İçeriğe Yönlendir

Ankara Tan Oto ve Ford Turneo 'Telefonluk' Sorunu (DİKKATLİ OLUN)

Osman Günen

Recommended Posts

Osman Günen
(düzenlendi)

Merhabalar,

Yazdıklarım yaşananların özetidir arkadaşlar, Özetinde özetini okumak isteyenler koyu renkli kısımları okuması yeterlidirok.gif 

Ford Turneo Courier Delux paket sahibiyiz. Radyonun üst kısmında kullanım klavuzunda “Telefonluk” diye belirtilen yere telefonumu koyarak Ankara’dan Hatay’a (30.12.2016) tarihinde seyahat ettim. Yolculuk sırasında telefonumu elime aldığımda aşırı şekilde ısındığını fark ettim ve telefonda herhangi işlem yapılmıyordu. Elimi “telefonluk” kısmına koyduğumda oranın çok fazla ısınmış olmasından kaynaklanabileceğini düşündüm. Telefonu soğuttum fakat telefonum bu sefer hiç açılmadı.

Bu olay ile ilgili Ford’a yazı yazdım, incelenmesini istiyorum, telefonumu “telefonluğun” aşırı ısınmasından bozulmuş olabilceğini yazdım. Bu nedenle ertesi gün beni servise çağırdılar. Bende Yenimahallede bulunan Ford Tan Oto’ya gittim.

Ön tarafta Ömer Faruk bey ile görüşme sağladım, bu konu bizi aşar dedi ve Defne Hanım’ı çağırdı. Defne Hanım, gayet güzel ilgilenerek arabanın “telefonluk” kısmını incelenmesini fotoğrafların çekilip  bu konuyu Ford’a bildireceklerini söyledi. 1 gün boyunca serviste kaldı araba. Ertesi gün almaya gittiğimde ön tarafta Ömer Faruk bey ile görüştüm, arabanın hazır olduğunu söyledi. Sorun neredeymiş dediğimde ise arabada sorun yok cevabını aldım. Buna karşılık; yetkili biri ile görüşmek istedim beni gene Defne Hanım ile görüştürdü, odasına gittim.

Arabanın normal olduğunu gösteren bir sıcaklık testini görmek istediğimde böyle bişeyin olmadığını söyledi. Neye göre test ettiniz dediğimde cevap alamadım. Ve üstüne o kadar süre o telefon orada tutulur mu gibi de bir cevap aldım. Yani telefonluk yerine telefonumu koyduğum için ben suçlu çıktım. Hatta bi ara da, mesela ocağın üstünede telefon konmaz gibi saçma bir örnek verdi. Bende tabi ocak üreticileri onu zaten yazıyorlar, ateşe elektronik cihaz yaklaştırmayın diye yazıyorlar dedim. Ben arabanın telefonluk kısmına telefon koydum sıkıntıda benim koymam mı yani dedim. Bi kaç tane daha beyin yakan örnek verdi.

Her neyse ne yapacağız o zaman dedim, yapıcak bişey yok dedi Defne Hanım. Oysaki elle bile değdiğimizde anlaşılıyor zaten az bir zamanda ısındığı. Her neyse daha önce geldiğimde tabi efendim ilgileniriz efendim biz her türlü bu bilgiyi Forda iletiriz diyen bayan o akşam hiç bir şey yapmayız hiçbir sıkıntı yok demeye başladı.

Haksızlığa uğramam, kandırılmam ve saçma sapan örneklerin verdiği gerginlik ile bozuk olan telefonumu yere fırlatarak odadan çıktım.

Bu zamana kadar beklememin nedeni acaba bi arayan soran olur mu, sıkıntı nedir gibi bir telefon beklememdi ama maalesef hiçbir arayan hiçbir kişide ilgilenmedi

Demem o ki, TAN Oto ve Defne Hanım, telefonluk kısmına telefonu koyduğum için benim suçlu olduğumu söylüyor. Daha önce çok güzel şekilde ilgilenen Defne hanım, Ford’a her türlü bildireceğini söyleyen Defne Hanım yapacağım bişey yok demiştir. Şimdi oraya konan telefon aşırı ısınma sonucu patlasa, araba içinde ki ve diğer arabalardaki insanların canı yansa- vefat etse bunun sorumlusu kim olacak?

Bu yazıyı bazı şeylerin farkına varılması için yazdım. Bağırmak-Cep telefonunu fırlatmak hiçbir etki yaratmadı. Umarım bu yazı Ford-Tan Oto-Defne hanım tarafından bir şeylerin farkına varılmasına sebep olur

İyi günler

tarihinde Osman Günen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Görsek bi.. Neymiş bu telefonluk.. ?

Bende çok merak ettim. Orjinal telefonluk hiç görmedim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

telefonun olduğu kısım sanırım.. .

31.jpg

bu arada servisin yaptığı saçmalıklar iyiymiş.. .

Yorum bağlantısı
Osman Günen
36 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Neresinde bulunmakta telefonluk.

37 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Telefonluğun şarj etme özelliği varmı?

gqzvyb.jpg

5grEdD.jpg

Kalorifer borularından kaynaklanıyor sanıyorum. Bence eğer öyle ise dizayn tasarım ve mühendislik hatasıdır bu..

Yorum bağlantısı
Osman Günen
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Telefon ne marka?

Samsung S3 Mini, Telefonun maddi değeri belki çok önemli değil, Asıl benim canımı sıkan yetkili servisin tavrı. Telefondan dolayı bi durum olsaydı zaten Defne Hanımın odasında onu yere fırlatmazdım. 

Dalga geçer gibi davranmaları canımı sıkan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bu telefonluk denen yeri ilk kez gördüm desem yalan olmaz.. İlk görüntü telefonun arka kısmının açık şekilde durduğu. Bu iyi bir şey ancak yer olarak kötü bir yerde.. Çünkü focus 3 de teyp kısmı bana göre çok aşırı ısınıyor. Eğer bu araçta da aynı durum varsa zaten telefon burada kebap olur ..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

S3 10yıl oldu kullandık. Isınma görmedim. Demekki o bölgede hava problem var. Servis danışmanı iletişimi de tam bir eğitim zaiyatı vakası olmuş. Tipik müşteriye yazık sendromu

Yorum bağlantısı
Osman Günen
22 dakika önce, Ayhan Onaran yazdı:

Ben bu telefonluk denen yeri ilk kez gördüm desem yalan olmaz.. İlk görüntü telefonun arka kısmının açık şekilde durduğu. Bu iyi bir şey ancak yer olarak kötü bir yerde.. Çünkü focus 3 de teyp kısmı bana göre çok aşırı ısınıyor. Eğer bu araçta da aynı durum varsa zaten telefon burada kebap olur ..

Aynen yeri çok sakat, ama Focus 1 vardı bizde de onda hiç o bölgeede böyle ısınma sezmemiştim. Bu arabada çok ısınıyor o kısım. Demekki dizaynda değişikliğe gitti Ford..

7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

S3 10yıl oldu kullandık. Isınma görmedim. Demekki o bölgede hava problem var. Servis danışmanı iletişimi de tam bir eğitim zaiyatı vakası olmuş. Tipik müşteriye yazık sendromu

Zaten duruyordu telefon öylece, navigasyon yada bi konuşma esnasında olmadı ekran kapalı öyle nolur nolmaz diye duruyordu. Dıştan bir etki ile olmuş gibi geliyor, alttaki kalorifer borularından kaynaklı bence. Sormayın üstadım bayan öyle örnekler verince, birde ilgileniriz Forda bildiririz vs diyip yapabilceğim bişey yok demesi beni benden aldı.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Herşeye takilirlarsa araba hattan çıkmaz diyor mühendisler. Öyle yaparlarsa böyle Mühendislik hatası olur işte. Bu sorun sizin için dikkate alınmaz belki ama sonraki versiyonlarda illaki varsa hata düzeltirler...

Yorum bağlantısı
Osman Günen
Şimdi, Ertan Alptekin yazdı:

Herşeye takilirlarsa araba hattan çıkmaz diyor mühendisler. Öyle yaparlarsa böyle Mühendislik hatası olur işte. Bu sorun sizin için dikkate alınmaz belki ama sonraki versiyonlarda illaki varsa hata düzeltirler...

Bencede en azından benimle bi yüzyüze konuşsunlar, bi bildiri gibi bişey yapsınlar sıkıntılı olduğuna dair bilgilendirsinler insanları, cidden oraya konan telefonun patlama ihtimalini düşünüyorum durum vahim...

Umarım benim yazım diğer arkadaşlara uyarı olur, riskli bir iş artık oraya telefon koymak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
2 saat önce, Erdal Aydın yazdı:

@Doğuş Bağ

Kuryezede olarak hele şu telefonlukun bi resmini çiz bize. Bak herkes merak içerisinde.

Telefon yeri yok bende orada ekran var, trend ve deluxelerde telefon tutacağı var @Erdal Aydın

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
5 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

Telefon yeri yok bende orada ekran var, trend ve deluxelerde telefon tutacağı var @Erdal Aydın

Asıl hata titanium larda telefon koyacak yer yok.  

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bir cihazla telefonun temas ettiği alt kısımın sıcaklığını ölçmek lazım. ( uzaktan ateş ölçerler ile yapılabilir belki) Uzun süre ne kadar ısıya maruz kaldıysa cihazı bozacak kadar, bu başlıbaşına tasarım hatası demektir, bu hatayı da kabul etmezler, bunu kabul etmek arabalar hatalı üretildi demek olur, işlerine gelmez.

Yorum bağlantısı
Osman Günen
41 dakika önce, Ümit Kaan yazdı:

Bir cihazla telefonun temas ettiği alt kısımın sıcaklığını ölçmek lazım. ( uzaktan ateş ölçerler ile yapılabilir belki) Uzun süre ne kadar ısıya maruz kaldıysa cihazı bozacak kadar, bu başlıbaşına tasarım hatası demektir, bu hatayı da kabul etmezler, bunu kabul etmek arabalar hatalı üretildi demek olur, işlerine gelmez.

Açıkçası Tan Otodan bunun gibi bi ölçüm beklemiştim ama yapmamışlardı..

7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Telefon orada şarja bağlı mı kaldı yoksa boşta mı?

Şarjda değildi ekran kapalı olarak gözümün önünde dursun diye koymuştum. Navigasyon vs falan da açık değildi. Gece yolculuğu, sadece kalorifer açıktı araçta.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Camdan yansıyan hava ile ısınır diyeceğim ama ı ısı ile siz erirsiniz. Konumu itibariyle hava kanalları o bölgeye etki etmiyordur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O telefonun maksimum çalışma sıcaklığı 60 derece.

O bölümdeki ısının o dereceye çıkması için orada rezistans olması gerekir.

Direk sıcak hava çıkış kanalı oraya yönlense bile o dereceye ulaşmaz.

Bence telefonun bozulacağı varmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...