İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Sağ Yolcu Paspas Bölgesi Islanmış

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2
(düzenlendi)

Merhabalar arkadaşlar birkaç gün önce bagajdan su alma problemi olan aracımızı tamir etmiştim.Şuan bagajdan yana bir problemimiz yok.Ancak daha önceden fark ettiğim ve bagajdan suyun ilerlediğini düşündüğüm sağ yolcu paspas bölgesini bugün tekrar kontrol ettim.Düne oranla ıslaklığı artmıştı.Araç 3-4 gündür kullanılmıyor.Kapının yağmur tahliyeleri açık kontrol ettim.Kapı fitilleri gayet iyi durumda. Araçta sunroof mevcut ama kış gelmeden ön tahliyelerinin temizliğini yapmıştım.Arka tahliyeleri göremediğim için bir işlem yapamadım.Son olarak ön sağ-sol ve arka sol taraflarında bir problem yok.Bu araç sizce bu suyu nerden alabilir fikirlerinize ihtiyacım var.

tarihinde Osman Ünal3434 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Saraç

geçen açtığınız konuyu görüp kendi aracımı kontrol ettim ve bagajdan su olduğunu gördüm.Sanırım boya kaporta ustaları bakıyor bu durumlara. Geçmiş olsun benide baya uğraştıracak gibi.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

@Eren Saraç Bagajdaki sızmanın tamirini kendim yaptım o basit ama bunun kaynağı da belli değil can sıkan o.  Ustam arkadan su yürümüştür demişti.Ama fırsat bulunca yanına uğrayıp klima tahliyesini ve on cam tahliyelerini kontrol ettircem

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)

@Çağlar Bayur Az önce detaylı şekilde baktım yeniden sadece sağ arka yolcu paspas kısmının bir el kadar kısmı ıslak etrafı üstü kuru. Koltuğun altındaki kalorifer elemanının içi de kuru ve tozlu ordan da su girmiş olamaz.Tüm sıvılarını kontrol ettim herhangi bir eksiklik yok Çağlar abi. Acaba gerçekten su mu yürüdü de kurumadı? Yada sunroofun arka tahliyelerinin borulari mi delindi ? (Ön tarafları temizlemiştim ancak arka tarafları goremedigim için müdahale de bulunamamıştım)

tarihinde Osman Ünal3434 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Bağajdan sızan su sizce bu yolu izlemiş olabilir mi? (Fotoğrafı internetten buldum)

nj0nYl.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Olabilir ancak oradan geçmesi için önce stepne havuzunun dolması gerek sanırım. Arka alt koltuğu söküp kontrol etmek en iyisi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Su işi gariptir.. Girdiği yer ile çıktığı yer apayrı olabiliyor.. Halıyı biraz söküp suyu takip etmeli

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

@Çağlar Bayur Abi havalar biraz güneş açsın ilk işim dediğini yapmak olacak. Stepne havuzundan bayağı bir su çıkartmıştım. Zaten bagaj halısını kaldırdığımda su arka koltuğun başlangıcına kadar ilerlemişti

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

benim mk3tede ön yolcu kısmında paspasta su birikiyordu fitillere bi iki işlem yapmıştı usta düzelmişti 

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Birebir başıma gelmişti. Klima tahliye hortumu yaprak vs. ile tıkanabiliyor. Klimanın etrafındaki trimlere bakın, ıslaklık varsa, her klima çalıştığında oradan sızıntı yapar. Otokoç İstinye tahliye borusunu temizleyip çözmüştü. Kurutmak içinse iyi bir oto kuaföre gidip kurutun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Köse

Herkese iyi akşamlar. Nemin focusum da yaklaşık 1 ay önce su aldı. Sürekli bezle suyunu siliyorum.  Stop lambalarını söktüm kablo giriş yerlerine siyah silikon uyguladım. Ama yine aldı. Bagaj döşemesi tümden söktüm suyun sızdışu yeri bulamadım. Son olarak bagaj kapağını açtığımda sağ ve sol tarafta birer tane tampon vidalı gördüm. Silikon uygulamak çok zor olduğu için strafor köpüren aldım bir tüp. Pencerelerin kullandığından arabanın altına yatıp vidaları olduğu yerden uyguladım şimdi hiç olmadığı kadar kuru sizinki de ordan alıyordur.  İlk oraya bakın

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

@Mert Ender Klimayı kullanmadim ama kontrol ettircem fırsatını bulunca

@Cihan Köse Bizim de daha önce bagajdan su almıştı ancak o sıkıntıyı kendim giderdim.Suan sadece sağ arka yolcu paspas bölümünün bir kısmı ıslak.Bagaj halilarini ve koltuğu sokunce suyun geliş yönünü tespit etmeyi umuyorum

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

@Çağlar Bayur abi bugün sağ arkayı soktum siyah halının altında bulunan yalıtım kecesi komple ıslak.Daha sonra ön sağ yolcu tarafına baktım orada ıslanmış. Yarın ustaya götürecem yağmur ve klima tahliyelerine bakılacak.Sonra otokuaforde kurutturacam. Başka şüphe duymam gereken bir.nokta var mı? Bugün sunroof tahliyelerini kontrol ettim suyu gayet tazikli şekilde bosaltiyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Engin Kırtay
Osman Ünal2 yazdı:

@Çağlar Bayur abi bugün sağ arkayı soktum siyah halının altında bulunan yalıtım kecesi komple ıslak.Daha sonra ön sağ yolcu tarafına baktım orada ıslanmış. Yarın ustaya götürecem yağmur ve klima tahliyelerine bakılacak.Sonra otokuaforde kurutturacam. Başka şüphe duymam gereken bir.nokta var mı? Bugün sunroof tahliyelerini kontrol ettim suyu gayet tazikli şekilde bosaltiyor.

Merhaba, Eski bir konu ama sorunu nasıl hallettiniz? Bende de aynı şekilde sorun var çünkü. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...