İçeriğe Yönlendir

İnşaat-Yenileme

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Babamların evinin banyosunu yeniliyoruz. Kısaca sormak istediğim iki konu var. Malzeme açısından

Çeşme-Batarya

ECA mı ARTEMA mı yoksa daha iyi  bir marka var mı

Termosifon

BAYMAK mı DEMİRDÖKÜM mü Yoksa daha iyisi var mı

Bir de duşakabin lavabo ve asri tuvalet hakkın da kullanan fikri olan varsa 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Termosifonda Ariston tavsiye edebilirim. 3 senedir 65 litreliğini 7/24 olarak kullanıyorum elektrik tüketimi ve performans açısından fazlası ile memnunum.

http://urun.n11.com/termosifon/ariston-shape-eco-50-v-50-lt-titanyum-kazan-termosifon-P82713314?cid=604001&gclid=CLq2wNvpjtICFYU-GwodDZwA6A&gclsrc=aw.ds

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Eca bataryaların su hortumları standart ölçüden farklı ve piyasadaki standart ölçüdeki hortumların 2.5 katı daha pahalı. Hırdavatçılarda da bulunmuyor. Sadece eca bayilerinde var. onlar da "biz elimizde bulundurmuyoruz siparişle getirtiyoruz" diyorlar. Ayvalık için yazıyorum orayı bilemem ama araştırın. Yarın bir hortum yüzünden 3 gün beklemeyin fabrika keyfini...

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

Artema ve bosch öneriyorum. 

http://www.bosch-home.com.tr/ürünler/ev-konforu/termosifonlar-ve-ani-su-isıtıcıları/RDG8015TR.html#tab2

titanium kazanlı 80 litre. Özellikle 80 litre olanı tercih edin derim. 50-55 derece eco modda 2 kişi için çok rahat yetiyor. 50 litre olanlar su oransal olarak fazla eksildiği için hemen soğuyor. 

Yorum bağlantısı
Borga Tansel
(düzenlendi)

ECA - Artema gibi üst sınıf ürünler bence bir ev için fazla. Bu tarz ürünler otel, rezidans vb çok insanın kullandığı yerlerde ve prestijin gerektiği yerlerde kullanılır.

Eğer ki bütçeniz fazla ve çok şık bir şeyler için çabalıyorsanız bu marka ürünleri alabilirsiniz.

Ben kendi evim için "klasvan" marka batarya kullandım. Şık ürünler. Döküm olanları tercih edin, hangi marka olursa olsun. Plastik aksamlı ne kadar az parçası olursa o kadar uzun ömürlü olacaktır.

Termosifon için marka söylemem ama bulunduğunuz il ve ilçede servis ağı hangisi genişse onu tercih edin derim. Hiç bilinmedik markalardan uzak durun.

Duşakabinin işçiliği çok önemli. İyi bir usta bulun. Yoksa sürekli su kaçırmaya başlar. Bu da canınızı sıkar. Eğiminin düzgün ayarlanması önemli. Gider bağlantısının doğru yapılması, su emişi için önemli. Aksi halde duş esnasında duşakabin içerisinde göllenme olacaktır. 

tarihinde Borga Tansel tarafından düzenlendi
Yazım hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

ECA yı tercih etmemizin nedeni. Değişim yapılacak olan banyodaki bütün çeşme ve bataryaların 20 yılın üzerinde kullanıyor olması. Hiç bir şekil de arıza su kaçırma bozulma olmadı. Renk değişimi illa ki oldu.

Şunu da sormayı unutmuşum

Bulunduğumuz yerde doğalgaz yok. Termosifon yerine kombi alınabilir mi. Kombi sadece banyo için doğalgaz gelene kadar su ısıtmak için kullanma imkanı var mı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
15 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

ECA yı tercih etmemizin nedeni. Değişim yapılacak olan banyodaki bütün çeşme ve bataryaların 20 yılın üzerinde kullanıyor olması. Hiç bir şekil de arıza su kaçırma bozulma olmadı. Renk değişimi illa ki oldu.

Bulunduğumuz yerde doğalgaz yok. Termosifon yerine kombi alınabilir mi. Kombi sadece banyo için doğalgaz gelene kadar su ısıtmak için kullanma imkanı var mı.

doğal gaz kombisi doğal gaz olmadan nasıl çalışcak?

elektrikli modeli mi var acaba kombinin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erdoğan

Batarya da Artema markasını öneririm. Ayrıca Grohe ya da Hansgrohe markasını şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
58 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Boyler alabilirsiniz.Hem elektrikli hem kalorifer tesisatını kullanan modellerden. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Batarya da GPD  armatür  Artemanın bazı modellerinin içi plastik GPD  içi prinç 3 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok... hemde hesaplı ...

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

elektrikli kombi modelleri mevcut. çok sessiz. anında sıcak su. 2 bin lira gibi rakamlarda. 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bataryalar da, kaliteli mallar zaten belli, ev kendininse iyi marka kullanmak mantıklı,

Termosifon konusunda deneyimim var, biri beko, biri arçelik olmak üzere 2 adet termosifonum çöpe gitti, 3 senelik garanti bittiğinde delindi bu mübarekler, daha sonra ariston aldım, markayı pek tanımadığım için güvenemeyerek sırf ucuz olduğu için aldım, tam 6 sene bir kere bile servis çağırmadan kullandım, daha sonra kombili eve geçtiğim için termosifonu bi arkadaşa verdim, hangi termosifonu alırsan al, soğuk su girişine muhakkak basınç ayar vanası taktır.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

Elektrikli doğalgaz kombileri var, ama bunlar doğalgazın olmadığı yerlerde ısınma için petek bağlanılacaksa kullanılıyor, pek kullanılmama sebebi ciddi elektirik faturası gelir, ısınma için kullanmayacaksan bu elektirikli kombilerden almaya gerek yok, çünkü termosifondan daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumdan çokça fikir duyacaksınız. Yakın zamanda ofisteki ve evdeki tuvaletleri yenilettim. Tecrübelerimi aktarayım.

Baymak termosifon kullanıyoruz ofiste. 3. senesini doldurdu. Hiç sorun çıkarmadı. Su basınçlı geldiği için bir basınç kesen valf takıldı ekstradan.

ECA ve Artema, ikisini de kullandık, sorun çıkarmadı. Vitra'nın hava pompalı çift kademeli gömme rezervuarı ise sürekli sorun çıkartıyor. Sanırım zaten artık üretmiyor vitra bunları, aman diyeyim.

Klozette ECA'dan şaşmayın. Evde Ege seramik kullandık, taharet musluğu yeşillendi resmen.

Banyo musluklarında ise Artema çok iyi. Senelerce gidiyor gerçekten.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
5 saat önce, Ali Gök yazdı:

Bilsem

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fevzi Göktaş

Duşakabin önerisi olan yok mu. Güvenli bir alışveriş sitesi. Hepsiburada dan farklı

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

1 senedir gömme rezervuarla savaşıyoruz. Su kaçırıyor ama bulamadım. Teleskopik kamera saldım bulamadım. Ama duvara kaçırdığına emindim. 

bugün kırdım. Gömme rezervuarı söktüm. Demirleri tamamen pastan çürümüş. Altındaki tuğla kum ıslak. 

neden rezervuar gömülür anlamıyorum. Sorun olunca banyonun yarısını kırmak zorunda kaldık. Rezillik. 

eski tip dıştan rezervuarlı yaptıracağım. Ya da dekoratif gömme gibi duran dıştan rezervuarlı alacağım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

sosyetelik başka bişe değil . klozetin arkasında dursa su deposu eski sistemle mis gibi arıza yapınca başa bela oluyor gömme

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

aldım kendinden rezervuarlı eski tuvalet. Onunda sıkıntısı var. 

en eski tiplerde şamandıra veya boşaltma bozulursa üstten kapağı açıp değiştiriyorsun. 

şimdi yeni tip. Taşın altı kapalı. Duvara tam yaslanıyor yani. Rezervuarı alttan montaj edilmiş. İç takımı da alttan montajlı. 

iç takımı değiştirmek için tuvalet taşını öne çekip, rezervuarı çıkarmak gerekiyor. Çünkü civataları arkada duvar tarafında. 

allam yaa. Zorlaştırmak için her şeyi deniyorlar 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

aldım kendinden rezervuarlı eski tuvalet. Onunda sıkıntısı var. 

en eski tiplerde şamandıra veya boşaltma bozulursa üstten kapağı açıp değiştiriyorsun. 

şimdi yeni tip. Taşın altı kapalı. Duvara tam yaslanıyor yani. Rezervuarı alttan montaj edilmiş. İç takımı da alttan montajlı. 

iç takımı değiştirmek için tuvalet taşını öne çekip, rezervuarı çıkarmak gerekiyor. Çünkü civataları arkada duvar tarafında. 

Aldığınız bu sistemden sanırım. Şatılanların büyük kısmı bu sistemle geliyor.

110000423126368.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O kadar kırmışsın , eski sistemi yenilesene. Kaliteli malzemeyle ömürlük kullanırdın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kurcalarken buldum. Boşaltma takımını döndürünce sökülüyormuş. Kauçuk contası da değişebiliyormuş. Rahatladım. Sadece rezervuarın en altı sabitleniyormuş. 

aynısını hayatta yapmam hocam. Gömme sistemi söktük. 4 çuval molozla sökebildik. Seramikler kırıldı vs. Suyun aktığı ve içinde sistem olan şeyi bence gömmenin anlamı yok. Biz japoncuyuz. Basit ama sağlam olsun :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aslında çekmece gibi bir sistemle gömülmeli, kapağı vidalı. Gerekince aç çekmeceyi tamir et kapat olsa.. fikrim geldi:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...