İçeriğe Yönlendir

Dayton Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mustafa Karaaslan

Recommended Posts

Mustafa Karaaslan

Malum mevsim koşulları yavaş yavaş iyiye gitmeye başlarken yazlık lastik ihtiyacından dolayı araştırmalar başladı. Piyasada lastik fiyatları resmen el yakıyor. Ben öncelik continental olsun dedim fakat tanesi 550 lira olunca continental iptal oldu. Fiyat performans olarak aklıma direk petlas geldi. Fakat michelin yan üretimi dayton marka aklıma soktu. Burada dayton marka yazlık lastik kullanan var mı ? Kullanıcılar deneyimlerini paylaşabilir mi ? (Yol tutuş viraj frenleme).

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yan alt üst üretim yoktur. Pazarlama olarak ürün çeşitlendirme vardır. Teknik faydada Michelin bayisinde satılmasının bir getirisi yoktur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Falkenlere bir göz atın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
(düzenlendi)

Ben de dayton kullanıyorum. Bir şikayetim yok. Fren ve yol tutuşunu ıslak yolda kendi capimda kaydırmak için uğraşarak denedim. Memnun kaldım. Alırken lastikciye fiyat farkı önemli değil Petlas yada dayton hangisi iyi ise onu tak dedim. O zaman dayton dedi. Toplamda 80 TL fiyat farkı vardı. Ayrıca almadan araştırdım Michelin değil bridgestone ürünü. Tarihine baktım bridgestone ilk kuruluşu dayton ismi olarak kurulmuş.

tarihinde Emrah Musalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

lastik candır lastik hayattır lastik asla şakaya gelmez.. İnsan hayatı malesef ki ucuz değil.. kaçacağınız 500-1000 tl fiyat farkı belki istenmeyen olaylara sebebiyet verebilir. babam hep der ayağında ki ayakkabı , arabanda ki lastik en iyisi olsun diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

yazlık olmasına rağmen kalın kanallı/etli  lastikler. kışlıklar fena değil de yazlıkların geri dönüşleri kötüymüş.yolda ses yapma problemleri varmış. (bayinin yalancısıyım:fiuw:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Petlas pt741 forumda çok kullanıp memnun olan var...

abi,ilk sene süper de ikinci sene berbat hale geliyo ben cozemedim bide ikinci sene çok sertlesiyor lastik
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Harun Kocaçalışkan

Konuyu hortlatalım. Bu lastikler hakkında kullanan varsa yorum yapasa sevinirim. Almak istediğim ölçülerde etiket değerleri petlasa göre daha iyi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bridgestone grubunun uygun fiyatlı lastiği.  50 lastik testi içinde 30uncu falandı ıslak frende ,fena değil fiyatına göre. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yerli üretime geçilmiş, Lassa'nın altında konumlandırılmış. Fiyatlar uygun. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

otomobile c tipi lastik taksak ne olur

fiyatı yine baya uygunda

195-60-16 C LASSA TRANSWAY 99/97T 6PRLT

2017 ÜRETİMİ 130 tl tanesi pazarlıkta 100 liradan alırım gibi

birde benim arac 205-55-16

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
 fiyatı yine baya uygunda
Biraz sert olur gibi geliyor bana
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

fiyatı yine baya uygunda

sonu kötü olur

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Musalli
(düzenlendi)

Dayton lastiği geçen yıl tavsiye etmişim. Bu yıl kışlıklardan sonra tekrar taktım. Araba sağa  çekmeye başladı. Neyse sağ salıncak değişti, rot ayarı yapıldı, lastik havaları kontrol edildi sorun düzelmedi. Son olarak lastikleri sağ sol yaptık. Bu seferde sola çekmeye başladı ve sorun bulundu. Usta özellikle bu tür lastiklerde kauçuk oranı az olduğu için yapısı çok çabuk bozuluyor dedi. Yani artık tavsiye etmiyorum. Petlas ve Lassa her konuda işinizi görür diye düşünüyorum.

tarihinde Emrah Musalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu nasıl millet?

Falken 195/50 R15 82V Ziex ZE914 Ecorun

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Rav  4 te bu kış nexen kullandım sıkıntının bini bin para bundan sonra ismi cismi ni bilmediğim kendini kanıtlamamış lastiği kapımdan içeri sokmam

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
19 saat önce, Emrah Musalli yazdı:

Dayton lastiği geçen yıl tavsiye etmişim. Bu yıl kışlıklardan sonra tekrar taktım. Araba sağa  çekmeye başladı. Neyse sağ salıncak değişti, rot ayarı yapıldı, lastik havaları kontrol edildi sorun düzelmedi. Son olarak lastikleri sağ sol yaptık. Bu seferde sola çekmeye başladı ve sorun bulundu. Usta özellikle bu tür lastiklerde kauçuk oranı az olduğu için yapısı çok çabuk bozuluyor dedi. Yani artık tavsiye etmiyorum. Petlas ve Lassa her konuda işinizi görür diye düşünüyorum.

Kışın depoda Daytonları jantsız ve üstüte istifledilerse lastiklerin şekli bozulmuştur. 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Şu nasıl millet?

205 60 16 sıfır olarak amcamın Toyota versoya takmıştık araç çok sertleşmişti (lastik havaları tavsiye ediken aralıktaydı) daha 1000 km olmadan çıkarıp egp alıp taktık araç normale döndü memnunuz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
19 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:
18 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:
Şu nasıl millet?

205 60 16 sıfır olarak amcamın Toyota versoya takmıştık araç çok sertleşmişti (lastik havaları tavsiye ediken aralıktaydı) daha 1000 km olmadan çıkarıp egp alıp taktık araç normale döndü memnunuz.

bende bakıp duruyorum, yorumlar hep aynı, bu durumda EGP ye devam :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Arkadaslar uygun fiyatli ve isini yapan lastik istiyorsaniz petlasin pt 741 modelini tavsiye ederim. Diger imperium vs modellerinden cok memnun olan yok ancak pt 741 modeli kesinlikle digerlerinden farkli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
3 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Kışın depoda Daytonları jantsız ve üstüte istifledilerse lastiklerin şekli bozulmuştur. 

Kışın depoda jantsiz depoladim ama kesinlikle üst üste değildi. Yan yana ve dikey olarak beklettim.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Oğuzhan Güdek

Merhaba, Dayton Touring 2 için şehir içi - uzun yol tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. 1 ay kadar önce uzun yola gideceğim için ve mevcut lastiklerim artık çok eskiyip slick lastiklere dönüştüğü için yeni lastik araştırmalarına girdim. Gönlümden Turanza geçiyor olsa da aklımda bir süredir Dayron Touring 2 lastikler vardı, fiyat olarak da uygun olunca hadi bi bunları deneyelim dedim. Eski lastiklerimle trafiğe kapalı ve şehir dışı bir alanda biraz eğlenip iyice tükettikten sonra yarılmadan hemen önce lastikçi ye gidip Touring 2 lastiklerimi aldım, rot, balans ayarlarına baktırıp yola koyuldum.

Öncelikle lastiğin kuru - ıslak yol fren mesafesi şaşırtıcı derecede iyi.  Kendisi sert bir lastik değil, aksine yumuşak denebilir. En iyilerden demek elbette abartı olsa da ben bu lastiklerin tanesini 1050 liradan 17.07.2023 tarihinde aldım, piyasada bu fiyata lastik yok. Önüme fırlayan hayvanlar ya da sollama yaptığım esnada beni umursamadan üstüme kırıp başka tırı sollayan katil şoförlerden güzelce kurtulmamı sağladı, ailemi ve beni güvenlice gideceğim yere ulaştırdı. Beklediğim gibi gürültülü bir lastik değil, aksine gayet sessiz diye düşünüyorum. Tek başımayken yaptığım birkaç viraj denemesinde de gerçekten ziyadesiyle tatmin oldum, ne önden ne de arkadan asla kayma yaşatmadı. Bir ara ufak bir arazi macerasına da giriştim, engebe olarak çok olmasa da yol bolca sivri taşlar oluşuyordu ve lastikte herhangi bir yarılma vs. olmadı. Yakıt tasarrufu konusunda çok bir fikrim yok, onu ölçmedim ama genel anlamda lastiğin gerçekten fiyat anlamında da performans anlamında da tatmin ettiğini, rahatlıkla alabileceğinizi söyleyebilirim. Cümleten kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...