İçeriğe Yönlendir

Yine Yeniden Land

Servet Aydın

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

lada niva bundan daha güzel

abaaareeeyyyy :D

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

landlara yetecek kadar lift kalmamış sanayilerde portiflerle kaldırmaya başlamışlar desenize :D

Bence ustalar artık landlardan sıkılmıştır.

Servet Aydın yazdı:

Şimdi çekicisi ile geziyor dersiniz emoji16.png

eaecb82e1aa31ac6ffa1e8f0b3c1a784.jpg

E gayet çekicisi ile geziyor işte :D 

Servet abi ikinci landın fotosunu niye paylaşmıyorsun? Bu bozulunca bindiğin ikinci bir land olsa gerek, genel kanı o yönde :D

Bir ara niyeti iyi bozmuştum, tamirci arkadaş uyandırdı. Ekspertiz sevmiyorum, tamirci arkadaşa "gider bakarmıyız şu landa?" dedim, "tamir için bana gelmeyeceksen olur" dedi :D 

Furkan Bakırel yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Güvenlik tamam

b3d9d7e856a2132add4c549cccc5f551.jpg

Tabanı ezilmiyor mu böyle ?

Harbiden, traverse de yük binmez mi böyle?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Doğru noktalardan kaldırma ile birşey olmaz.

Ön ve arka beşiklerden kaldırdım. Diğer araçlarımız da aynı şekilde kaldırılıp bakımı yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Bugün bi land vardı, v8 başka bi motor kakılmış vaziyette. Özel 3 modlu ecu falanlı. Diffler özel herşey özel. Sıfırdan yalıtımlı falan topluyordu benim usta. Fotosunu çekip sana atacaktım abi, liftten atarsın kendini diye atmadım :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Sami Demirpaz yazdı:

Land'ın V8 i makbuldür.

v8 benzinli, 400 ps üzeri araçtı :) detroit diff'ler kilitler yarış klasmanında. Tamamen altyapı ve motor başka. Landın kasasıı kullanıldı sadece :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

land var Land var aga :D hele V ise eeee Land derim tabikide.... :selo:

Toyota-Land-Cruiser-200-Australia-1.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Tehlikeli sular Ali.

hemde ne tehlike :)

sana bir procemi daha söyliyim, proce olarak kalacak ama, aslında unimog diyordum ama mümkün olsa kullanmak istediğim araç çok daha nazlı dertli masraflı ama heybetli olan....

MAN 630  über camper taşıyıcı :D  askerdeyken nerdeyse hiç kullanılmamış Hava Fotoğrafçılığı için optimize edilmiş mobil film banyo cihazlarının olduğu bir araç vardı birlikte, hastasıydım alakam olmadığı halde bu araca bakardım sağını solunu kontrol eder düzenli çalıştırırdım, acaba ne oldu, Harita Hava Grup Komutanlığının aracıydı ah ülem satmadılardı bana :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Doğru noktalardan kaldırma ile birşey olmaz.

Ön ve arka beşiklerden kaldırdım. Diğer araçlarımız da aynı şekilde kaldırılıp bakımı yapıyoruz.

ben de kj yi kaldiriyordum bu sekilde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlkay Başaran

Otomobillerde kullanılan alternatörler aracın motoru çalışıyorken Aküyü şarj eder ve diğer tüm elektrik sistemlerine enerji sağlar. Alternatörler, doğru akım elde etmek için gereken çeviriciye sahip olmadıklarından doğru akım üreteçlerine göre daha basit, hafif ve dayanıklıdırlar. Bu dayanıklılıkları sayesinde daha yüksek hızlarda çalışabilirler, böylece otomobillerdeki alternatörler motor hızının iki katı hızda dönebilir, bu da alternatörün rölantideki çıkış gücünü artırır. Günümüz otomobillerinin alternatörlerinde voltaj düzenleyicisi bulunur. Tipik bir otomobil Alternatörü manyetik alanı iletişim bileziği ile iletilen doğru akımla oluşturur. Manyetik alan akımı sabit stator sarımlarından alınan akımdan çok daha küçüktür, dolayısıyla büyük iletişim bilezikleri gerekmez.

Çoğu alternatör mekanik olarak yıpranmadan çok önce, elektronik olarak arıza gösterir. Bunun yanında, şaft kovanları ve fırçalar da alternatörün arızalanmasına neden olabilir. Alternatör motorun altına monte edilmişse, tuzlu su gibi kalıntı içeren yol sıçramalarına maruz kaldığında da zarar görebilir.

Konu kapanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çeşitli sebepleri var. Bir tanesi kayışın çok gergin olması. diğeri su alması.. kömürü geçiyorum. Aşırı aksesuar ile çok yüke binmesi. Olumsuz vibrasyona maruz kalması..

elektronik arıza denilen arızalar kolay kolay olmaz..benim bildiğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Çeşitli sebepleri var. Bir tanesi kayışın çok gergin olması. diğeri su alması.. kömürü geçiyorum. Aşırı aksesuar ile çok yüke binmesi. Olumsuz vibrasyona maruz kalması..

elektronik arıza denilen arızalar kolay kolay olmaz..benim bildiğim. 

Hocam servet abiye takılayım diye kopyala yapıştır yaptım. Kızacak ve hararet yapacak mı bakalım diye termostat ve radyatörünü test ediyorum arada malum yaşını aldı baya artık :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Demekki landın bozulmasına sebep ben değilmişim. Aklandım artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Şaft kırılması da mı alternatörden?

Şu an devirsiz gaza yüklendim. 5.viteste

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

ben lehim yapıyor muyum? hayır :seytan:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şaft kırılması da mı alternatörden?
Şu an devirsiz gaza yüklendim. 5.viteste

Pistonun kırıla
150 bin keş, lift üzerindeki haline.

30bin sonra
ben lehim yapıyor muyum? hayır :seytan:

En son bina yqnıyordu yapma bir daha
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Pistonun kırıla

Bu aletin sesi normal mi? Böyle mi olsun? Yatak sesi var gibi. Para çıksa (oynasam belki çıkacak da) 16 metre ahşap tekne ve bu motor offff

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
150 bin keş, lift üzerindeki haline.
65 bin iken almadık sağlamdı hem o zamanlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
65 bin iken almadık sağlamdı hem o zamanlar

O zamanlar maske yoktu hey gidi günler
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

O zamanlar maske yoktu hey gidi günler

maske yaygın değildi :keyifli:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...