İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1,0 Blue

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Gece uyku girmedi gözüme. Böyle basit arızalar canımı çok sıkıyor. Arabamdan soğumak üzereyim. Sahibinden üzerinden arabalara bakıyorum. Banka kredileri bakıyorum. Ama çıkar yol bulamıyorum. Eskiye para vermek içimden gelmiyor. Yeniye gücümüz yetmiyor. İ10 nuda ucuza harcamak istemiyorum. 

Bu sabah işe geldim. Aracın motor suyu sıcaklığı 70 dereceye varınca kendim elimle lpgye gecirdim. Çiçek gibi çalıştı. 6,8 litrede lpg tüketim ortalamasını tutturdum. 

Ancak eski videolarımı seyrettim. Araba 30 40 derecelerde bile lpg geçiyormuş. Ama gece motor sogukken , 7 derece hava sıkcalığında 70 dereceye ulaşana kadar ancak lpgye geçebilmişti. 

Obd ile hata kodunu aratınca karşıma ilk defa gördüğüm bir uyarı geldi. P0191 hatası. P0191 Fuel Rail Pressure Sensor "A" Circuit Range/Performance.

Ustama sordum, arabayı bana teslim etmeden diagnostich ile gemişler. kalibrasyon bile yapılmış. Hyundai testlerinden geçmiş. :( 

Arızamız her seferinde değişiyor. Artık lpg erken geçmeye çalıştığı için stop eden veya lpgden benzine gecen bir arabamız vara :( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Gece uyku girmedi gözüme. Böyle basit arızalar canımı çok sıkıyor. Arabamdan soğumak üzereyim. Sahibinden üzerinden arabalara bakıyorum. Banka kredileri bakıyorum. Ama çıkar yol bulamıyorum. Eskiye para vermek içimden gelmiyor. Yeniye gücümüz yetmiyor. İ10 nuda ucuza harcamak istemiyorum

Bu sabah işe geldim. Aracın motor suyu sıcaklığı 70 dereceye varınca kendim elimle lpgye gecirdim. Çiçek gibi çalıştı. 6,8 litrede lpg tüketim ortalamasını tutturdum. 

Ancak eski videolarımı seyrettim. Araba 30 40 derecelerde bile lpg geçiyormuş. Ama gece motor sogukken , 7 derece hava sıkcalığında 70 dereceye ulaşana kadar ancak lpgye geçebilmişti. 

Obd ile hata kodunu aratınca karşıma ilk defa gördüğüm bir uyarı geldi. P0191 hatası. P0191 Fuel Rail Pressure Sensor "A" Circuit Range/Performance.

Ustama sordum, arabayı bana teslim etmeden diagnostich ile gemişler. kalibrasyon bile yapılmış. Hyundai testlerinden geçmiş. :( 

Arızamız her seferinde değişiyor. Artık lpg erken geçmeye çalıştığı için stop eden veya lpgden benzine gecen bir arabamız vara :( 

lpg az yakıordu değil mi ? Ama böyle sorunlar olur olacaktır. Düzelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İ10 bugun aramizda değil servidin yogun bakim odasinda makineye bagli yaşiyor. :)

Arabayi tekrar servise verdim.inanilmaz şeyler ögrendim. Bizim arabanin icinde sakli ne cevherler varmiş. Hyundai gds ariza tespit cihaziyla yapmadigimiz kalmadi. Yarim gun boyunca ugrastik. 

Sonuc olarak bildigimiz tek şey, lpg hattinda sicaklik 33 derecenin ustune cikmiyor olmasi.. :(. Lpg hattinin sicakligi 65 e cikmasi lazim. Fakat bu durum oluşmuyor. 

Basinc ise gayet normal. Bekliyoruz sonuclari.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 22.01.2019 at 20:23, Ali Darbaz yazdı:

Apar topar servise gittim. Servisde lpg filtresini sert alüminyum kutusu çatladığı, sökerkende hepten koptu. Ömrünü tamamlamıştı. Hemen garantiden bir adet yenisi istendi. Bedeli, 645 tl olan bu parçanın garantiden tedarik edilmesi çok güzel bişey.

parçayı görmedim ama hareketssiz duran aluminyum bir parçanın çatama gibi ömrü olmaz. jantlar da aluminyum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

parçayı görmedim ama hareketssiz duran aluminyum bir parçanın çatama gibi ömrü olmaz. jantlar da aluminyum.

Adam dün uyuyamadı bugün de uyuyamayacak bu gidişle.

Alicim boşver olur bazen bunlar kaza bela olmasın hepsi çözülür. Araban güzel. Sığmıyorsanız ayrı olay.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun tez zamanda sonuca bağlanır merak etmeyin . Biraz izin yapsın Ayten bu akşam arkadaşlarında kalacak [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gece guzel uyudum. Sikinti olmadi. Kafaya takmadim. 

Aile de sıkıldı arabadan . Sat kurtul modundalar. Alti ustu lpg cok erken gecmekte. Böyle bir sebebden 2 gundur arabasiz kalmak stress yapti. :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

altın kural: çalışıyorsa elleme derler...

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu ufak arıza için araç satılır mı hiç.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Araci degisme fikri baslamissa artik hersey icin cok gectir. 

Bir kisi araci degismeye karar verdiyse hersey etkiler.Ali beyde bence kafaya koymus. Arac kendi kendine duzelse dahi artik ok yay dan cikmis 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba yine bende. Arabayi haftaya pazartesi tekrar servise vereceğim. Fabrikadan bilirkişi gelicek.  Bakalim sonuc ne olcak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Masrafini dussek olmamı?

Söyleyip düşeceksek olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorun çözmeden araç satılmaz.. Alan ne yapsın :)

Canı çıksın :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

temiz fluence var 1.5 dci 2014 58.500 fiyat arac orjınal dusunursen bak ali bey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabamı bozuk bozuk vermem arkadaşlar. Şu an %50 oranında sat ve %50 satma modundayım. Kredi faizleri düşük olsa %80 sat moduna geçicem. 

Arabam çiçek gibi olmuş. Motor  en az 200 devir daha aşağida %15 torku fazla veriyor sanki. Patinaja bile kalıyor. Şaşırtıyor. Arabanın 3 numaralı silindirinin ateşleme bobini incelemede dalgali elektrik sinyali yolladığı tespit edilip değiştirildiğinden beri araba uçuyor. 

Yeni tecrube olduğu içinde satasım gelmiyor :(

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Pamukkale bile topu dikti, Mart'tan sonra bir cisim yaklaşıyor bize kaptan, dikkat etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Pamukkale bile topu dikti, Mart'tan sonra bir cisim yaklaşıyor bize kaptan, dikkat etmek lazım.

Ben bu seneki tatil planlarımı askıya aldım. Yapacak bişey yok :( 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Batık gider temizler kalır martdan sonra ıyı olacak herşey 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yarın arabayı tertemiz yıkayacağım. Sonra bir sürü resmini çekip, güzel bir hikaye yazıp , İlana koyucağım. :)

Fiyatını Yeni debriyajı, yapılan son bakımı ve şubatta yaptıracağım muayeneye istinaden 43000 tl fiyat biçiyorum. 

Hız sabitleyicide dahil edeceğim bu fiyata. Ayrıca kaskonun mini onarımını kullanıp, üstünede para katıp şu marşpiyeldeki iki vuruğu düzelteceğim. 

Bu fiyata almak isteye satacağım. Altını söylüyene satmayacağım. Ancak ve ancak bu fiyata giderse arabayı elden çıkarıcağım. :) 

Böylece içimdeki kuşkudan kurtulacağım. Önce foruma bir yazı yazayım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Resimdeki alt marşpiyeldeki 2 vuruk kaça düzelir sizce :) 

6822782067605b2f17c3f7452724c3c91d16c4a8

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Oraya ciddi emek harcamak gerekecek.Kapali bir alan, O yuzden ezikler biraz zor duzelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gun arabasiz hayat similasyonu yaptik. Çekmekoyden Beşiktaşa ailece iett ile gitmeye çalistik. 

Arabayi MetroGarden Avm biraktik. Ordan metro ile uskudar . Ordan marmaray. Sirkeciden vapurla üsküdar. Tekrar metro ile MetroGarden. 

Tam bir kaos.. eve vardigimda uyudum . Oderece fena. Kizim hayatinda ilkdefa metro ve vapur gördü. 

Marmarayda 2 yasindaki kizim resmen sular seller gibi agladi. Zar zor zapteddim. Zaten Beşiktas diye sirkeciye gittim. Bebek arabamiz kendi başina bile 14 kilo yük. Kollarim koptu. Vapura binmek , ayakta yolculuk etmek, çocuk. İstanbulda yolculuk cok zor.

Arabayi satip almamak düşüncemiz vardi. Biz bunu fena bir şekilde yaşadik. Eve gelir gelmez uykuya yattim.. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...