İçeriğe Yönlendir

Zavoli lpg araç soğukken stop etme

Mehmet Çil

Recommended Posts

Mehmet Çil

İyi günler. Ben 2005 fiesta kullanıyorum. Yazın aracı sabah ilk çalıştırırken lpg ye geçince hafif tekleme oluyordu ama o kadar sorun etmiyordum fakat kış başlayınca bu sorun daha da arttı. Araba benzinden lpg ye geçince stop ediyor, hararet göstergesi normal düzeye gelene kadar da sorun devam ediyor. Usta motor soğukken getir dediği için Sabah ustaya götürdüm motor soğukken cihaza bağladı fakat hiçbir arıza görünmüyo dedi. Sorunun ne olduğunu deneme yanılma yöntemiyle tespit etmeye çalışacağını söyleyince vazgeçtim. Bu konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Emre Cetin
Alıntı

Lpg ye geçiş sıcaklığı düşük ayarlanmış olabilir .

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

LPG sıvı halde olan bir yakıt cinsidir. Bundan dolayı gaz hale geçmesi için gereken sıcaklık 40 45 derecedir. Soğuk araca sıvı gaz verildiğinde enjektörlüde zarar verir ve bu tarz şeyler tekleme gibi oluşur. Sıcaklık değerlerini kontrol ettiriniz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Çil

Ayarlarında ve kalibrasyonda hiçbir sorun görünmüyor dedi. Tüp beyninden, tüp enjektörlerinden kaynaklanıyo olabilir dedi. Deneme yanılma yöntemiyle bulmam lazım diyince vazgeçtim yaptırmaktan, pek güven vermedi deneme yanılma yöntemini kullanmak istemesi.

30 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

LPG sıvı halde olan bir yakıt cinsidir. Bundan dolayı gaz hale geçmesi için gereken sıcaklık 40 45 derecedir. Soğuk araca sıvı gaz verildiğinde enjektörlüde zarar verir ve bu tarz şeyler tekleme gibi oluşur. Sıcaklık değerlerini kontrol ettiriniz 

Sıcaklık değerlerini de sordum onda da anormal birşey yok dedi

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

LPG konusunda çok fazla bilgim yok kendimde yeni taktırdım bundan dolayı araştırma yaptım öğrendiğim bilgiler doğrultusunda bu bilgiyi verdim. Hangi ilde yaşıyorsanız daha iyi bir usta bulabilirsiniz veya yakın çevre illerde ki başka ustalara gidebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
8 saat önce, Emre Cetin yazdı:

Lpg ye geçiş sıcaklığı düşük ayarlanmış olabilir .

+1

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Benim aracımda 2006 Fiesta Zavoli LPG sistemi var geçiş derecesi 35 derece herhangi bi sorun olmuyor düşükse 35 dereceye ayarlatın belki faydası olur 

Yorum bağlantısı
Mehmet Çil

Sağolun yanıtlarınız için. Bu söylediklerinizi de deneyeyim.  son çare deneme yanılma yöntemine gelmeden diğer seçenekleri değerlendireyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...