kontrol noktası.
Değilse enjektör ve pompa kapsamlı bir şekilde incelenmeli.
Enjektör ve Pompaya bağlı müşürler üzerinde özellikle durulmalı.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
Halil Uçar yazdı:

Aracımda aynı sorun var. Çözüm bulan var mı

Sorunun yansıması her ne kadar aynı olsa da, sebebi farklı olabilir. 

Geç çalışma varsa, 

Hep uyguladığımız taktik, ucuzdan pahalıya doğru çözüm aramaktır. 

Yakıtı değiştirin, yakıt filtresini değiştirin, ısıtma bujilerini kontrol ettirin, çözüm olmuyorsa, enjektörlere baktırın, yine olmadıysa pompa..  

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Mehmet Akbaba yazdı:

aracım  fiesta 2009 1.4 tdci Aynı problem bende de var 15 gündür. babama verdim uzun yola gitti geldi. yolda ucuz petrolden almış.  Hep po dan alıyordum. geldikten 1 günsonra işe gittim , sabah tek seferde güzel çalıştı ama aksam iş dönüşünde boguk calıstı devir ibresi 0 da kaldı. 7-8 sn sonra düzeldi. her gün aynı sorun oluyor. yağ bakımında ne koydular bilmiyorm .  ustaya gösterdim egr den olur dedi. baskı balata degisimi için vericem onla beraber temizligini yapacaklar. o arada da motul 5-30 %100 sentetik yağ aldım mazot filtresi ve yag filtresini degistircem birde motorsilk die bir bor katkısı var onu kullancam. arkdastaki sorun büyük oranda düzelmiş bu şekilde. her yolu denicem. sorunlar düzelir düzelmez de satıcam . ford gına getirdi. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Katkı sakın kullanmayın. Motor patlak olmadığı sürece katkı yarardan çok zarar verir.

Ford gına getirmez de, yanlış ustalar işte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Kitapçıkta da açıkça yazar ki yakıt deposuna ve yağa ekstra hiçbir katkı kullanmayın diye. Bor işi tamamen boş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağatay Kılınç yazdı:

Bor işi tamamen boş.

Bor iyi bir maden yada element olabilir ancak her alanda her işe yarayacak diye bir şey yok tabi. 

Biz siyasi söylemler ile Bor'u sihirli element haline getirmiş bir ülkeyiz. 

Güya bizdeki bor madeni bizi arabistanın petrolü gibi besleyecekti.. 

Hani ne oldu o iş..?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bor iyi bir maden yada element olabilir ancak her alanda her işe yarayacak diye bir şey yok tabi. 

Biz siyasi söylemler ile Bor'u sihirli element haline getirmiş bir ülkeyiz. 

Güya bizdeki bor madeni bizi arabistanın petrolü gibi besleyecekti.. 

Hani ne oldu o iş..?

Kesinlikle öyle... bugün piyasada bor reklamı yapıla yapıla motor katkıları sihirli değnek gibi gösteriliyor. Bitik motoru kurtardığını yazanlar okudum. Çok çeşitli türevleri ile oldukça faydalı evet ama yağ katkısı olarak henüz değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...