İçeriğe Yönlendir

Mazda 6 - Bagaj İzolasyonu

Misafir

Recommended Posts

Hava çok soğuk olduğu için yapışma zor olur diye düşünmüştüm ama ısıtıp yapıştırırnca hiç sorun yaşamadım. 2-3 saat içerisinde hiç bilmeyen birisi bile kolayca yapabilir. 

Malzemeler
- Bitüself (10*1000 cm) 1 paket fazla bile geliyor. 
- Ses yalıtım süngeri 2 tabaka 
- Maket bıçağı
- Isı tabancası

Öncelikle klips girişlerini vs kapatmadan, bitüself ile fazla özenmeden zemini parça parça kapladım. 

o0DpXq.jpg

l3apqp.jpg

Bitüself kaplaması bitince ses yalıtım süngerini yapıştırmaya başladım. 

WgMaXE.jpg

3vbMOj.jpg

Sonrasında klipsleri tazeleyerek bagajı toparladım. Yerine oturmayan bir şey olmadı. 

LZVNvz.jpg

Deneme şansım oldu seste fark var, taban izolasyonu yapılınca çok daha iyi olacak inşallah. 

Not:Özellikle bitüself iyi ısıtılınca hamur gibi şekil alıyor, istediğiniz gibi yapıştırıyorsunuz ;) 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Elinize sağlık. Bitüselfi nasıl ısıttınız? Kullandığınız ses yalıtım süngeri marka/model var mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Elinize sağlık.Bende aracı satmamaya karar verirsem,böyle bir uygulama yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben aracı satmaktan vazgeçtim. Oturup yapayım birgün inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Serkan Turan yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Ben aracı satmaktan vazgeçtim. Oturup yapayım birgün inşallah.

Yer müsaitse tavsiye ederim. 2-3 saatte tamamlarsınız ;) Malzeme temini içinde adetaş yapıyı tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Serkan Turan
Bir saat önce, Murat Yılmaz yazdı:

Yer müsaitse tavsiye ederim. 2-3 saatte tamamlarsınız ;) Malzeme temini içinde adetaş yapıyı tavsiye ederim...

Eyvallah teşekkür ederim. En kısa zamanda yapmayı planlarım içerisine koydum:)

Yorum bağlantısı
1 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Güzel görünüyor. Ses yalıtım süngeri son resimdeki kadar mı? Diğer boşta kalan yerler kaplanmadı mı? 
bitüself de bu mudur http://www.hepsiburada.com/btm-bituself-oto-ses-yalitim-banti-10-cm-x-10-metre-aluminyum-p-OTOAVMBTS-10

Bir de lpg tankının altı boş mu? Amma soru sordum :flowers:

Bitüself bu değil. Aynı fiyata eni 20 cm olanı aldım. Süngeri fazla kullanmadım, fazla şişirmek istemedim. Lpg tankının altında şilte var, yanlarınıda ben kapattım. 

Yorum bağlantısı
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

tam randıman için mutlaka kapı işlerini de yapmanız gerekir:

Tabandan sonra kapılarda sırada :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Uğraşma bence, gelsin artık Accord. Neyse zaten şaheser ortaya çıkarmak için biraz karalama çalışmak da lazım :D 

Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Uğraşma bence, gelsin artık Accord. Neyse zaten şaheser ortaya çıkarmak için biraz karalama çalışmak da lazım :D 

Sıra ona da gelecek :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...