İçeriğe Yönlendir

Lastik Havaları Sürekli İniyor

Emrah Akdoğan

Recommended Posts

Emrah Akdoğan

Merhabalar yaklaşık 2 haftada bir sol ön lastiğimin havası iniyor. 32 psi olması gereken basınç 20 psi filan. Lastikçi baktı söktü küvte soktu kaçak köçek yok dedi emin misin dedi? Sonrasında devam eden hftalarda bu durum devam ediyor başka lastikçiyede baktıracağım ama siz ne diyorsunuz bu duruma...

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

kıllık olsun diye park ettiginiz zaman birisi indiriyor olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Birisi indirmiyorsa jant arasından kaçıyor olabilir.Lastikçi bakıp tekrar yerine mi taktı..Yoksa söküp sonra yerine mi taktı. Eğer ki lastiği janttan ayırmadan kontrol etmişse bu sefer tamamen söktürüp tekrar taktırın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Merhabalar yaklaşık 2 haftada bir sol ön lastiğimin havası iniyor. 32 psi olması gereken basınç 20 psi filan. Lastikçi baktı söktü küvte soktu kaçak köçek yok dedi emin misin dedi? Sonrasında devam eden hftalarda bu durum devam ediyor başka lastikçiyede baktıracağım ama siz ne diyorsunuz bu duruma...

Sibopları değiştirtin, eğer hala devam ediyorsa jantlarda yamukluk olup, yük bindiğinde hava kaçağı yapabilir. Buna baktırın. Birde hırdavatçılarda yada yapı marketlerde filan satılan lastik tamir spreyi bir miktar deneyebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Lastiğe saplanmış vida yada çivi gibi bişey olabilir

Bazen zor fark edilebiliyor bu tür şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Lastiği janttan ayırmadı. park konusunda sanmıyorum yakın genelde sıkıntı olmayan yerler. Jant yamulmuş olabilir şimdi söylenince düşündüm, istanbulun çukurlarını bonus toplar gibi buluyorum çünkü...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Benzer bir problemi ben de yaşıyordum. Geçen akşam lastikçiye gittim. Önce lastiği araçtan söküp çevire çevire sorunu aradı ve bulamadı. Ardından lastiğe daha fazla hava basıp su pompası ile yıkadı. 5 dakika boyunca baloncuk çıkaran bir yer aradık. Bulamadık derken kendini gösterdi. Lastiğe tam dişlerinin arasından kafası kopmuş bir vida saplanmış. Öyle de saplanmış ki, ne dışarıdan ne içerden gözüküyor. Saplandığı yeri de güzelce kapadığı için uzun sürede basınç kaybına sebep oluyor. Bazen böyle patlakları bulmak çok zor oluyor. Lastikçinin gözünden kaçmış olabilir.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Çividen şüphelendim başta ama gözle görüşmüyor. Acelemde olunca janttan ayırmadık. Bir baktırayım tekrardan. Az badire atlatmadım valla çukurlar, kapandan ters geçmeler( başumdan kaynar sular inmişti) ... Maşallah diyeyim ..

Benzer bir problemi ben de yaşıyordum. Geçen akşam lastikçiye gittim. Önce lastiği araçtan söküp çevire çevire sorunu aradı ve bulamadı. Ardından lastiğe daha fazla hava basıp sı pompası ile yıkadı. 5 dakika boyunca baloncuk çıkaran bir yer aradık. Bulamadık derken kendini gösterdi. Lastiğe tam dişlerinin arasından kafası kopmuş bir vida saplanmış. Öyle de saplanmış ki, ne dışarıdan ne içerden gözüküyor. Saplandığı yeri de güzelce kapadığı için uzun sürede basınç kaybına sebep oluyor. Bazen böyle patlakları bulmak çok zor oluyor. Lastikçinin gözünden kaçmış olabilir.

Aynı işlemleri yaptık ama dediğin gibi sanırum gözden kaçtı...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Benzer bir problemi ben de yaşıyordum. Geçen akşam lastikçiye gittim. Önce lastiği araçtan söküp çevire çevire sorunu aradı ve bulamadı. Ardından lastiğe daha fazla hava basıp sı pompası ile yıkadı. 5 dakika boyunca baloncuk çıkaran bir yer aradık. Bulamadık derken kendini gösterdi. Lastiğe tam dişlerinin arasından kafası kopmuş bir vida saplanmış. Öyle de saplanmış ki, ne dışarıdan ne içerden gözüküyor. Saplandığı yeri de güzelce kapadığı için uzun sürede basınç kaybına sebep oluyor. Bazen böyle patlakları bulmak çok zor oluyor. Lastikçinin gözünden kaçmış olabilir.

Aynı durumu yaşadım ,yukarıda da dikkat çekmek istedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

nıtrojen bastırsan daha uzun sure gıdebılır

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Oktay Demirağ

Merhaba,

Arabamı çok sık kullanmıyorum ayda en fazla 30 km filen yapıyorum. Arabamın lastiklerini 35 psi bastıktan 1-2  hafta sonra kıpırdatmazsam, 4 lastiği birden, (önler 16 psi sol - 22 psi sağ, arkalar 25 psi sol, 23 psi sağ) olmak üzere havaları iniyor. Evet araç yerinden oynamıyor ama bu kadar birden inmesi normal olmasa gerek diye düşünüyorum size de bu konuda danışmak istedim. Sibop kaçırsa 4 lastik birden mi kaçırıyor onu da anlamadım. Bu arada lastikler sıfır sayılır 2.000 km deler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Subaplar aşınmış.. 4'ünü de değiştirmen gerek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Jantlar yamuk olabilir mi? Sibopları genelde lastik değişiminde değiştirmeyi önerirler. HAreket etmediği için kaçırıyor olabilirler.

Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Subaplar aşınmış.. 4'ünü de değiştirmen gerek.. 

Vaaaaaay Emmi, yeni avatar fotosu yakıyor :wub:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
13 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Jantlar yamuk olabilir mi? Sibopları genelde lastik değişiminde değiştirmeyi önerirler. HAreket etmediği için kaçırıyor olabilirler.

Vaaaaaay Emmi, yeni avatar fotosu yakıyor :wub:

Dını dını  dınnnnnn  .Hipnoz etkisi gözlerimin içine bak der gibi . :D

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Siboplar sağlam ise benimde aklıma ilk jant eğriliği geliyor. Nitrojen bastırıp deneyebilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kandil

Hareket etmediğinde bu kadar kaçırması normal değil gibi, 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

aynı anda 4 sübab bozuk + 4 jant yamuk olma ihtimali milyonda kaçtır acaba ?Beton üstünde hareketsiz olarak yatınca 1-2 haftada 2-3 psi inmesi normaldirde bu biraz fazla iniyor.Lastikler değişince subablar değişmedimi acaba?

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Lastikler değişince sübabların hepsi değişti hemde bir kalitelisi varmış bir kalitesizi, dedik kaliteli diye biraz daha fark ödemiştim :) Ne farkı var bilmiyorum tabiki. Ayrıca 4 jantta kontrol edilmişti, bir tanesinde sorun olup tornoya verildi. Düzeltirip rot ve balans ayarları yapılıp teslim edilmişti.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bütün forumlarda çok kullanılan en saçma cevabı vereyim :) aracınızda kronik bir sorun var satın kurtulun :D Bu olay lastik değişiminden sonra başladı ise lastikçi ile bir görüşmenizde fayda var.Sübablardan kaçırma ihtimali var....

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
1 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Bütün forumlarda çok kullanılan en saçma cevabı vereyim :) aracınızda kronik bir sorun var satın kurtulun :D

Fatih Hocam, kıyabilsek keşke... Ayda 30 km yol yapan aracı evde barındırmak mantık işi değil normalde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lastikçi çözer gidip baktırmalı genelde jant kenarından kaçak çıkar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bi dert var bu işte... 

4 lastik 1 ayda yarıya iniyor.. normal değil.. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Siboplarda lastik  basınç izleme sistemi varsa arızalı olabilir. Dördü birden tesadüf olarak biraz fazla ama olabilir..

17 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bi dert var bu işte... 

4 lastik 1 ayda yarıya iniyor.. normal değil.. :D

Komşu ? :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...