İçeriğe Yönlendir

Kormoran Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hakan Yavaş

Kış lastiği olarak 17 jantta kullandım ve gerçekten hem ses hemde tutuş olarak çok memnun kalmıştım..

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Petlas yazlıkları 6. ayda sertleşmeye başlıyor. Bunun ardından hafiften ESP ışığını görür hale gelmeye başlıyorsunuz.

Performans kaybı yüzde 10-20 iken ses 6. ayında 2 katına çıkıyor. Buna rağmen bu piyasada yine tercihim Petlas olur.

Petlas - 280

Büyükler - 600

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir kaç testte kleber in sonucu olduğunu hatırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Çenemi tutup yazmayayım diyorum ama yine dayanamayıp yazayım.Bütün batı alemi bizim ile haşır neşir olurken onlardaki lastik üreticilerinin yan mamüllerine para vereceğinize yerli malı yurdumun malı diyerek Petlas alsanıza. Belki alanlar dahada artarsa 3-5 kişi daha işe alırlar ekmek kapısı olur insanlara :)

"Ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti demiş" atalarımız. Alabiliyorsanız lastikte en iyisini alın alamıyorsanız Petlas alın bu kadar basit...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Çenemi tutup yazmayayım diyorum ama yine dayanamayıp yazayım.Bütün batı alemi bizim ile haşır neşir olurken onlardaki lastik üreticilerinin yan mamüllerine para vereceğinize yerli malı yurdumun malı diyerek Petlas alsanıza. Belki alanlar dahada artarsa 3-5 kişi daha işe alırlar ekmek kapısı olur insanlara :)

"Ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti demiş" atalarımız. Alabiliyorsanız lastikte en iyisini alın alamıyorsanız Petlas alın bu kadar basit...

Kışlığını aldım ve kullandım abi.. Memnun da kaldım. 

Ancak yazlığını özellikle bana önermeyen arkadaşlarım oldu... 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçen yaz söktüklerimi taksam mı o zaman :)

Bulalım arayalım bakalım :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kışlığını aldım ve kullandım abi.. Memnun da kaldım. 

Ancak yazlığını özellikle bana önermeyen arkadaşlarım oldu... 

Önümüzdeki yaz c-max için bakınırken petlas pt 515 için çok güzel yorumlar okudum. Ben safronboluya gelmeden 2 gün önce goodyear Ef performans almıştım. Sessiz yumuşak harika diye her yerde yorum yaptım.1,5 yıl geçmeden 20000km.de o lastikler gitti başka lastikler geldi yerine. Sanki birisi çaktırmadan lastikleri değiştirdi :) son tercih yinede senin ...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2015 tarihli qashqaiden çıkma goodyear buldum gibi.. Bugün bir arkadaşım bakacak. Çözemez isem, vay halime :)

9 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Güzel fiyatlar Recep. teşekkürler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Benim minibüste var kormoran 2 adet. 2 sininde telleri kırık. :)

Petlas al mehmet abi. 

47 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2015 tarihli qashqaiden çıkma goodyear buldum gibi.. Bugün bir arkadaşım bakacak. Çözemez isem, vay halime :)

Kaça verecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Hüseyin Matur yazdı:

Kaça verecek.

ikisi 6 mm, diğer ikisi 5 mm 375 lira.. (4 adet)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

ikisi 6 mm, diğer ikisi 5 mm 375 lira.. (4 adet)

genel olarak limit 3mm ama forum da 4 kuralı (4 sene, 4 mm, 40 bin km) yakınmış.. forumun kadim ileri gelenlerine göre; "arabanın yerle teması lastiklerdir, canları tehlikeye atma" yorumlarına rast geliriz..

300 tl verip alınabilir 5 ler arkaya 6 lar öne 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Tabii öncelikle ekonomik duruma baglı ama ben olsam 2.el lastik almazdım. 

2 gündür lastik arastıyorum, tek kriter diş derinliği değil.

Çoluk çocuk cebinde 3000 küsürlük telefonla geziyor, lastik çok daha önemli.

(Ben 600-700 lük telefon kullanıyorum ama çocuga kabul ettiremiyorum elmadan baskasını kabul etmiyorlar.) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tabii öncelikle ekonomik duruma baglı ama ben olsam 2.el lastik almazdım. 

2 gündür lastik arastıyorum, tek kriter diş derinliği değil.

Çoluk çocuk cebinde 3000 küsürlük telefonla geziyor, lastik çok daha önemli.

(Ben 600-700 lük telefon kullanıyorum ama çocuga kabul ettiremiyorum elmadan baskasını kabul etmiyorlar.) 

Sorun. Arabayı ne kadar kullanacağımın belli olmaması ibrahim bey. Belki bu ay satacağım. Belki 2 ay sonra.

Aksi takdirde size katılıyorum.

300 tl verip alınabilir 5 ler arkaya 6 lar öne 

Tam tersi. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

arka savrulmasın diye mi, hımm, bu konuda da çok fikir ayrılığı oluyor, fren ve direksiyon hakimiyeti, çekiş.. 6 yı öne taksa önden çekiş ya kısa sürede arkayla eşit hale getirir gibi bir düşünce oldu olabilir kafamda.. :=)

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

fren bir şekilde tutar da arka savurursa zor kontrol. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
İyi lastik daima arkaya konur

Katılıyorum...
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arka savrulmasın diye mi, hımm, bu konuda da çok fikir ayrılığı oluyor, fren ve direksiyon hakimiyeti, çekiş.. 6 yı öne taksa önden çekiş ya kısa sürede arkayla eşit hale getirir gibi bir düşünce oldu olabilir kafamda.. :=)

Ben kesin sağlam olanı arkaya takarım.
1 patinaj riskim yok. Ön patinaj yaparsa arka da devreye girecek.
2 Viraj önemli benim için
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

haklılar, ben de öyle biliyordum, onu da buradan sanırım Çağlar Abi den duymuştum, kendi tecrübem yok bu konuda. dediğim gibi kendi kafamda eşitlemek istemiş olabilirim aynı zamanda alınan aynı lastikler ya.. haksızlık olmasın aralarında :p :=)

kışlıklar da durum nedir, sanırım onlar için de arkaya deniyor binekler de di mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

haklılar, ben de öyle biliyordum, onu da buradan sanırım Çağlar Abi den duymuştum, kendi tecrübem yok bu konuda. dediğim gibi kendi kafamda eşitlemek istemiş olabilirim aynı zamanda alınan aynı lastikler ya.. haksızlık olmasın aralarında :p :=)

kışlıklar da durum nedir, sanırım onlar için de arkaya deniyor binekler de di mi?

Yolda durabilmek, karda çıkmaktan daha önemli bence..

Aynı görüşteyim Osman'ım Bilgin'im.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yolda durabilmek, karda çıkmaktan daha önemli bence..

Aynı görüşteyim Osman'ım Bilgin'im.  

anladım mantıklı,
bence kışlık da 2 adet takmak pek iyi bir şey gibi gelmedi, durmuyo çünkü araba, dönecekken duramadığım için ilerdeki diğer sokaktan döndüğüm oldu:=)

pekii, birde çapraz takılma oluyor, mesela şimdi yazlıkları takma zamanı, çaprak takma durumu yapılıyor onun mantığı nedir? ayrıca senin durumundan yola çıkarsak kış söktürdüğümüz lastikleri yaz taktırırken diş uzunluğunu kontrol etmemiz gerekir, baksana 1 mm değişmiş.. önden çıkanları öne olursa iyiler öne gelmiş olur..

bu durum gittikçe karışmaya başladı:=)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...