İçeriğe Yönlendir

Sorun LPG'den mi Motor'dan mı?

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Arkadaşlar ben bu işi çözemedim yemin ederim. Atiker gold sistem de de motor lambası yandı bugün takılalı 200 km oldu. Benzinde çalışırken hiç böyle problemlerim yoktu anlayamıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
3 saat önce, Enver Çatak yazdı:

Ayar ya da montaj hatası.

Bakalım tekrardan ayar yaptıracaz artık 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalibrasyon hatasıdır.

Lpg'ci kontrol ederek tekrar ayar yapmalı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
28 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kalibrasyon hatasıdır.

Lpg'ci kontrol ederek tekrar ayar yapmalı.. 

Bundan önce microfast obd siz normal lpg kiti takılıydı ben takan ustalara ısrar ettim obd li olsun gerek Yok dediler sonra 4 5 defa lamba yandı tamam değiştirelim ama tekrar yanarsa sıkıntı aracınızda dediler bende böyle bir şey olmaması gerektiğini sonuçta şu anda ayar yapılması lazım dedim kendileri obd li sistemde ayar bir kere yapılır diyorlar en sonunda mahkemeye gönderecekler beni ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzindeyken sorun olmayıp, lpg'ye geçince lamba yakıyorsa, sorun neden araçta olsun ki.. 

Montaj yapan usta çözüm üretmiyorsa, distribitörü arayın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Önceki sistem benzin haritasını bozmuştur, yaklaşık yüz km benzinde kullanıp hiç lpg ye geçmeden ayar yaptırın, gene düzelmezse o servise bir daha gitmeyin, muhtemelen gene lpg de sorun yok diyecekler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hego sensör ün çalışma grafiğine bakmalı cihaza bağlayıp

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Süleyman Özer yazdı:

Önceki sistem benzin haritasını bozmuştur, yaklaşık yüz km benzinde kullanıp hiç lpg ye geçmeden ayar yaptırın, gene düzelmezse o servise bir daha gitmeyin, muhtemelen gene lpg de sorun yok diyecekler.

3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzindeyken sorun olmayıp, lpg'ye geçince lamba yakıyorsa, sorun neden araçta olsun ki.. 

Montaj yapan usta çözüm üretmiyorsa, distribitörü arayın. 

Süleyman bey ve Mehmet bey montajı yapan firma daha öncesinde benim aracıma 02.01.2017 tarihinde ilk kez microfast lpg kiti montajı yaptı ben gold sistem olmasını istememe rağmen bu sistemi takalım hem ucuz gelde lamba yakmaz dediler ben yakar dedim yakmaz dediler sonucu ortaya çıktı ve 4 5 kez yandı sonrasında benim dediğime geldiler 300 tl fark ödeyerek atiker gold obd li sisteme dönüşüm yapıldı. Dönüşüm yapılmadan önce eğer ki tekrar lamba yanarsa aracınızda problem var bilginiz olsun sorumluluk almıyoruz dediler bende siz takın o sonraki işlem alıp almayacağınızı görürüm dedim. Sonuçta garantili ürün. Bugün bende saat 10.30 gibi atiker müşteri hizmetlerini aradım durumumu anlattım sağolsunlar bu kadar ilgili olacaklarını tahmin etmiyordum. Aynen burada yazdıklarımı birebir aktardım. Kendileri servise gittiğimde tekrar telefon etmemi istediler o esnada müşteri hizmetleri de fabrika ile irtibata geçeceğini bildirdi 5 dk sonra servise gittim telefon ederek görüştük ve servis elemanları görüştü. Servis sadece arabaya bilgisayar bağladı ve uzaktan bağlantı ile fabrika komple ayar yaptı. Tekrarlaması durumunda tekrar ayar yapılacağını bu sefer yola çıkılarak yapılacak dediler ve ücret ödemeyeceksiniz dedi müşteri hizmetleri. Zaten hiç bir ayarda ödemedim :) sonuçta herkes işini layıkıyla yapacak hiç kimse parayı kolay kazanmıyor.

2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hego sensör ün çalışma grafiğine bakmalı cihaza bağlayıp

Onu Bosch serviste kontrol ettirdim sağlam dediler çaplar bey siz uyarmıştınız o konuda gold sisteme dönüşüm olmadan onu yaptırdım sağlam olduğunu sorunsuz çalıştığını söylediler sonrasında gold sistem e dönüşüm yapıldı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...