İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9 TDI

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Serkan hocam zır stock bir araçta log almaya gerek var mı sence? Heleki benim araç gibi 15 yaşında üzerinde yıllardır tecrübe vardır. 

(Stock değilse zaten log almadan olmaz.)

Birde çoğu kendi yazmıyor sanırım. Yurtdışı anlaştıkları firmalar var. Araçtan okuduğu yazılımı mail ile atıyor. Adam 10dk sonra yazıp geri yolluyor. (Stock araçlar için konuşuyorum.)

Bende 35.000km’dir yazılımlı biniyorum. 230.000km’de şu an. Çok şükür bir sıkıntım olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Serkan hocam zır stock bir araçta log almaya gerek var mı sence? Heleki benim araç gibi 15 yaşında üzerinde yıllardır tecrübe vardır. 

Birde çoğu kendi yazmıyor sanırım. Yurtdışı anlaştıkları firmalar var. Araçtan okuduğu yazılımı mail ile atıyor. Adam 10dk sonra yazıp geri yolluyor. (Stock araçlar için konuşuyorum.)

Bende 35.000km’dir yazılımlı biniyorum. 230.000km’de şu an. Çok şükür bir sıkıntım olmadı.

Benim bildiğim de ne olursa olsun log alınmalı ezbere olmamalı. Çok teknik detaylar var bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiçbir araç aynı parametrelere sahip değil. Kopyala yapıştır en tehlikeli olanı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
27 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

bence stage 1 yazılımda bile  log kesinlikle alınmalı orjinal yazılım emilip muhafaza edilmeli gerektiğinde orjinale dönmek için :)

kendi yazabilen maalesef çok az iki elin parmağını geçmez :) bunlarda her arabayı yazamıyor bence bu mapperlerinde uzmanlaştığı düzgün yazılım yaptığı markalar ve motorlar  var :) 

burdan mail atıyor yurt dışından dosya geliyor onu yüklüyorlar geneli bir aksilik olduğu zaman biz her şeyi doğru yaptık moduna geçiyor hepsi bu işi yapıp yaptığı işin arkasında duran kişiler maaalesef çok az :)

stage 1 hemen  sorun olmaz mekanik bir sıkıntı olmadığı sürece yinede yazılım yaptırcaklara tavsiyem karşınızda muhatap bulabileceğiniz işi bilen büyük yerlere yaptırmakta fayda var :)  

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hiçbir araç aynı parametrelere sahip değil. Kopyala yapıştır en tehlikeli olanı 

+1

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

yazılımı direk atan (yapıstır) yapan firma çok ama attıgı yazılımı güncelleyen firma sayılıdır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yazılımı neden fabrikanın kendisi yapmıyor  direk ?  

tek sebep çevre korunmasımı 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yazılımı neden fabrikanın kendisi yapmıyor  direk ?  

tek sebep çevre korunmasımı 

Optimum kullanım koşulları.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
7 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Optimum kullanım koşulları.

motor şanzıman ömrümü yani ?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Emisyon, yakıt, tepkiler, ömür, bakım periyotları vs vs. liste uzar gider. Bazı değişik tarafları da vardır yazılımın örneğin, 3500 rakımda işler tersine dönebilir. Yani bir bakmışsın yazılım uçmuş. sonra normale dönecektir tabi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

Pazarlama stratejisi de var. Almanya da bildigim kadariyla vergiye hp de katiliyor. 1.8T Audi Ayni motor 163 hp olani da var 190 hp olanida.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yazlık lastiklerimin yıpranması, kışlık lastiklerimi takacak jantım olmaması gibi bahanelerle highline jant denk gelince aldım.

Üzerinde lastiklerde vardı ama eskiydi. 2012 tarihliydi.
Eve çıkarıp bir güzel temizledim. Sonradan boyanmış, ufak tefek hataları var ama iyi durumda. 

41883142661_e04092bf43_c.jpg

Temizlenince daha güzel oldu.

41840368592_e9152ab8b6_c.jpg

Sabah ilk iş jantları üzerindeki eski lastiklerle takıp lastikçinin yolunu tuttum. 1 haftadır zaten lastik araştırıyordum. Lassa Driveways'de karar kılmıştım. 
Lastikler takıldı, balansları yapıldı. Siboplar değişti. Bir tane bijonun başı kötü durumdaydı değişti.

41883145601_6d67d199d1_c.jpg

40075974410_cb0689f155_c.jpg

41840379942_cb105d4c4a_c.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tertemiz olmuş güle güle kullanın.  sizin arabanın sıfırı 250 bin lira artık sahibide kıymetini net biliniyor  güzel günlerde kullanmaya devam  inşallah.  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

güzel temiz jantlar sağ taraftan aracı biyeremi sıkıstırdın yada sıkıstırdılar. camurluk agızları ezik mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
45 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

güzel temiz jantlar sağ taraftan aracı biyeremi sıkıstırdın yada sıkıstırdılar. camurluk agızları ezik mi

Aldığımda vardı Okay, yaptırmadım öyle kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok yakıştı Mustafa, güle güle kullan Maşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun Mustafa güle güle kullan. Jantlar çok yalışmış.

Lastiklerimiz aynı oldu, ses konusuna bakma fırsatın olunca haberleşelim :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Saol Önder abi. Ben ses filan duymuyorum. :) (Passat’ın o kadar farkı olsun.) :)

Yumuşak güzel lastik gibi şimdilik. Zamanla ne olur bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Mustafa güle güle kullan. Jantlar çok yalışmış.

Lastiklerimiz aynı oldu, ses konusuna bakma fırsatın olunca haberleşelim :biggrin:

Abi bizim araçlar kütüphane, ben golf e daha önce 72 db lık turanza t001 taktım. Fark göremedim. 

Tirent fokız yalıtım olmayınca tabi sizde sıkıntı. 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun Mustafa kazasız belasız. Bu arada kaskoya işllettin mi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bir araca yapılabilecek en güzel şeylerden birini yapmışsınız. Güzelce de yıkamışsınız daha ne olsun. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Söktüğüm jantları boyadım. Kışlık lastik takacağım bu jantlara.

Öncesi bu şekilde. Islak olduğu için hatalar belli olmamış. Kollar arasında boyada solma vardı. Jant üzerinde de zımpara ile geçmeyecek derin çizikler vardı.

40247824340_b0d75c3770_z.jpg

Polyester macun ile hataları kapatıp zımpara yaptım.

41486017954_d273c127c4_z.jpg

Güzelce yıkadıktan sonra maskeyip astarı attım. Astardan sonra mumlu bezle silerek boyaya hazırladım.

41486002164_2428ec3062_z.jpg

4-5 kat boyadan sonra son kat kurumadan önce bir kat vernik attım. 

27335825877_6c9a67e45d_z.jpg

3-4 gün dinlendirdikten sonra depoya kaldıracağım. :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Genelde bu tip boyamalarda sökülme çok oluyor . Vernik sökülmeyinengeller sanrım

yalnz tertemiz çok güzel olmuş👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Teşekkürler.

Güzel zımparalamadan astarsız atılan boyalar sökülüyor. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...